Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 61 do 73 od 73

Tema: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

  1. #61
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Dahaka Pogledaj post
    Ајде објасните ми како се та крава не поплаши од те змије?
    Nije dovoljno pametna da se uplaši.

    Pogledaj :


    There's no place like 127.0.0.1

  2. #62
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Dahaka Pogledaj post
    Ајде објасните ми како се та крава не поплаши од те змије?
    Šališ se, ili te opet cimeri zezaju?

  3. #63
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Moram da napishem shta sam sve malopre chuo..Posto mi se pokvarila vesh masina,pozvao sam majstora i naravno,majstor kao majstor sve zna...i pocne on meni da prica o pitonima.
    -Ovaj tvoj zuti piton je dobar,miran,al oni braon ne valjaju" (nisam hteo da ga prekidam da vidim dokle ce da lupa
    -Koliko raste"
    - oko 5 metara
    -u dobro je,oni braon rastu do 15 kada se razvuku,imao ga je moj drug.
    Onda me je pitao dal bi jeo miseve. Kada sam mu odgovorio da se hrani zamorcima,poceo je da mi prica kako je to jako cudno,jer su oni kukuruzne zmije,zive u kukuruzu i jedu psenicu !??!!? Zatim je poceo da prica mojoj kevi kako je gledao te braon pitone kako ih love u dzungli i tu sam morao da se ubacim da mu kazem kako su braon i albino isti,samo im je boja drugacija i da je najveca zmija,tigrasti piton koji raste do 8-9 metara. Na to je odgovorio,pa da 9 metara je ovako,al kada se razvuce moze da ima preko 20!?! I da je najveca zmija ikada uhvacena 25 metara! Pritom,lik je bio ozbiljan i deluje ozbiljno...Eto koliko su ljudi obavesteni...

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Misha Pogledaj post
    Moram da napishem shta sam sve malopre chuo..Posto mi se pokvarila vesh masina,pozvao sam majstora i naravno,majstor kao majstor sve zna...i pocne on meni da prica o pitonima.
    -Ovaj tvoj zuti piton je dobar,miran,al oni braon ne valjaju" (nisam hteo da ga prekidam da vidim dokle ce da lupa
    -Koliko raste"
    - oko 5 metara
    -u dobro je,oni braon rastu do 15 kada se razvuku,imao ga je moj drug.
    Onda me je pitao dal bi jeo miseve. Kada sam mu odgovorio da se hrani zamorcima,poceo je da mi prica kako je to jako cudno,jer su oni kukuruzne zmije,zive u kukuruzu i jedu psenicu !??!!? Zatim je poceo da prica mojoj kevi kako je gledao te braon pitone kako ih love u dzungli i tu sam morao da se ubacim da mu kazem kako su braon i albino isti,samo im je boja drugacija i da je najveca zmija,tigrasti piton koji raste do 8-9 metara. Na to je odgovorio,pa da 9 metara je ovako,al kada se razvuce moze da ima preko 20!?! I da je najveca zmija ikada uhvacena 25 metara! Pritom,lik je bio ozbiljan i deluje ozbiljno...Eto koliko su ljudi obavesteni...
    HAHA!! Ima nas raznih
    Najveci je mrezasti piton (Python reticulatus)

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Misha Pogledaj post
    Slepi mish ne moze da vam se zamrzi u kosi,tj moze ali vishe je verovatno da ce vam se vrabac umrsiti u kosu neko slepi mish.Chuvao sam slepog misha i tada sam imao malo duzu kosu,da bih odgonetnuo mit,stavio sam ga u kosu.
    Ovde cu morati da se umesam! Mnogo puta sam cuo da slepi misevi se mrse u kosu, kao da to obozavaju. Oni se sklanjaju od ljudi, a sa njihovim nacinom orijentacije ne verujem da se to bas toliko cesto desavalo!

  6. #66
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    party i mislio sam na mrezastog

  7. #67
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Dobri Do
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)


  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ne znam da li je tačno, ali meni smešno zvuči kad neko kaze da belouška ili ribarica ne mogu da ujedu u vodi...a hrane se ribama.
    Verovatno čekaju da riba iskoči iz vode pa je u skoku ščepaju.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Svakako je da se hrane ribama, ali kad se kaze ujed misli se na ujed coveka. Ne znam nikoga, niti sam cuo da su ikoga navedene zmije ujele u vodi. Sigurno je da mogu da ujedu, ali to ne rade jer im je lakse da pobegnu od ljudi. Cuo si, pretpostavljam za morske zmije koje su najotrovnije zmije na svetu pa se nikad nije desilo da je ikad ijedna ujela coveka u vodi, ali zato isto jedu ribe. To nije zbog toga sto one ne mogu da ujedu, nego to ne zele jer nisu agresivne.

  10. #70
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ne bih se složio da morske zmije ne ujedaju ljude u vodi. To dosta zavisi od vrste, postoje vrste koje stvarno retko ujedaju, ali i one koje grizu. Stoji to da ljudi najčešće od njih stradaju dok vade ribu iz mreže, ali daleko od toga da ne ujedaju u vodi. Drug biolog mi je pričao da ima prijateljicu profesorku biologije, čini mi se u Australiji, ako se dobro sećam. Ona je vodila jednom studente na teren da posmatraju morske zmije. Jednu studentkinju je tom prilikom ujela morska zmija, i u roku od samo par minuta devojka je bila mrtva. Eto, ima i takvih slučajeva, mada obično pri ujedu ne puste otrov, ili ga puste jako malo, pa život nije ugrožen. Što se tiče belouški i ribarica, ne ujedaju u vodi, bar ne da ja znam.

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Svakako je da se hrane ribama, ali kad se kaze ujed misli se na ujed coveka. Ne znam nikoga, niti sam cuo da su ikoga navedene zmije ujele u vodi. Sigurno je da mogu da ujedu, ali to ne rade jer im je lakse da pobegnu od ljudi. Cuo si, pretpostavljam za morske zmije koje su najotrovnije zmije na svetu pa se nikad nije desilo da je ikad ijedna ujela coveka u vodi, ali zato isto jedu ribe. To nije zbog toga sto one ne mogu da ujedu, nego to ne zele jer nisu agresivne.
    Nisam mislio na to vec da ljudi misle da ce se zmije udaviti u vodi ako te probaju ujesti.
    Znam da u vodi sigurno ne bi pokusale ujesti, barem kad sam ih ja "hvatao" ranije nisu pokazale znake agresivnosti.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Ono sto sam napisao sam cuo u emisijama kao sto su avanture Ostina Stivensa i Donalda Sulca, gde oni kazu da nikad nikoga nisu ujele u vodi. Mada proguglao sam malopre po internetu i pise da ima ujeda, a takodje i smrtnih slucajeva. Ja se izvinjavam na plasiranju pogresnih informacija!
    Sto se davljenja tice mogu se udaviti jedino u slucaju da duzi vremenski period ne mogu da izrone na povrsinu vode, sto se mislim i ne desava.

  13. #73
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Poskok koji skače, i smuk koji pije mleko (Izdvojeno iz Zmije otrovnice)

    Postoje vrste za koje ne postoje registrovani slučajevi ujedanja, ili ujedanja u vodi. Ali i vrste koje grizu stalno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •