Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 73

Tema: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

  1. #1
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    E, pa, bas si lepo sve objasnio. Super. Na zalost, tesko da mozemo ljude da uverimo da poskok ne skache, da smuk ne sisa mleko kravi, da
    dazdevnjak ne pishti i ne izaziva pucanje bubne opne, da zelembac nije otrovan, da gekon ne ulazi u mleko i otruje ga, i gomilu drugih stvari.
    Ljudi jednostavno veruju u to.
    Ja se izvinjavam sto se vracam na pricu sa pocetka teme, ali Nenade, to je ziva istina!
    Ovaj poskok je skocio metar kada je video da ga fotografisem!




    A evo i smuka!






    P.s. Verovatno ce ovo biti obrisano, ali malo smeha valjda nije na odmet..

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Zanimljivo, samo si mogao da stavis poskoka na neki za njega prirodniji teren
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #3
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ma zavuce se on, smuk je to... Svaku rupu ce da nadje samo da se docepa vimena! Buahahaha..

    Zanimljivo, samo si mogao da stavis poskoka na neki za njega prirodniji teren
    Al sam prso sa mozgom, citam poskok a kapiram smuk... Da, mogao sam, al uzeo sam prvu fotku gde je nebo. Ma nebitno, glupa tema, moze i da se brise..

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    To su narodne umotvorine... Postoji i ona da ako te ujede zelembac nece da pusti mesto za koje je ujeo. I da bi ga skinuo moras da popijes mleko od 10 ovaca ili krava mozda i koza ne secam se...

    Da ova slika sa smukom koji guta vime me je bas nasmejala hehe
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis?

  6. #6
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis?
    Dazdevnjak

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Oggy Pogledaj post
    Dazdevnjak
    e i ja znam tu pricu josh od kad sam bio klinac...
    ja i dan danas verujem u tu pricu, i plashim se )))))))
    ebiga, blizu mi je Banjicki potok u kome je bilo dazdevnjaka u shahtovima, ja se plashim da pogledam u shaht hahahahahhahaha znam smeshno je

    znaci ovo je glupost ? nema istine
    mada jeste cudno da tako mali gushter moze toliko jako da "vrisne" i kao oshteti mi opnu... al ostalo u mozgu, ebiga dete ko dete

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa

  9. #9
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ako mislis na one sto ih zovu i "ulosh", da znam i za to... Al su meni pricali da samu udju u ushi i bleje (kao ne mozes da ga izvadis) Nisu me upozorili na opasnost da ce mi pojesti mozak!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao LARYBG Pogledaj post
    jel bese zelebac kad drekne mozes ogluvis?

  11. #11
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ako mislimo na istu bubu Forficula auricularia ja sam cuo za keresica, uholaza, ovo su dva nova imena za tu zivuljku.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #12
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    kod mene je to uholaz, obozavaju lipu pa ih na njij i ima najvise

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    mnogo je popularna pa ima puno naziva,kao apolo krid iz rokija

  14. #14
    Član Nenad_stp'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Masiranjem zmije(bilo koje,bitno da gmize) dobijaju se "lekovite ruke"...
    Bakutu terala pra-bakuta,ali je rezultiralo dozivotnom fobijom od zmija kod bakute.
    ...ruke su nastavile da budu ne lekovite.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Pored ovih standarnih za poskoka i smuka,ja sam chuo da ako ubijesh zmiju,njoj u ochima ostane tvoj lik,tako da sledece zmija moze da vidi da si je ti ubio,pa kada te vidi ta sledeca zmija,ima da te ugrize!
    Zelembac je otrovan.
    Dazdevnjak je otrovniji.
    Kada te popishki zhaba krastacha i ti dobijesh odmah kraste!
    I da,ona stara.Postoje ljudi koji mogu da zvizhde i prizovu zmije! hihihih koliko glupih pricha...

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ovo za smuka možda i ima logično objašnjenje.
    Naime znam da se dešavalo nešto slično sa ježevima.Jež njuška po štali i ako je tu krava koja nije pomužena već je mlijeko iz vimena iskapalo jež krene da liska to mlijeko po podu.Ponekad ta krava leži i on se primakne pa liže i vime,tako se nekom učinilo da on sisa.Može biti i sa smukom slično mada nisam siguran dali mu se mlijeko dopada kao hrana.Ako ih neko uzgaja nek ih ponudi činijom da vidimo jel to ruralni mit .Znam za sigurno da umiju da se nagutaju jaja pa izgledaju kao oni baloni duguljasti
    Zelembać nema otrov al je vrlo vjerovatno(s obzirom da je svaštojed) da ima usta puna raznih bakterija.Ujed je bolan,izazove infekciju a može i da se iskomplikuje,pogotovo ranije kad nije bilo ljekova.Neukom čovjeku je to sasvim dovoljno da izgleda kao da on ima otrov.
    Poskok,ne znam što da vam kažem.Otac mi se kleo da je kao mali gledao jednog kako za stricem juri.Naime,kao djeca se igrali na nekoj livadi i naišao ovaj na njega.E sad,zmija ne juri čovjeka to je savršeno jasno a još manje u skokovima.Pretpostavljam da je u pitanju bila neka vrsta šoka i straha koja je djetetu usadila takvu scenu u mozak.Od starijih ljudi sam takođe čujao da skače al računam da je u pitanju pokret kad on iz smotanog položaje se odbaci da bi napao + pojava da se često znaju naći na granama drveta.Strah može značajno da izmijeni čovjekovu percepciju a pogotovo strah od smrti.Negdje sam pročitao na ovom forumu da poskok nije smrtno otrovan i ne bih se složio.U mom kraju je bilo više smrtnih slučajeva kad neko bude ujeden a ne stigne da primi protivotrov.Uglavnom su u pitanju bili ljudi u punoj snazi 30-50 godina.Takođe se te dešavalo i sa kravama i konjima pa ako ove životinje ne mogu da podnesu(a masivnije su i jače od ljudi) mislim da nije ništa čudno i da čovjek umre.
    Za daždevnjake ne znam i nijesam to kod mene čuo

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ljudi koji zviždanjem dozivaju zmije? To sam čuo više puta. Neverovatna glupost.
    Dokazano je da smukovi ne vole ukus mleka, tako da cela priča o smukovima koji sisaju vime, pada u vodu. Ono što mislim da se dešava, a već sam pisao na forumu, je da smuk ujede kravu za vime. Ukoliko se nađe ispod nje, i oseti ugroženim, može da se desi da je ujede za vime, pa čak i da se zakači i da ne pušta. Zmije nekad samo gricnu i puste, a nekad drže ono što su zagrizle, ili čak žvaću. Verovatno su ljudi to viđali povremeno, pa otud ta legenda.
    Zelembać nije otovan, a ne verujem da ima nešto puno štetnih bakterija u ustima. Grizli su me gomilu puta, nikad nisam imao probleme. Smukovi imaju mnogo veće zube, a opet i njihovi ujedi praktično nikad ne izazivaju infekciju. Vrlo retko.
    Daždevnjaci su otrovni, to je činjenica, ali ne mogu da vrištanjem probiju bubnu opnu, to je teška glupost
    I za kraj, što se tiče poskoka, poskok jeste smrtonosan, ali je smrtnost mala. Koliko se ja sećam, 5-8% kod ljudi koji nisu primili serum.

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ali može da varira od doba godine koliko znam i od toga koliko dugo taj otrov nije trošio.Ovo što sam pominjao se uglavnom dešavalo u ljetnjim mjesecima kad je tempetatura oko 40 stepeni što možda ima dodatni šok za organizam.Uglavnom bilo je smrtnih slučajeve(mislim baš da je zadnjeg ljeta bio jedan čovjek oko 40 godina koji je na selu kosio).

    Ovo za zviždanje i zmije sam i ja čuo .Pazi jednu stvar,zanimljivost tačnije.
    Čitavo vrijeme dok se ne izlegu jaja ženka krokodila stražari gnijezdo.Čim se izlegu nosi ih u vodu.Mali ispuštaju zvuk sličan cviljenju šteneta a na taj zvuk se kupe i mužjaci i ženke.Ženke da zaštite gnijezdo a mužjaci da pojedu jer su kanibali i ne razabiraju.Prije par godina sam čak gleda i snimak čovjeka u Everglejdsu koji bi stao na desetak metara od vode i počeo da imitira cviljenje.Odma bi vidio desetak primjeraka kako žurno hitaju na obalo .Može biti da i zmije imaju neki zvuk koji ih tjera na sličnu reakciju(ne mora biti da čuvaju gnijezdno već nešto drugo) tako da i to u neku ruku ima osnovu.To bi oni koji ih uzgajaju možda bolje znali,dali na posebne zvukove drugačije reaguju.

  19. #19
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Da ali krokodil ima slusni organ, zmija ne.... Bar mislim nisam siguran 100%
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  20. #20
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    31

    Uobičajeno Odg: Pokok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao concepcion Pogledaj post
    ma mene plase one bube sto ih zovu ''kice'' valjda,one ulaze u uvo i jedu mozak....buuuuauauauaaa
    izmisljotina...
    Izmedju usiju i mozga se nalazi LOBANJA tako da je NEMOGUCE da se tako nesto desi(o tom mitu su govorili i u mitbastersima).

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •