Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Pozadina

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Pozadina

    E pa posto mi je veceras bilo dosadno, resio sam da probam da napravim pozadinu za moj terarijum, koji mi bar pola godine nece biti potreban, no nema veze - polako. Dakle resio sam da napravim 4 u 1 - pozadina+pecina+posude za vodu i hranu. Smislio sam i princip kako da dosipam vodu bez otvaranja poklopca, sproveo sam crevce kroz pozadinu Kako to sve izgleda pogledajte vi, pa procenite, prihvatam sve pohvale i kritike. Sutra mu predstoji smirglanje i malo oblikovanje, a tamo od nedelje prelazim lepkom za plocice i bojim. Sutra nosim kod staklara da mi isece staklo za poklopac i jos samo da pronadjem zicanu mrezicu






  2. #2
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Super je zamisljeno ... imam ja zicanu mrezicu da ponudim Inox 1x1 i inox 2 x 2 ... koje ti dimenzije trebaju?

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    31

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Super izgleda(bice jos bolje kad zavrsis),super ti ideja za vodu(a sta ces drzati kad ti se ne otvara poklopac?)
    I ja sam poceo da kupujem opremu za moj!
    Jedva cekam da vidim kako ce izgledati kad ga zavrsis!

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    @banished: treba mi 25x20cm
    @Stefy: L.Parahybanu

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja tori'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    108

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Citat Prvobitno napisao gaspar Pogledaj post
    E pa posto mi je veceras bilo dosadno, resio sam da probam da napravim pozadinu za moj terarijum....
    Sve je lepse od diferenciranja! :

    Citat Prvobitno napisao gaspar Pogledaj post
    Uzgred zanimljivo zamisljeno!

  6. #6
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    @banished

    Kakva ti je to inox mreza? Oprosti na neznanju ali moze li slika i koja je to debljina zice?

  7. #7
    Član Nenad_stp'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Bolje da si uradio od stirodura,lakse se oblikuje,ne kruni se toliko,al sad sta je tu je...
    Pozadina mi izgleda "na meru" tj da ne moze da se vadi napolje,kako ces naneti lepak na pozadinu dok je u teru?Bice nezgodno,bar meni bi bilo.

    Pogledaj snimak,ako vec nisi,mozda dobijes koju ideju


    Veoma lak i jednostavan nacin pravljenja lepe pozadine:


  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Puno ti hvala na ovom linku, stvarno mi je znacio. Inace, jeste sve je na meru i sad je vec sve u ter-u... Videcu sledece nedelje kako ce teci nanosenje lepka, o tome nisam razmisljao kad sam pravio

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Ima i jos bolje resenje, ovo je dobro ali se mnogo roni onaj stirodur ili stiropor ako upotrebljavas! Bolje resenje izdrade je umesto sve to, da upotrebis upaljac. Podesis upaljac na najjace i onda saras tako po povrsini ploce. Na taj nacin stiropor/stirodur se topi i pravi se lep reljef bez mnogo muke i loma! Na taj nacin mozes da obradjujes i malo parce kao kamen ili stena koje posle mozes da zalepis na pozadinu! Ovako po meni se dobije jos prirodniji izgled pozadine i reljefa, a ujedno je laksi i cistiji nacin izrade. Probaj prvo na nekom probmom delu i videces! Pozdrav i srecan rad !

  10. #10
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    31

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    @igor
    ali stiropor paljenjem ne moze uvek da dobije zeljeni oblik,uglavnom se zapali(istopi)vise nego planirano,ali je svakako bolje,nego da posle stalno nalazis kuglice stiropora po stanu!
    Mislim da se najbolje moze oblikovati cigaretom(makar je tako moj deda uradio kad mu je trebalo)
    om kaze da je c.lakse nego upaljacem,zato sto c.prodje kroz s.

  11. #11
    Član Nenad_stp'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Citat Prvobitno napisao Stefy Pogledaj post
    @igor
    ali stiropor paljenjem ne moze uvek da dobije zeljeni oblik,uglavnom se zapali(istopi)vise nego planirano,ali je svakako bolje,nego da posle stalno nalazis kuglice stiropora po stanu!
    Mislim da se najbolje moze oblikovati cigaretom(makar je tako moj deda uradio kad mu je trebalo)
    om kaze da je c.lakse nego upaljacem,zato sto c.prodje kroz s.
    Nije to posao za stan,bar sto se tice obrade stirodura/stiropola tice.
    Obrada cigarom?!

    Na snimku je definitivno najlaksi i najbrzi nacin,po meni...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Citat Prvobitno napisao Stefy Pogledaj post
    @igor
    ali stiropor paljenjem ne moze uvek da dobije zeljeni oblik,uglavnom se zapali(istopi)vise nego planirano,ali je svakako bolje,nego da posle stalno nalazis kuglice stiropora po stanu!
    Mislim da se najbolje moze oblikovati cigaretom(makar je tako moj deda uradio kad mu je trebalo)
    om kaze da je c.lakse nego upaljacem,zato sto c.prodje kroz s.
    Ne, ne...nisi me razumela....! Ne znam dali si to probala ili ne. Ne moze da se otopi vise nego sto planiras, jer rastojanje od stirodura/stiropora do vatre prilagodjavas i tako upravljas dali zelis siroku, usku ili dublju, plitku udubinu! Negde topis stiropor, negde se on samo skuplja (ako je vece rastojanje od vatre upaljaca)! Po meni dobija se prirodniji reljef, pa cak negde i neplanirano moze da bude jos lepse, probaj videces, bar je to lako!

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Igor je u pravu, ali meni je to cimanje posto bas smrdi i ako ims puno da radis onda te posle pluca paraju.. bar mene jesu..
    Ja obradjujem nozem i kuhinjskim nozem i to stirodur ne stiropor, a posle pomalo prelazim upaljacem da bi dobio realisticniji efekat.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #14
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Lemilicu zagrej i seci.

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Evo, nanesen je i lepak, ovako to sad izgleda - polusuvo Ja sam prezadovoljan




  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Super je ispalo. Sta ces da drzis u ter-u?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Parahybanu

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Vrsac Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Drugari, javio se novi problem, i ja ne umem da ga resim. Planirao sam da posudica za vodu bude udubljenje u stiroporu, ali danas se ispostavilo da lepak za stiropor propusta vodu, sad pitam se da li je to zbog toga sto nije bas skroz skroz suv ili ce inace pustati? I da li neko ima neki dobar predlog

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Mislim da ce i suv pustati. Prefarbaj cime si mislio (farba za beton npr) i onda kupis Sika silikonski aditiv za beton. Premazes time, pustis da se osusi (bar 24h) i spreman si..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Pozadina

    Jel mozes molim te da mi kazes sta radis sa tim aditivom za beton? Jel on ide u farbu, preko farbe?
    Ja sam sad zavrsila sa lepkom i ostavila da se susi, a isto ce trebati da bude vodonepropusno.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •