Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 97

Tema: Africka kucna zmija- razmnozene

  1. #61
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Ako zmija hoće da jede živ plen, ne treba je nikako kljukati mrtvim plenom. Ali, ako neće da jede ni živ plen, a prođe par meseci, onda je svakako treba kljukati. Bolje to, nego da ugine.

  2. #62

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nemam uslove da je hranim zivim plenom, jer cu se poroditi za koji dan i necu moci da idem u nabavku neko vreme, nego moram imati zalihe u zamrzivacu. Sacekacu sedmicu dana, kako Nenad kaze, pa cu ponovo da pokusam prvo da joj ponudim da pojede samostalno, a ako nece...

    Hvala svima na savetima!

  3. #63
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nije stvar u tome da li imaš uslova ili nemaš. Zmija koja hoće da jede samo živ plen, je potpuno ok, i nema potrebe za kljukanjem. U tom slučaju, kljukanje uopšte nije dobra stvar. Zmija se kljuka samo u slučaju da neće da jede ni živ plen. Ako tvoja hoće da jede živ plen, onda nema problem sa hranjenjem, i mislim da nije dobro da je kljukaš. Zar ne možeš da joj obezbediš jednom nedeljno živog pinkija? Makar prvi put, pa onda da pribegneš nekim drugim tehnikama.

  4. #64

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Mogu makar za prvi put, kako kazes. Ove sedmice bih svakako nabavljala, pa cu te poslusati, ponudicu zivog, ali u steku svakako moram imati zamrznute... Da ne objasnjavam sad sta znaci biti porodilja!

  5. #65
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Aha, to je u pitanju? Onda ok, obzirom na to da je velika većina terarista u Srbiji muškog roda, po difoltu kapiram da niko nije trudan

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Zmija mi je sinoc konacno jela, prvi put otkad sam je uzeo.

    :Aerodactyl:

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene


    :Aerodactyl:

  8. #68
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nadam se da ovo nije tvoja ruka
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    hahahahaha

    :Aerodactyl:

  10. #70

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Prelepe su breJ
    Ocem i ja jednu
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  11. #71

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene









    malu sam uzeo od Pedje i super je
    na slikama su joj oci plave jer je bila u fazi pre presvacenja.
    Prelepa je, ne pravi problem oko uzimanja u ruke, veoma zivahna i jede kao luda
    Poslednji izmenio nesha_zlocko; 23.06.10. u 19:55.
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  12. #72
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    i nokti su ti super

  13. #73

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    trudim se
    ranije sam ih lakirao crveno, ali izgleda da joj se ne dopada, pa sam morao da primenim drugaciju tehniku ukrasavanja istih...
    ja sam fotografisao, a drugarica drzala, jer verovatno izgleda lepse tako nego da su moje ruke na slici, elem, jako je tesko fotografisati jer je zmijica jako aktivna i svakog trena je u pokretu, pa je tesko fokusirti....
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  14. #74

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Moja zmijica je, kao što sam pisala, imala u početku problema da se navikne na mrtav plen, ali to smo prevazišli. Lepo jede, ne preskače obroke. A do sada se uredno i presvlačila. Nisam beležila datume presvlačenja, pa ne kažem uredno u smislu nekih ujednačenih vremenski intervala, nego je svaki put odbacila staru kožu u jednom komadu, bez problema. Svaki put, osim sada! Sada je bilo čupavo. Mislim da se to dogodilo zbog promena u temperaturi u mom stanu poslednjih desetak dana. Čas su radijatori radili, čas nisu..., a ona je baš bila pred presvlačenje, videlo se po očima koje su bile poplavele. Elem, delovala je sve vreme da se muči, da nije najbolje pokretna, da joj nešto smeta... Inače je jako aktivna po svojoj kutiji. Međutim ovih dana je slabo mrdala i izgledala je veoma loše. Onda sam je počela stavljati na radijator kada je topao, dodala joj vlage u njenu mikroklimu u kutiji, ali ništa od presvlačenja danima... E, onda sam se konačno trgla jutros da učinim nešto konkretnije. Izvadila sam je iz kutije, oprala kutiju od treseta i sipala plitko tople vode. Ostavila sam je tako u vodi na radijatoru, koji nije bio previše topao, nego čini mi se, taman koliko bi njoj bilo potrebno. I koža je spala za pola sata! Ostao je samo jedan deo od nekih 7mm na glavi, pa sam se čak usudila da joj ga nežno skinem ja, navlaženim štapićem sa vaticom. I nije se bunila, skliznulo je nekako i to parče. Dobro je prošlo sve na kraju. Sada bih još da pitam, a to bi Peđa možda najbolje znao da kaže, jer je zmija iz njegovog legla, koliko bi trebala da je ona narasla za svo ovo vreme kod mene? Meni se nekako čini da nije ni milimetar. Ako sam dobro zapamtila, potrebno im je oko 2 godine da dostignu veličinu prosečnu za svoju vrstu, a videla sam odrasle primerke, pa znam šta da očekujem. Znam da zmijama mi možemo određivati brzinu metabolizma, a mislim da je ova moja bila u nekim optimalnim uslovima što se temperature tiče, jede po pinkija sedmično, pa mi prosto neverovatno da ovim tempom dostigne recimo 80tak cm u sledećih godinu i po?

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Koliko je sada dugacka?
    Trebalo bi da je narasla dovoljno da od skoro pocne da jede bebe miseva koji su poceli da dobijaju dlaku, plen mora postepeno da se povecava da bi zmija rasla i napredovala, ili da joj se daju po 2 bebe. Probaj sledeci put kada je budes hranila da joj das 2 kom. pa ako pojede glatko idemo na malo vece bebe.
    Ima jos jedna stvar, kada gledas svoju zmiju svaki dan nemas utisak kolko je narasla, ako imas vremena svrati do mene imam trenutno beba africkih pa mozes da uporedis.

  16. #76

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Nemam ideju koliko bi mogla da ima cm sad!? Nisam ni pokušavala da je izmerim. A to za davanje većeg plena sam previdela u potpunosti. Ok, daću joj dva pinkija za naredno hranjenje, pa ako pojede oba, znam šta mi je činiti. A da stignem do tebe da vidim zmijuge, nema teoretske šanse zbog ove moje dečurlije!
    Hvala

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Pre svega zelim sve da vas pozdravim jer sam nov na forumu i ovo mi je prvi post!
    Evo, ima vec dve-tri nedelje kako pratim ovaj forum, a poceo sam tako jer sam pre dve-tri nedelje prvi put dodirnuo zmiju u zoo vrtu i odusevio sam se i bila je to ljubav na prvi dodir.
    I naravno, posto sam se nalozio na zmije, poceo sam da razmisljam da uzmem jednu. Evo na primer, ova africka zmija mi je prelepa, ali sam citao ovde na forumu i nema bas puno teksta o njoj, na zalost.
    Zanima me koliki terarijum treba za nju, kakva podloga treba, da li se penje pa da li joj treba grana, koje temperature i vlaznost (ovo vec ima napisano, ali nema veze), na koliko dana se hrani, da li moze da se zna dok je jos mala da li je muzjak ili zenka i da li se razlikuju jos po necemu osim po velicini (karakter, agresivnost i to), da li su aktivne i u toku dana posto sam procitao da su nocne zmije, kakva je najbolje oprema za terarijum za ovu zmiju, koja je cena od prilike ako nije tajna i tako...
    hvala vam u napred na odgovorima i voleo bih da postavite jos slika od ove vrste

  18. #78
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Dobro došao,
    Ja baš nemam mnogo iskustva sa ovom zmijom ali ti mogu napisati ono osnovno. Terarijum ti treba adekvatan veličini zmije, ako uzmeš baš malu trebaš je držati u malom teru npr. 30*25*25 (u tolikom je bila moja), kada poraste premestiš je u veći od prilike 60*40*40. Podloga kokosov treset, možeš da staviš granu radi estetike tera, a možda će se i penjati. Tempretatura na jednoj strani tera oko 26, na suprotnoj oko 30, vlažnost, pa prskaj joj ter svakih par dana to bi trebalo da bude dovoljno, i uvek da ima posudu sa svežom vodom u hladnijem delu tera. Male hraniš svakih 4-5 dana a odraslu jednom u 7-10 dana miševima adekvatne veličine. Pol može da se sazna dok je još mala, ne razlikuju se po temperamentu. Moja je bila aktivna i u toku dana. Oprema: ter, podloga, grejač (kabl ili folija), posuda s vodom i dva šteka adekvatna veličini zmije (da može cela da stane u njega i da oseća zidove oko sebe) jedno na hladnoj, a drugo na toploj strani tera. Ostalo zavisi od tebe kako ćeš da urediš. Za cenu pitaj na PP nekog od odgaivača, pogledaj ko ima u ponudi..
    Veoma lepa zmija, ima prelepe oči.
    Dobro se obavesti, pripremi sve pa tek onda uzmi životinju.

    Pozdrav!

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    hvala na dobrodoslici i hvala na svim informacijama!
    naravno, prvo hocu sto vise da saznam pa tek onda dolazi na red sve ostalo.
    e sad sto me jos interesuje za ovu vrstu... da li je agresivna? jer kada sam bio na jednom mestu gde imaju i zmije, covek mi je rekao da je ova malo kao za'ebana za pocetak jer je dosta agresivna. e sad koliko je to tacno ja vas pitam?
    i da li je mirna u ruci ili hoce da pobegne? na primer, ako hocu da gledam tv, da li mogu da je stavim u krilo bez problema ili stalno treba da se cimam i da je hvatam?

    pozdrav!

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Africka kucna zmija- razmnozene

    Dok su mladje cenim da su malo aktivnije i "nervoznije" u smislu da hoce da se izmigolje iz ruke. Po profesionalnom misljenju jednog od uspesnijih odgajicava u Americi, africka kucna zmija je dovedena na peto mesto najmirnijih zmija
    Tako da ne moras da brines o tome, odlicne su za pocetnike.

    http://www.youtube.com/user/SnakeByt.../4/QiEa9TIFdk8
    Brain kills beer cells...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •