Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 97

Tema: Africka kucna zmija- razmnozene

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Moram da okacim ove dve slike, ova moja zmija me odusevljava.



    Jeste da je slika losa, ali se vidi ono sto treba... Samo pogledajte kako se onaj deo koji je malo bolje fokusiran presijava.


    Mala je sa neverovatnim entuzijazmom pokusavala da se oseca sigurno. Stvarno nisam mogao da verujem da nesto tako malo ima toliko snage...
    Malo me je zezala sto se tice hranjenja, sto zbog nove okoline, sto zbog mog neiskustva, ali sad krka kao luda.

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno

    ce da okacim malo kasnije i ja sliku, samo da matorci ne budu u prizemlju hahahahha




    :Aerodactyl:

  3. #43
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    U je,tek se naspram ovog cepa vidi kolicna je! Ali dopada mi se sto je tako crna i ima taj lep sjaj...




  4. #44
    Član jigsaw'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    ruma
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    al je mala kraljica svaka cast!

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Kolko to cudo raste ?

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    80ak cm mozda malo vise zenke

    :Aerodactyl:

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Budu ženke i preko 1m.

  8. #48

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Citat Prvobitno napisao Nemanja Pogledaj post
    Malo me je zezala sto se tice hranjenja, sto zbog nove okoline, sto zbog mog neiskustva, ali sad krka kao luda.
    E mene moja jos uvek zeza. Nece pa nece! Lepo joj odledim, ugrejem, izvedem kan-kan ples sa onim misem ispred njene njuskice, a ona nezainteresovana... Onda sam rasecala misu glavicu radi jaceg mirisa, ostavljala ga da prenoce zajedno. Nista! I to se nije radilo samo o jednom istom misu, nego sam joj svaki put odledila novog... Jedino jos da pocnem da je kljukam, ali se plasim da je ne povredim tako malecnu.

    Trazila sam po forumu gde sam procitala jos ranije kako se uhvati zmija da bi joj se strpala hrana u usta ''na silu'', ali nisam mogla da nadjem. Ako se neko seca, neka mi da link, ili ponovo napise ukratko, molim vas.

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Probaj sa živim mišićem tako što ga staviš u kartonsku kutiju sa zmijom.Ostaviš tako sat-dva,kod mene je uspevalo.Što se tiče prisilnog hranjenja to se radi na sledeći način: ako si dešnjak zmiju uhvatiš lagano levom rukom palcem i kažiprstom iza glave,desnom rukom uzmeš mrtvog miša za glavu uz pomoć pincete,vrhom njuške miša razdvajaš čeljust zmije da bi ubacila celog miša lagano da je ne povrediš,zatim ostaviš pincetu i desnom rukom masiraš telo zmije sa donje strane koja lagano potiskuje progutani plen što dublje.

  10. #50
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Ja to radim drugačije. Uzmem parče tankog kartona, kao što je onaj na kutijicama od lekova, i time joj otvorim usta. Karton je jako tanak, a dovoljno čvrst, i ne može da je povredi. Onda ostavim karton da joj stoji u ustima, primaknem miša pa ga naslonim na karton, i samo pritisnem na dole i tako se lako otvore usta. Kad je progutala glavu, izvučem karton.
    E, sad, desi se da zmija tako počne odmah sama da guta, ako ne guta sama, onda koristim štapić za uši, samo prethodno skinem vatu, i njim polako guram miša unutra. Jednom kad je ceo miš ušao, zmija će ga sigurno progutati, bez potrebe da joj masiram telo.

  11. #51

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Zahvaljujem.
    Probacu da je kljukam. Radi malecnosti zmije koristiću karton, nekako mi to deluje benignije, nego da je masiram, samo vrat da joj polomim! A ne bih na žive miševe da je navikavam, pa posle da opet bude problema kad joj ponudim mrtvog...

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    I kod mene je doslo skoro do kljukanja. Uspeo sam tako sto sam prestao da se trudim. Prvo sam se mlatio, radio sve sto si i ti radila i na kraju je upalilo to da samo otvorim kutije, ubacim miseve, zatvorim i ostavim tako. I Markova i moja zmija su tako projele.

  13. #53

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    E sad već ne znam šta više da radim? Kljukanje nije uspelo jer nije htela da guta, a ja nisam htela da budem grublja nego što sam već bila, da je ne udavim. Uspevala sam da joj otvorim usta kartončićem, ali nisam uspevala da joj uguram miša, a i jako se otimala. Onda sam pomislila da joj je miš možda prevelik, pa sam dotičnog prepolovila uzduž, ali sam odstranila rebarca da je ne ogrebui i ostavila tako sve skupa sa zmijom u kutijici preko noći, i nije ni pipnula! I stvarno ne znam šta da joj radim više...

  14. #54
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Da probaš ponovo da je kljukaš manjim pinkijem. Uzmi tek rođenog pinkija, i nakljukaj je. Bolje i da rizikuješ da je povrediš tako, nego da je ostaviš da ugine od gladi. Meni se nikad nije desilo da povredim zmiju kljukanjem, samo malo paziš Moraš da je nateraš da zagrize glavu pinkiju, a onda možeš da ga guraš štapićem.

  15. #55

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nije islo nikako sa celim pinkijem, pa sam ga iskasapila na trecine, uzela najmeksu trecinu, onu bez glave i rebara... I ne znam ko se vise namucio, ona ili ja, ali nekako sam joj ugurala stapicem dotle da ne moze da ispljune. Zagrizla je i sad mi se cini da upravo guta. Ostavila sam je tako na komodi, pokrivenu nekim kartonskim poklopcem, na miru u mraku, pa cu je proveriti za petnaestak minuta. Umorila sam je posteno, a jako se otimala i pljuvala bezbroj puta, ali mislim da je nisam povredila. Anoreksicarka jedna!

    ... Jos uvek nije progutala, cak mislim da pokusava da pljune! Sta da radim ako pljune ponovo? U medjuvremenu je to vec uradila, pa sam ponovo pokusala... Mnogo je tvrdoglava! Vratila sam je u njenu kutijicu i stavila na toplo mesto. Ne znam da li ce ovo da uspe... Ako ispljune ponovo, sta da radim dalje? Da je ostavim gladnu, ne vidim neki smisao. Ima citav mesec da je jela poslednji put, a ugnjavicu je na smrt ovako... Kosmar!

    ... Jeeeee! Pa je li moguce!? Progutala je!? U kutijici je ona, deluje sasvim zdravo i citavo, a zalogaja nigde na vidiku! Reklo bi se da je progutala, samo ne mogu da verujem sopstvenim ocima, posle toliko muke!

    Kad da nastavim tretman? Da je ostavim koji dan na miru, ili odmah sutra da je tovim dalje?

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Pratio sam desavanje i dobro je sto se sve zavrsilo kako treba.Ostavi je jedno dva tri dana da se smiri i svari hranu.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Ne, ostavi je nedelju dana. Ako nije tako dugo jela, nemoj da je hraniš stalno, posebno ne dan za danom. Na forumu smo dosta puta napisali da se zmije ne uznemiravaju bar dva dana posle hranjenja. Ne preporučujem ti da je kljukaš češće od jednom nedeljno, previše je to stresa za nju.

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nisam ni mislio da je odmah hrani.Napisah da je ostavi dva tri dana da se smiri.Ne mora posle odmah da proba sa kljukanjem,neka ubaci parce pinkija da vidi samo kako ce da se ponasa.Mada ipak ti bolje znas
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  19. #59
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Citat Prvobitno napisao D@nijel Pogledaj post
    Nisam ni mislio da je odmah hrani.Napisah da je ostavi dva tri dana da se smiri.Ne mora posle odmah da proba sa kljukanjem,neka ubaci parce pinkija da vidi samo kako ce da se ponasa.Mada ipak ti bolje znas

    Nisam ni mislio da si ti to mislio, nego je Pomajka pitala da li da je hrani odmah sutradan, pa sam njoj odgovorio

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nemoj da kljukas zmiju to je dosta stresno za nju i koristi se u krajnjoj nuzdi. Bolje hrani zivim misevima dok malo ne odraste i ojaca, pa onda pokusaj da je naviknes na mrtvo.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •