Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 73

Tema: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje.

  2. #22
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje.
    a a one u indiji sto im sviraju frulicu ispered nosa a one djuskaju

  3. #23

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao LARYBG Pogledaj post
    a one u indiji sto im sviraju frulicu ispered nosa, a one djuskaju?

    Jaoj bre, još će neko ozbiljno da te shvati! Hahaha, nije do zvuka, nego do pokreta frulice.

  4. #24
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Kako vidi pokret frulice kad je u korpi skroz pa se pojavi tek kad ovaj pocne da svira?

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Kobre ne reaguju na zvuk frule, naravno, jer su gluve. Zmije mogu da osete samo vibracije, ali ne i da čuju zvukove. Kako je StefanovaPomajka napisala, reaguju na pokret. Sve je tako istrenirano da ti izgleda kao da ona na zvuk izlazi i da se kreće u ritmu. To, naravno, nije istina.

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Zmije nemaju uši i ne mogu da čuju nikakvo zviždanje.
    E ovo je bitno .Svakako si veći poznavalac od mene a ja sam samo stavio pretpostavku
    Znači sigurno ne postoji način da registruju zvuk,čak ni neku nisku frekvenciju?Pitam iz radoznalosti

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Postoji nacin.., neke zmije mogu da osjete male vibracije pomocu donje vilice, samim ti teoretski bi mogle "cuti muziku", koja takodje proizvodi vibracije...

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Pa one i inače na taj način osećaju vibracije. Tako osete da im se neko približava. Ali i da osete vibraciju muzike, ne verujem da bi ih dovoljno uzbudila da počnu da igraju zbog nje, jer su te vibracije preslabe. Drugim rečima, mnogo jače vibracije proizvode koraci ljudi u blizini.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    dobro ovo je malo oftopic-al da li ste znali da slepi mis moze da vam se zamrsi u kosu i da ne mozes da ga skines

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Da, pogotovo u moju i Nenadovu...

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    hahahhahahah! neso dzbun

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Slepi mish ne moze da vam se zamrzi u kosi,tj moze ali vishe je verovatno da ce vam se vrabac umrsiti u kosu neko slepi mish.Chuvao sam slepog misha i tada sam imao malo duzu kosu,da bih odgonetnuo mit,stavio sam ga u kosu.Naravno,nije se zamrsio
    Shto se tiche poskoka,ok je da chovek umre,deshava se,al mi malo chudno to da umre krava...

  13. #33
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    e pa ja bih ti verovao da nisam bio svedog tog nemilog dogadjaja jel misa mora ubijes da bi ga odmrsio

  14. #34
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    vjerovatno zavisi od tipa kose.nije isto ako je ravna i neka kovrdžava .kao što se nekim curama dešavalo da se pčela upetlja ili slično.pogotovo ako neko paniči,zamrsi se oko krila i nožica lako.naravno,razloga za frku nema,jer on ne nalijeće namjerno .


    Citat Prvobitno napisao Misha Pogledaj post
    Shto se tiche poskoka,ok je da chovek umre,deshava se,al mi malo chudno to da umre krava...
    Zašto ti je to čudno?Ne znam,može biti da ima razlike i u jačini otrova kod zmija sa različitih područja.Uglavnom kod nas važi za smrtonosnu zmiju i niko ne rizikuje sa neprimanjem seruma ako se desi ujed.

  15. #35
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    e pa ja bih ti verovao da nisam bio svedog tog nemilog dogadjaja jel misa mora ubijes da bi ga odmrsio
    I meni je to bas cudno, al ajd kad kazes... Slepi mis te pod jedan zaobilazi na sve moguce nacine, tj sve sto mu se nadje na putu. Pre ce da zvizne u drvo nego da se umrsi u kosu, a nikad nisam video ni jedno ni drugo...

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    pa i ja misalim da je nemoguce da se zamrsi u kosu,jedino ako imas vaske,tad moze da se desi da bane na veceru

  17. #37
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao dutch Pogledaj post

    Zašto ti je to čudno?Ne znam,može biti da ima razlike i u jačini otrova kod zmija sa različitih područja.Uglavnom kod nas važi za smrtonosnu zmiju i niko ne rizikuje sa neprimanjem seruma ako se desi ujed.


    Chudno mi je da krava umre jer je teza 5x od choveka i ima mnogo jachi imuni sistem.Koliko znam i protiv otrov se pravi delimichno od krvi neke stoke.valjda...Otrov poskoka je najopasniji u maju,kada izadje iz svojih jama da se pari,tada ako te ugrize moze biti gadno,dok leti mu je otrov dosta slabiji zbog cheshceg hranjenja,mada naravno,uvek se treba obratiti lekaru i primiti protiv otrov.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao concepcion Pogledaj post
    ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa
    hehehe, ja znam da se zove "Uholez", i "Ushara" i ja verujem da samo udje i bleji,

    inace, neverovatno ce da zvuci ali,
    meni je ushao onaj hm "Leptir" u uvo, e sad kako da vam objasnim koji, ide na svetlo npr ispred ulaznih vrata, i udara u lampe, braonkaste boje, pri dodiru mu otpadaju onako dlacice, i velicine je oko 1.5-2cm

    ladno mi je ushao u uvo i pri svakom letenju mi lupao u bubnu opnu, neverovatno gadan osecaj...
    hteo sam kod lekara, ali posle 15-20ak minuta sam uzeo pincetu i sa dosta plitkim uguravanjem sam ga uhvatio za krilo i izvukao... uvo mi je bilo prepuno tih njegovih dlacica, ali hidrogen sve reshava

    Creepy

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao SxOne Pogledaj post
    inace, neverovatno ce da zvuci ali,
    meni je ushao onaj hm "Leptir" u uvo, e sad kako da vam objasnim koji, ide na svetlo npr ispred ulaznih vrata, i udara u lampe, braonkaste boje, pri dodiru mu otpadaju onako dlacice, i velicine je oko 1.5-2cm
    Creepy
    Moljac.
    Meni usao komarac u uvo, sreca pa me nije uboo.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Kolike su vama usi ljudi?!




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •