Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 44

Tema: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

  1. #1
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Exclamation TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Planiram da za nekih mesec dana uzmem svoju prvu tarantulu, ali ne mogu da se odlucim za koju... Izbor sam sveo na tri:

    1.A.geniculata,
    2.C.cyaneopubenscens i
    3.L.parahybana.

    Zanima me koja je najlaksa za odrzavanje, tj. najnezahtevnija? Konkretno me zanima da li bih neku od njih mogao da ostavim u stanu po 10-15 dana ili cak i duze ako recimo odem na more ili na skijanje? Problem je sto zivim sam u stanu pa ne bi imao ko da se brine o njoj kad nisam u stanu... Da li uopste mogu da je ostavim tako dugo bez vlage(znam da mogu bez hrane da izdrze i vise od toga)?

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Pa, najmanje vlage ti traži cyaneo od te tri a on i zahteva najmanje hrane tako da mislim da ti je izbor jasan.

    Takođe je i najšareniji i najviše se menja kako raste.

    Geniculata i parahybana su veće i proždrljivije i uglavnom vidljivije (mada se ni cyaneo ne krije mnogo).
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Ja sam u pocetku bio za cyaneo, ali mi se ne svidja sto tako malo raste, tj. mnogo mi se vise svidja sto geniculata i parahybana zderu toliko i mnogo rastu! Najbitnije mi je sto se tice izgleda da budu sto vece i sto vidljivije! E sad ne znam da li bih ijednu od te tri vrste mogao da ostavim po 15 dana samu?! Pre svega mislim na ove dve velike...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Mogao bi da je ostavis samu 15 dana bez problema, ali da je prethodno dobro nahranis

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Jel mislis na neku od njih posebno ili vazi za sve tri? To mi je stvarno jako bitno, jer nekad nisam kod kuce duze vreme... A kako stoje stvari sa vlagom? Da li parahybana i geniculata mogu toliko bez vlage? I sta treba da radim, da im ostavim u jednoj posudi dosta vode?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Ako su vece T u pitanju mozes i po mesec dana, samo napunis posudu sa vodom i to ce drzati vlagu.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    A jel to vazi za velike vrste kao sto je parahybana ili mislis da mogu da ih ostavim po mesec dana tek kad odrasu...? Ja se sad izvinjavam na smaranju, ali verujem da ste svi bili ovakvi kada ste uzimali svoju prvu T!

  8. #8

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    uzmi ona koja ti je lepsa!
    ja bih genikulatu jer jako brzo raste, i ako nije veca od lasiodore ipak je zdepastija deblja i mocnija...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Ja se sad izvinjavam na smaranju, ali verujem da ste svi bili ovakvi kada ste uzimali svoju prvu T!
    Da da...


    To uglavno vazi za terestijalne vrste koje ne traze puno vlaznosti, znaci mozes da ih ostavis samo sa posudom sa vodom. Naravno ako su u fazi presvlacenja a vlaznost nije dovoljno velika mogu da se pojave komplikacije.
    Zato male T (manje od 5-6cm) ne traba ostavljati dugo bez orosavanja jer su neznije a i cesce se presvlace pa moze da se desi da pocnu da se presvlace kada nisi kuci (kada je vlaznost niska).

    Mozda te sve ovo zbunjuje ali videces kada budes uzeo T, sve ide samo i tripovaces se samo prve nedelje
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    10,15 dana tvog odsustva nece smetati tarantuli sigurno,stavis malo vecu posudu za vodu i uzivaj...uzmi onu koja ti se najvise dopada jer sve tarantule su izuzetno zahvalne i traze 5 minuta posla nedeljno najvise tako da nemoj da te to brine a ja cu svoj glas dati za parahibanu

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Druze, uzmi Geniculatu.. Moj savet.
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  12. #12
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    za hranu se ne brini, mogu one dosta da izdrze
    ja sam moju geniculatu ostavio 25 dana i nista joj nije bilo

    moj glas ide geniculati

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Vrnjacka banja
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    L.parahybana je meni najj... I ako moze meni mala pomoc koliko je N. Chormatus dobar za pocetnike posto ja kupujem njega cim malo otopli , jer ne mogu zbog prevoza pre...

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Jel to znaci da je najbolje ako je moguce da odmah uzmem neku od 5-6cm, a ne malu? Te malo vece su dosta izdrzljivije, zar ne? Hvala vam ljudi, dosta mi pomazete, samo vi saljite preporuke i ko god ima neki savet! Da nije ovog foruma mnogo manje ljudi bi se odlucivalo za drzanje T Pozz!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Citat Prvobitno napisao AlexMahone Pogledaj post
    I ako moze meni mala pomoc koliko je N. Chormatus dobar za pocetnike posto ja kupujem njega cim malo otopli , jer ne mogu zbog prevoza pre...
    Dobar kao i ove 3. Takodje brzo raste i srednje prozdrzljiv.

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Jel to znaci da je najbolje ako je moguce da odmah uzmem neku od 5-6cm, a ne malu? Te malo vece su dosta izdrzljivije, zar ne? Hvala vam ljudi, dosta mi pomazete, samo vi saljite preporuke i ko god ima neki savet! Da nije ovog foruma mnogo manje ljudi bi se odlucivalo za drzanje T Pozz!
    Vece su izdrzljivije ali to nemora da znaci da mozes da testiras njihovu izdrzljivost. A mozes da gledas dok love bube jer je lov na tenebrije(za manje T) dosadan.

    Ako ne ugine, nijedna T te nece razocarati.

    Moj glas ide parahybani.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Moj glas ide geniculati jer sa njom nikad nije dosadno.Mada mozda mozes i cyan-a da uzmes.Ne treba mnogo vlage sto ti odgovara kad ga ostavljas i ubedljivo je lepsi od oba konkurenta.Sad na tebi je.Al kao sto neko vec rece neces sigurno ostati na jednoj.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  17. #17
    Član NenadB'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Jel to znaci da je najbolje ako je moguce da odmah uzmem neku od 5-6cm, a ne malu? Te malo vece su dosta izdrzljivije, zar ne?
    ...Ali onda ćeš propustiš presvlačenja i odrastanja svoje T... Na primer ako uzmeš odraslog Cyanea nećeš videti transformaciju kroz koju prolazi od ˝ose˝ do plave(GBB) T.. to je jedan od razloga zashto sam ja za svoju prvu T izabrao baš Cyana..

  18. #18
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    @ Dusan1992: naravno da necu da testiram njenu izdrzljivost, voleo bih da bude sto prozdrljivija i da mi poraste sto pre!

    Ima li jos neki savet? Prednosti i mane svake od ove tri...? Hvala vam jos jednom svima! Pozz!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Moj glas ide cyan. imam jednog ali malog i ne sakriva se samo plete mrezu ko blesav i uvek je na njoj i vidljiv je...Jede dosta,raste dosta brzo ako je temperatura,vlaga,hranjenje ok.....

    Pozz!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: TROumim se! Pomoc u odabiru T!

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    @ Dusan1992: naravno da necu da testiram njenu izdrzljivost, voleo bih da bude sto prozdrljivija i da mi poraste sto pre!

    Ima li jos neki savet? Prednosti i mane svake od ove tri...? Hvala vam jos jednom svima! Pozz!
    Znacenje reci prozdrljivost
    Ako za neku T vazi da je prozdrljiva to ne znaci da ce da cepa po 5buba svakoga dana, vec da ce da jede dok se ne zasiti (buba na svaka 5 dana je je OK). Da bi T bila prozdljiva moras da joj povecas temp u teru, jer veca temp ubrzava metabolizam, brze vari hranu pa mozes cesce da je hranis.

    Kako ja hranim moje T.
    Buba velicine kao telo T na 5dana, izuzetak je parahybana koju hranim vecim plenom.

    Prednosti i mane
    Cyano: najlepsa, puno plete ali welter kategorija
    Geniculata i parahybana: masivne uvek gladne, veoma aktivne, vrhunski predatori. Ako imas po dve genic. i parah. postoji mogucnost da ces bankrotirati kupovajuci im hranu
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •