Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 59

Tema: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    @ Igor Velevski: Nenad me preduhitrio. A ja sam rekla samo da iz tih razloga ne moze bas da se poredi sa hrckom, slazes se? Ne moramo bas da preterujemo.
    Mozda nisam lepo napisala, naravno da nisam mislila da je razlog za neuzimanje burmanca taj sto oni "pojedu svakog vlasnika"
    Ali ne treba sutra da dodje neko na forum i procita ovo, pomisli "a pa to je kao da gajis hrcka" i kupi pitona misleci kako je lako cuvati ga. Jer definitivno nije lako cuvati velikog burmanca (kad se sve uzme u obzir-hrana, prostor, velicina itd.).
    Zao mi je sto postoji sansa da povecamo broj neodgovornih vlasnika time sto cemo to porediti sa hrccima i time kako je sve rizik... Moju pitonku (Sonju) je na kraju dobio neki kome su rekli isto tako-kako je lako cuvati burmanca i ona mu je uginula. Tako da je mojih dve godine posvecene ovoj zmiji i ujedanja i svadja sa ukucanima u pokusaju da je spasem propalo tek tako jer je dospela kod nekoga ko je to olako shvatio.
    Tako da izvini, ali stvarno mi je muka od gomile ljudi koja je pobila ili mucila svoje zmije jer im je receno kako su lake za cuvanje!
    Poslednji izmenio Lady A.; 06.02.10. u 23:12.

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    @ Igor Velevski: Nenad me preduhitrio. A ja sam rekla samo da iz tih razloga ne moze bas da se poredi sa hrckom, slazes se? Ne moramo bas da preterujemo.
    Mozda nisam lepo napisala, naravno da nisam mislila da je razlog za neuzimanje burmanca taj sto oni "pojedu svakog vlasnika"
    Ali ne treba sutra da dodje neko na forum i procita ovo, pomisli "a pa to je kao da gajis hrcka" i kupi pitona misleci kako je lako cuvati ga. Jer definitivno nije lako cuvati velikog burmanca (kad se sve uzme u obzir-hrana, prostor, velicina itd.).
    Zao mi je sto postoji sansa da povecamo broj neodgovornih vlasnika
    Slazem se, mozda sam te pogresno razumeo ! Hahahah ako hrcak "uhvati maglu" jedina steta je to sto neke stvari mogu da budu upropascene ! Apsolutno da nije isto, jer su posledice neuporedljive!

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ok,to je sve sto sam htela da kazem. Kao sto rekoh mnogo je zmija propatilo zbog toga... Ja kad sam saznala za Sonju, toliko mi je bilo krivo i toliko sam bila iznervirana da ne mozes da zamislis. I kad onda vidim kako ce do toga dolaziti stalno... Bas mi je bezveze,ali to ne mogu da promenim. Onda bar ne moram da pomazem da se jos vise zmija izmuci tako zbog prica o toliko lakom cuvanju...

  4. #24
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Zanimljiva tema na prvi pogled, ali ustvari je odavno prevaziđena. Najbolje bi bilo kada bi svaki odgajivač/prodavac bio maksimalno iskren prema kupcu, što sam siguran, nije slučaj, pogotovo kada neko ima da proda brdo burmanaca ili bilo koje druge vrste životinje, dođe kupac hoće burmanca, prodavac ima da proda 50 komada, siguran sam da većina neće reći, ma to je ogromna zmija, jede pola tebe za ručak kada poraste nemoj je uzeti...e tu je problem. Ja sam za varijantu da ti kažem, pa ti ako i dalje hoćeš kupi ga,ali često se desi i da kupac nema pojma šta želi...

    Što se tiče odgovaranja, upravo ono što je necro rekao, a i što geni govori, ja recimo pogledam forum 5-6 puta dnevno ili više, a odgovaram samo da postove kada neko ne da dobar odgovor da dodam,ispravim ili da odgovorim ako već niko nije, a i ne mora se na svako pitanje odgovor znati iskustvom, nije potrebno držati kukuruznu godinama da bi nekom ko se raspituje rekao šta zahteva, koje uslove terarijum i tako to...

  5. #25
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Upravo tako Kimo. A i ne treba odgajivač da bude izvor tih informacija. Em je pristrasan em on i ne mora da čuva svoje životinje kako treba. Imate gomile poznatih odgajivača pasa koji to rade na veliko i pse drže u najminimalnijim uslovima. Samo štancuju male. Nije njihov posao da znaju sve o životinjama koje odgajaju (najčešće znaju ali ne mora da bude tako) niti su reprezentativni po pitanju uslova u kojima ih drže.

    Malo smo skrenuli sa puta sa ovim opasnim pitonima jer to i nije bila tema. Niko to nije rekao a verujem da i jako malo ljudi na ovom forumu smatra pitone opasnim. Ja ih svrstavam u potpuno bezopasne i nikada mi ne bi ni palo na pamet da mi to bude razlog zašto nekome ne treba piton kao ljubimac. Poenta je da svakome treba predočiti šta je sve potrebno za pravilno držanje jednog pitona. Kada neko odustane jer je otkrio koliko piton raste i koliko jede to nije zato što smo MI bili protiv toga da on ima pitona kao ljubimca već zato što on nije shvatao u šta se upušta. Bolje je da se to omah otkrije i odustane nego da se posle ratosilja te jadne životinje. Ovako se napravi filter i ostanu oni koji će tom pitonu pružiti sve što njemu treba i imaćemo jednog srećnog vlasnika i jednog srećnog pitona. To nam je svima i u interesu, zar ne?
    Potpis u pripremi!

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Upravo tako Kimo. A i ne treba odgajivač da bude izvor tih informacija. Em je pristrasan em on i ne mora da čuva svoje životinje kako treba. Imate gomile poznatih odgajivača pasa koji to rade na veliko i pse drže u najminimalnijim uslovima. Samo štancuju male. Nije njihov posao da znaju sve o životinjama koje odgajaju (najčešće znaju ali ne mora da bude tako) niti su reprezentativni po pitanju uslova u kojima ih drže.

    Malo smo skrenuli sa puta sa ovim opasnim pitonima jer to i nije bila tema. Niko to nije rekao. Poenta je da svakome treba predočiti šta je sve potrebno za pravilno držanje jednog pitona. Kada neko odustane jer je otkrio koliko piton raste i koliko jede to nije zato što smo MI bili protiv toga da on ima pitona kao ljubimca već zato što on nije shvatao u šta se upušta. Bolje je da se to omah otkrije i odustane nego da se posle ratosilja te jadne životinje. Ovako se napravi filter i ostanu oni koji će tom pitonu pružiti sve što njemu treba i imaćemo jednog srećnog vlasnika i jednog srećnog pitona. To nam je svim i u interesu, zar ne?
    Naravno da je to tako...ali ako treba da dodjem na forum i da pitam dali je slon mala ili veca zivotinja i dali ja imam uslove da je drzim (kao da svi vi znate kako i gde zivim), onda samnom nesto nije u redu! Pa dovoljno je samo da se ukuca da se radi o burmanskom pitonu i google ce da da slike od najmanjeg do najveceg primerka i nije mi jasno zasto nekome treba da se objasnjava da je to veca zmija! Jedino sto mi smetalo je to sto se potencira na opasnost, kao da nista drugo nije opasno, pa sad ajde da se plasimo burmanskih pitona! Inace ovo sto kazu Kimo i Geni apsolutno su u pravu!

  7. #27
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ali ja kažem još jednu stvar... priznajem da nisam baš redovan u delu o zmijama ali NIKADA nisam pročitao da je IKO IKOME rekao da ne uzima pitona jer je to opasna životinja. To je i logično jer ona nikako ne može da se smatra opasnom.

    A što se tiče toga da svako zna koliko piton raste, moraš samo da mi veruješ na reč da mnogi ljudi to ne shvataju bez obzira koliko su ih puta videli. Neka ti Nenad kaže za primere ili neko ko se više bakćao sa ljudima ali sam to video gomilu puta. Znam ja da zvuči logično da svi to znaju i da ne mora da im se ponavlja i naglašava ali često nije tako.

    Znam za primer sa iguanama gde je čovek stalno tražio podatke koji njemu odgovaraju. Zamislio je i našao primer da je neka iguana bila nešto duža od metar potpuno odrasla i na drugom mestu je pročitao da je iguana lepo živela u terarijumu od 120x80xnešto malo i pošto je žarko želeo baš iguanu a to je neki maksimum prostora koji bi mogao da joj pruži on je odlučio da su to pravi podaci i nikakva priča da one rastu više od toga i da im treba mnogo više prostora nisu pomagali jer je on imao dokaze za ova 2 primera i on je time bio zadovoljan. Odrastao čovek od preko 20 godina. A on nije jedini, daleko od toga.
    Potpis u pripremi!

  8. #28
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Dva smuka u jedan terarium ?

    Citat Prvobitno napisao ssavic Pogledaj post
    "to vazi za bilo koju zivotinju ako neko hoce da priusti sebi, bila to zmija, hrcak, pas itd.
    Nisam lepo shvacen... Naravno da nisam poredio hrcka i pitona u smuslu koji moze koliko da povredi. Hteo sam da kazem da treba biti odgovoran prema svakom zivom bicu, bio to hrcak ili piton.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    ma kakve tragicne dogadjaje desilo se desetak puta .. pa to je nista.. ti kojima se desilo su verovatno i zasluzili posto su mucili i nisu hranili zmiju.. steta sto je zmija ubila dete a ne oca od tog deteta .. mene moj burmanac ne bi ujeo ni ja njega da ujedem..
    zmija je ok i za pocetnika nista strasno ..naravno ako se kupi mlada.. moje misljenje

    p.s. nisam citao spomenare iznad mnogo ste pisali
    Ko uopste čita ovo

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ja bih samo da napomenem nesto sto se nazire iz prethodnih postova ali nije receno. To su neiskusni mladi ljudi koji imaju para ali ne razmisljaju. Geni je pomenuo onu dvojicu od pre neki dan ali ima i starijih tinejdzera koji bi imali para za veliku zmiju i kad bi kod odgajivaca videli velikog pitona to bi bio samo plus! Ne bi ni za trenutak pomislili o tome koliko jede, koliki ce mu terarijum trebati ili kako ce da ga vade iz istog kada bude imao tri metra. Tako da one price kako svi znaju koliko je burmanac velik i koliko jede ne piju vodu, jer nisu svi kadri da promisle o tome.

    Poenta ovog foruma je razmena informacija a ne promocija ove ili one vrste. Ako imamo u vidu da taj koji kupuje burmanca planira savesno da ga cuva (a ne da ga proda cim ovaj poraste) to znaci da je spreman da ce morati da ga hrani i da zove komsiju kad trebao da ga vadi iz ter-a itd. Tako da ne vidim kako moze odrasao burmanac da se poredi cak ni sa smukom. To je kao da kazes- isto ti je da li cuvas civavu ili zlatnog retrivera. Iako ni jedan nije opasan tesko da se mogu porediti.

    Jesam jos pocetnik, ali ne vidim zasto ne bi nesto rekao ako imam sta pametno da kazem.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Nikad nisam imao burmanca niti planiram da ga nabavim u skorije vreme. Ne zato sto smatram da su opasni vec zato sto mislim da nije ista prica kao sa manjim zmijama zbog same velicine ove zmije i da nemam uslove da ga cuvam. Nenad je u nekoj drugoj temi rekao da moze i covek da se stavi u sobu 2x2 i da zivi, ali da je to daleko od dobrih uslova i mislim da se ljudi upravo tu prevare kad vide kolika im zmija na kraju naraste a drze je u malom staklenom boksu.
    Vise puta su ovde kritikovani vlasnici burmanaca koji su hteli da se rese zmije jer im je postala velika i upravo to je razlog zasto su pisani postovi u kojima se savetuje da dobro razmisle pre nego sto uzmu burmanca. Kao sto Geni rece, ne secam se da je ikad iko odgovarao od kupovine, samo su ljudi savetovali da se razmisli i ne vidim nista lose u tome

    Citat Prvobitno napisao StevaNS Pogledaj post
    Jesam jos pocetnik, ali ne vidim zasto ne bi nesto rekao ako imam sta pametno da kazem.
    Sjajno si ovo rekao
    Ne razumem zasto neki smatraju da su se pametni rodili i da niko sem njih nije sposoban da nauci nesto novo i da to znanje na kraju prosledi?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Citat Prvobitno napisao boky Pogledaj post
    ma kakve tragicne dogadjaje desilo se desetak puta .. pa to je nista.. ti kojima se desilo su verovatno i zasluzili posto su mucili i nisu hranili zmiju.. steta sto je zmija ubila dete a ne oca od tog deteta .. mene moj burmanac ne bi ujeo ni ja njega da ujedem..
    zmija je ok i za pocetnika nista strasno ..naravno ako se kupi mlada.. moje misljenje

    p.s. nisam citao spomenare iznad mnogo ste pisali
    to da te neće ujesti,hmm,pa to nemoj nikad reći jer iz iskustva znam da se može desiti praktično bilo kada,da te ujede,i to zmija za koju si 100% siguran da ne ujeda,baš kad misliš da sve znaš onda se pojave nove situacije i dogadjaji,i onda sledi iznenadjenje,kako god uvek treba biti na oprezu kad su velike zmije u pitanju

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Moram da primetim da je naslov teme takav da je mogućih odgovora mnogo. I svi bi na neki način bili - tačni. Prirodno je onda, što se iz postova i vidi, da se priča o više različitih tema.

    Evo pokušaću da napišem svoj stav, ali tako da se smanji mogućnost pogrešnog tumačenja:

    1. Da li savetovati ODGOVORNE ljude da ne uzimaju burmanske pitone? Ne.
    2. Da li savetovati NEODGOVORNE ljude da ne uzimaju burmanske pitone? APSOLUTNO!
    3. Da li je burmanski piton težak za početnika? Iskreno, ni sam nisam siguran šta je na ovo pitanje ispravno odgovoriti.

    Eh sad, kako razlikovati odgovorne od neodgovornih, i to na osnovu nekoliko poruka, je zapravo ono što ja ovde vidim kao problem.

    Drugo pitanje je šta znači "težak za početnika"? Da li su to uslovi koje treba stvoriti (adekvatan prostor, temperatura, hrana), ili (i) nešto drugo?

    Ali diskusija je svakako jako zanimljiva, i bilo bi jako korisno kada bi na kraju došli do sveobuhvatnog i ispravnog stava.

  14. #34
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Pa uglavnom je i svaki odgovoro koji bi mogao da se rastumači kao odgovaranje od kupovine pitona na ovom forumu bio baš takav - nešto tipa "Znaš li ti da ta zmija ima toliko i toliko metara kad odraste i da joj treba toliko hrane i toliki terarijum?" Oni koji su ozbiljni na to i ne reaguju jer već to znaju a oni koji to nisu znali se posle žale kako ih neko odgovara od kupovine pitona. Lepo StevaNS kaže, ne možete da verujete koliko su ljudi u stanju da ne shvataju nešto što im stoji pred nosem. Evo vam primer za čitanje tekstova u samoj temi. Boky koga tema interesuje i čak čuva zmije i nalazi se kompetentnim da u njoj učestvuje nije ni pročitao šta se piše. I to je jsano rekao - predugački su mu tekstovi. To je klasičan slučaj omladine danas. AKo nije u jednoj rečenici oni to neće pročitati i onda se mi pitamo zašto neko to nije znao a pun je forum tekstova i ima ih gomile na netu - pa nisu ih pročitali. Oni žele da im neko to sažvaće i ako im pogrešna osoba sažvaće završe sa pogrešnom informacijom.

    Lako je doći do svih tih podataka ali treba čitati a to je izgleda veliki napor u poslednje vreme.

    Da zaključimo, pitoni nisu opasni samo teži za čuvanje od malih smukova. AKo neko to shvati i jasno mu je koliko će mu terarijum trebati i koliko hrane - taj i treba da ima pitona jer je to fantastična zmija i lično bih voleo da ih češće viđam kao ljubimce.
    Potpis u pripremi!

  15. #35
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Haha, slažem se sa Genijem. On je lepo izneo svoje mišljenje, i na kraju napisao da prethodne postove nije ni čitao, predugački su mu. Bitno da je rekao svoje mišljenje. A zašto bi bilo ko čitao njegovo mišljenje, ako on nije hteo da pročita tuđe? Da sam bio na njegovom mestu, bar ne bih rekao da nisam pročitao

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Zanimljiva tema na prvi pogled, ali ustvari je odavno prevaziđena. Najbolje bi bilo kada bi svaki odgajivač/prodavac bio maksimalno iskren prema kupcu, što sam siguran, nije slučaj, pogotovo kada neko ima da proda brdo burmanaca ili bilo koje druge vrste životinje, dođe kupac hoće burmanca, prodavac ima da proda 50 komada, siguran sam da većina neće reći, ma to je ogromna zmija, jede pola tebe za ručak kada poraste nemoj je uzeti...e tu je problem. Ja sam za varijantu da ti kažem, pa ti ako i dalje hoćeš kupi ga,ali često se desi i da kupac nema pojma šta želi...
    Ovo je nesto na moj racun...
    Kao prvo, ja na prodaju imam 5 puta vise malih vrsta zmija nego burmanaca, tako , ako cemo tako , vise mi igra da se vise prodaju male zmije.
    Kao drugo, nemam sta da budem posten ili neposten koliko burmanci rastu, jer prvo sto vidis kad dodjes do mene su terarijumi sa velikim burmancima, koji su veci i od onih iz Zoo vrta, a pored toga moji su burmanci mnogo deblji nego sto bi trebali da budu, jer ja to malo tovim.
    A to da za rucak pojede pola tebe....mislim stvarno....bas si ga lupio.

    Citava problematika oko cuvanja burmanca se svodi na to, imas li prostora ili nemas. Ako imas, nikakav problem cuvati ga.To da je skupo cuvati ga je glupost.Moze da bude i jeftinije za cuvati od zmije koja jede pacove, jer bacis mu veliku kokosku(tovno pile) ili zeca mesecno.

    Po meni je daleko lakse cuvati burmanca nego rotvajlera ili bilo kog velikog psa.

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ljude ne treba odgovarati od kupovine burmanca,,
    Ali bi ljudi sami trebali da se edukuju , citaju , gladaju snimke , pa i da vide ugrize i posljedice burmanca, da skontaju gde ce ga drzati tolike godine i kako ,
    da vide koliki je izmet odraslog burmanca pa onda da se sami odluce dali je burmanac za njih ......
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  18. #38
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Citat Prvobitno napisao Pedja Pogledaj post
    Po meni je daleko lakse cuvati burmanca nego rotvajlera ili bilo kog velikog psa.
    Imam napuljskog mastifa od 80 kg i 2 bul terijera ( jedan je jos stene tako da ga necu racunati). Ova dvojica (zajedno) mi jedu 50 kg mesa mesecno i veknu i po hleba dnevno + ono sto ostane od rucka, tako da mislim da bi me burmanac jeftinije izasao... Mislim da je terarijum najveca stavka, ali kada se jednom napravi miran si dok imas pitona, tako da mislim da onaj ko to stvarno zeli, taj ce mu to i obezbediti. Onaj ko nema para za to nece ni kupovati zmiju koja kosta 150 e pa na vise... (izvinjavam se ako sam lupio cenu, ja samo mislim da je tolika ako izuzmemo one koji hitno prodaju pa daju jeftinije).
    Inace mislim da mi je zmija najzahvalnija zivotinja u kuci sto se tice i vremena i novca.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ja uopste nisam pokrenuo ovu temu i burmance sam naveo samo kao primer.
    Nije fer sto ste od ovoga napravili temu koja izgleda kao da sam je ja pokrenuo a poenta price je bila nesto drugo, i kada se procita moj prvi post ovde on nema nikakvog smisla.
    On ima smisla samo ako je u okviru teme -Dva smuka u jedan terarijum?- odakle je ova tema i izdvojena.
    Poslednji izmenio Pedja; 07.02.10. u 15:35.

  20. #40
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li savetujemo ljude da ne uzimaju burmanske pitone

    Ja sam ovo odvojio u novu temu, i morao sam to da uredim, jer bi inače cela ova prepiska bila u temi Dva smuka u jednom terarijumu, gde joj nije mesto.
    Ako sam dobro razumeo, ono što si hteo da kažeš je da ljudi koji ne znaju nešto, odnosno, nemaju iskustva, ne treba ni da odgovaraju na pitanja, jer može da se desi da će dati pogrešan savet. Ako je tako, onda se slažem.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •