Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 33 od 33

Tema: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Sećam se da sam jednom davno odneo kornjače kod vetrinara, i veterinarka gleda i kaže "dajte mi te vodozemce", nešto kasnije dolazi njen kolega, i govori nešto tipa "da pogledamo vodozemce" Oni ne znaju ni šta su kornjače, a kao znaju da ih leče. Rekli su mi da kornjače imaju mononukleozu.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Pa nisam mislio da bude obavezno nego nego vise onako ko hoce da ima uverenje o zmijinom zdravlju...zbog parenja ili nekih drugih stvari.

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Pa možeš da odneseš izmet na pregled, da se utvrdi da li ima neke parazite. Ne znam šta bi drugo veterinar mogao da ti kaže, ako se na zmiji ne vide nikakve promene. Ali, teško da bi mogao da ti izda papir da je životinja ok.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    haha laki nemoj da se opterećuješ nepotrebnim stvarima pa sebe ne nosim svakih 6 meseci na kontrolu a kamoli nekih 30-40 zmija + gde su gušteri itd,itd,nemoj slučajno neki zakonodavac da ovo čita jer će nam još i to propisati
    šalu na stranu ne postoji takav papir a i mislim da nema nikakve potrebe za to,ako ću da nosim da parim ili šta god već mislim da sam dovoljno merodavan da ne bih nosio neku zmiju kojoj uopšte i nešto fali...
    za životinje koje nisu na CITES listi ne treba ti nikakav papir koliko sam ja upoznat,mada se tu kod naših zakonodavaca nikad ne zna,obično ovi naši "stručnjaci" uvek hoće da izmisle toplu vodu

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Meni je Rastko rekao da prijavimo sve egzotične životinje. I one na CITESu i one koje nisu na CITESu.

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    A gde i kome cemo to da prijavljujemo?




  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Meni je Rastko rekao da prijavimo sve egzotične životinje. I one na CITESu i one koje nisu na CITESu.
    ma da to je ok,naravno da treba da se prijavi da bi se uvelo to nulto stanje,nego sam mislio da osim toga za te životinje koje ne obuhvata CITES ne trebaju nikakvi drugi papiri za držanje kao ljubimca,tu ne mislim na radnje,od kojih se traži neko uverenje o poreklu životinje ako sam dobro razumeo

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Nije ni meni baš jasno. Ali, on mi je tako rekao. Da prijavimo sve životinje koje imamo, iako nisu na CITESu. Ne znam zašto. A kome ćemo da prijavljujemo, ni to ne znam.

  9. #29
    Član vudo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    88

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    kada zivotinje treba da se prijave, da li je to pocelo vecj ili tek treba da pocne sa prijavama??
    Poslednji izmenio vudo; 14.02.10. u 17:32.
    OI! Keep your fingers out of my soup!

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Ma ja sam samo pitao....daleko od toga da se opterecujem

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    ma nema frke,vlasnik lokalnog pet--shop-a mi je rekao da se očekuje sad negde u proleće da se uvodi to nulto stanje,konkretne informacije nemam,ostaje nam da vidimo

  12. #32
    Član Flavy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Pa koliko ja kontam, ako on izvede 1000 tarantula, on će izdavati papire za njih. Papire će dobiti samo za one životinje koje kupi, a za one koje razmnoži će sam davati, ali će prvo morati da bude registrovan kao CITES odgajivač.

    A što se tiče toga da prodavci poznaju reptile, zaboravio sam na tebe i Bubamaru, izvinjavam se. Ostali nemaju pojma Ovde se stalno dešava da tražiš UV lampu za reptile, a da ti prodavac da spot lampu sa UVA zračenjem, bez neophodnog UVB spektra, jer nema pojma. Iako ima i UVB neonku, on ti proda ovu, zbog neupućenosti. To se stalno dešava, a skoro mi je neki lik rekao da je takvu lampu kupio za kornjaču. Tražio je u pet centru UV lampu, i prodavac mu je, pored svih onih silnih UVB neonki, prodao UVA lampu
    Neznam koji je to prodavac bio zaista...Postoji i sijalica 5.0 uvb za kornjache,ali postoji i druga strana...ubijem se od objashnjavanja zashto joj treba uvb a oni na kraju kupe uva jer je malo jeftinija...:O...tako da....what ever vishe stvarno nemam zivaca za ubedjivanje... E sad stvarno vishe nemam pojma i sve shto me pitaju...neznam...Nemam pojma...ja sam ovde samo da vam zapakujem ribice.Eeeej pa nemogu ja vishe da svaki put provedem 20min.objashnjavajuci zashto neshto nemoze,a oni ce ipak da probaju,pa ih eto za 5 dana da kukaju.Vazila sam za osobu sa najvishe strpljenja sa ljudima,kad sam pochela tamo da radim,sada samo radim mehanichki i od sada sve moze....shta god zele ...moze! Moje je samo da se brinem o akvaristici i teraristici,da imaju hrane i vode,da ih lechim ako treba i to,a ostalo...neka googlaju

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boe na CITESu (izdvojeno iz Brazilska dugina boa (Epicrates cenchria cenchria))

    Pa, razumem, ali sve jedno, on je rekao da mu je neki tip koji radi dao tu lampu, nisi ti u pitanju

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •