Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Dva smuka u jedan terarium ?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Dva smuka u jedan terarium ?

    imam kukuruznog smuka albino koi je beba , ima mozda 3 do 4 meseca , i uzeo bih jos jednog , pa me interesuje dal smem da ih stavim u isti ter zajedno ? naravno i ovaj drugi je beba slicne starosti i velicine ..ali je iz drugog legla...?

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    mislim da bi zavrsio sa jednom zmijom u skorije vreme

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Ako nije velika razlika u velicini, mislim da nece biti problema. Smukovi po prirodi nisu kanibalni...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    ja se plasim da je zarko u pravu , ali se sve nesto nadam da moze mozda tako da neznam ni ja sta mi je ciniti ... dva tera ne dolaze u obzir ... zbog vise razloga da ih sad ne nabrajam ...

  5. #5
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Hm Zarku svaka cast ali znam lika koji je ovde hteo da proda smukove, posto ih vise nije hteo jednog solidno malog i jednog povelikog bar duplo veceg. U isti terarijum su ziveli. I dan danas to rade verovatno

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    pa nek proba.
    oni nisu ko lampropeltisi, ali stoji jedna stvar lakse se prati i misli da je manje stresa za njih da su odvojeni.
    pitajte spiderboja da li malecke drzi zajedno pa neka vam on kaze sta on misli.

    ja samo rece moje misljenje ...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Slobodno možeš da ih držiš zajedno.Ja na poslu (zoo-vrt) u jednom terarijumu držim kukuruznog smuka starog 10 godina i dve bebe burmanskog pitona.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    hranis burmanske pitone smukovima starim 10 godina ? ,sala mala... svaka cast na hrabrosti... hvala na misljenjima....

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Smeš da ih staviš zajedno. Male su šanse da će se pojesti, ja sam imao zajedno dva, doduše slične veličine i stalno su zajedno smotani i glava do glave itd. Zavisi sve opet od situacije, probaš staviš i gledaš,ako nešto se dešava čudno ili se neka stresira vadiš, ali svakako sam ja za čuvanje posebno...

  10. #10
    Član Juiced'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Ma slobodno..ja imam 2 kom iz razlicitih legala...i sve ok funkcionise..pravi su drugari

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Citat Prvobitno napisao Juiced Pogledaj post
    Ma slobodno..ja imam 2 kom iz razlicitih legala...i sve ok funkcionise..pravi su drugari
    I ja isto mislim, u jednom terarijumu i ja imam 2 i nikad nisam cuo da je jedan kukuruzni smuk pojeo drugi. Koliko znam i Spiderboy drzi neke zajedno i nije imao problema do sada, ali eto neka kaze on o sebi! Zmije nisu kolonijalne zivotinje i najbolje se osecaju kad su sami (osim u vreme parenja), ali ako nemas mesta, po meni, mozes slobodno da ih drzis u jedan terarijum ako je velicina dovoljna za 2 zivotinje i kao sto se zna za lampropeltise, sigurno bi se znalo i za kornove ako je u pitanju kanibalizam!

    Poslednji izmenio Igor Velevski; 03.02.10. u 01:34.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?



    bez problema.....samo vodim računa kad ih hranim...najbolje ako možeš tad da ih razdvojiš!
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Ja imam veliku i maloga skupa i za sad nemam problema . Hrane se u odvojenoj posudi , i uvijek su site. http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7464

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    kukuruzni smukovi približno iste veličine mogu se držati bez daljnjeg zajedno,imam neke koje godinama držim zajedno,osim njih imam i ove od prošle godine oni su smešteni po 2 ili 3 kom.nema sa njima problema,naravno hrane se odvojeno,lampropeltisi su poznati po njihovom kanibalizmu,ali kukuruzni smukovi su sasvim druga priča,slobodno ih stavi zajedno

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Rasprava o burmanskim pitonima je prabačena u temu Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone
    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8102

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Mislim da je veliki problem na ovom nasem forumu to sto se cesto desava da kada neko trazi savet za odredjenu vrstu zivotinja, da mu se javljaju ljudi da dele savete koji imaju minimalno ili uopste nemaju iskustva sa tom vrstom.
    U ovom slucaju konkretno Zarko koji uopste ne drzi kukuruzne smukove, to sto je mozda usput prodao nekoliko komada se ne racuna u drzanje.
    Mislim da treba pustiti ljude koji imaju malo vise iskustva da odgovore , a ne po svaku cenu deliti savete. To u krajnjoj liniji nije dobro i za sam forum.

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    ja svaku zivotinju cuvam solo, zbog parazita, da bih pratio da li jede redovno i jos mnogo drugih razloga. ja sve moje agame koje izvedem a to budei po 50 komada cuvam solo opet. iz istih razloga.iguane takodje koje sam sve izveo bile su solo. po istom principu cuvam i sve vrste zmija koje imam. nikada nisam imao smuka kod sebe duze od 10 dana istina je ali nije da bas ne znam nista.

    ZA PEDJU: dobro bre vise mani me bre , ko dete si neko.neam vremena za tebe

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Nije covek mislio nista lose i nista licno,bilo ko je mogao reci isto sto i ti i bilo bi receno isto za njega.
    Meni se cini da si samo ti ovo shvatio kao licni napad,a niko drugi to nije video.
    Nemojte ljudi odmah skakati za svaku sitnicu!




  19. #19

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?


    ne zanima me.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Nije covek mislio nista lose i nista licno,bilo ko je mogao reci isto sto i ti i bilo bi receno isto za njega.
    Meni se cini da si samo ti ovo shvatio kao licni napad,a niko drugi to nije video.
    Nemojte ljudi odmah skakati za svaku sitnicu!
    Bas tako.
    Ima toliko drugih stvari u koje se Zarko dosta razume, i o kojima pise.
    Ali kada sa necim nemas iskustva, bolje je pustiti nekog drugog da odgovori na pitanje nego odgovarati po svaku cenu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •