Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 41

Tema: Овако се то ради!

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Exclamation Овако се то ради!

    Да Вам представим моје прве малецке покушаје израде кућица за тарантуле...

    Мало нешто са дрветом и могу Вам рећи да има умјетничког квалитета:




  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    А сад са популарним љепилом за плочице. По мом мишљењу погрешно употребљаваним (мислим на технички дио вајања):





    Ништа још није осликавано.

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Bravo covece, jako dobro izgleda... I definitivno ima umetnickog kvaliteta, mozda da izlozis u galeriji neko vreme pa onda u terarijum hehe.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4
    Član zuba91@live.com'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    svaka cast jel ces prodavati mozda

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Lepo, stvarno lepo. Cime si radio efekat kore, rucno ili si koristio nesto kao kalup?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Нежу Вам одавати све тајне, којих нема.

    То што видите горе је од дреновине и бршљена. Начин израде је као и код свега осталог. Ништа компликовано, лијепите силиконом и лакирано је...

    А то доље од љепила за плочице је рађено само од љепила за плочице и мрежицом за фасаде. Може било која мрежица. Ја сам то ставио само ради бољег држања материјала. Или евентуално ломљења док ког не би требало да дође.
    Како сам ја добио ту текстуру дрвета, која се јако лоше види јер је материјал са слабим контрастом, нећу откривати у потпуности. Али само ку рећи да је ријеч о калупу. Какав калуп (врста калупа) и од ког материјала (што је ЈАКО битно) и начин употребе калупа, не бих да одајем. Мале тајне великих мајстора. И наравно све је ручно...

    У принцупу те кућице од љепила за плочице се раде за 3 дана рачунајућу и сушење калупа и љепила за плочице. Значи да би требало да буде готово трећег дана, тј. суво. кућица се направи за 15мин када имате сув калуп и само чекате да се осуши...

    А Ја сам то радио једно мејсец дана јер немам мало времена од дизајна, са паузама од по 10-15 дана...

    Боја није коришћена. То тек треба да одрадим. И предпостављам да ће изгледати перврзија. На нивоу било које опреме у свијету (кад буде осликано). Од оног што сам Ја видио на нету сигурно може да конкурише скоро свим произвођачима опреме. Мислим на вјештачку опрему.

    Ако имате неко још питање питајте. Једино не одговарам на горе наведено. Не из разлога да би неко био ускраћен него не волим да људи који не размишљају макар мало долазе до истих резултата на рачун оних који знају.

    И савејт за једно правило. Немојте да се мучите са неким резбарењем шпахлака, можевима и тд. неким резањем и тд, па кидањем. Ја то нијесма радио горе.

    А наравно да бих продавао. То увијек. Зашто да не!
    Poslednji izmenio Dahaka; 23.02.10. u 11:01.

  7. #7
    Član zuba91@live.com'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    super cim budes imao vise komada imas musteriju

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Hocete da vam ja kazem koji je to kalup? Samo da se ne ljuti postovani autor ovih prelepih dela, jer su stvarno odlicni!

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ја се неђу љутити. Али нећу ни потврдити да ли је тај калуп или не.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ajde Igore napisi, posto ce dosta ljudi da znaci. Ako svi budu cuvali iskljucivo za sebe ono sto znaju-nikad nece napredovati teraristika...

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Лејди? Како Ја провалих?

    Није вам то ништа компликовано. Питајте инжињера интелових процесора па ће Вам рећи да је користио ту и ту технологију али како то неће. :Д

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Cekaj i sta ako nemas koga da pitas?
    I znaci svi ovi novi koji dodju na forum, niko od iskusnijih ne treba nista da im kaze nego da cuvaju za sebe... Pa nek se snadju.
    Takodje je i Steva znaci trebao da ne napise nista od onih detaljnih objasnjenja kako se prave pozadine. Ok, to je tvoj stav, ja nemam nista protiv, samo sam rekla Igoru, da napise ako vec zna.

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ја нијесам имао кога да питам како да дођем до таквог нивоа позадине па сам дошао и без тог и ништа ми не фали. И кад бих питао питао бих да ми се објасни ово што сам и Ја навео. Трикови се не објашњавају. Само треба да се мало размисли.

    Не браним Игору да пише то НИКАД.
    Ја сам рекао како сам направио и то је довољно, довољно је да кажем да је калуп кључан. Али неке ствари не могу да се кажу тек тако било коме. А ко не умије силиконом да залијепи дрво као што сма га Ја горе лијепо стварно је ретардиран...

    Ко је способан да мало размишља, моји ће радови и кратко објашњење добро му доћи. Ја не видим да на форуму неко користи калуп као што сма га Ја користио Зашто то људи не урадите? То је феноменалан начин. Кад кренете само Вам се отвара.

    Ово је довољно од мене.

  14. #14
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Mnogi ljudi ovde nisu imali koga da pitaju za raznorazne stvari, pa su svojim radom došli do željenog rezultata i na kraju podelili svoje znanje

    Ti si jednom rekao da tajne nećeš odavati. Sve je to ok, tvoje pravo, tvoj izbor, ne moraš to više puta da ponavljaš, jasno nam je. Naravno da ne braniš Igoru da napiše bilo šta jer kao prvo ne možeš nikome zabraniti da bilo šta napiše


    Ovo što si napravio je za svaku pohvalu, samo tako nastavi!
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ok, evo objasnicu vam moje misljenje kako je to uradjeno, iako nikad nisam ovo radio! Kad sam video reljef, znao sam odma da to ne moze da se uradi bilo cime toliko prirodno, tako da postoji jedina mogucnost, a to je da se uradi kopija kore. Ako uzmete lepu koru i utisnete u lepak za plocice, glina i t.d. dobicete kopiju iste takve kore ali u "negativu"! Mozete da slozite koru tako da dobijete kalup, ali da kora bude sa unutrasnje strane. Mislim da se vidi na ovim eksponatima cak i ostatke originalne kore na njihovim povrsinama kao mrvice! Onamo gde ima rupa sa strane, vidi se da je oko nje izbocina (sto lepo i prirodno izgleda), u stvari to je rupa na kori, a oko nje je udubina (ne znam kako se to kaze na srpski). Znaci treba da nadnjete lepu koru ili delove kore, mozete ili ne morate da napravite kalup, da utisnete i onda dobijete najprirodniju imitaciju kore, koju posle mozete da ofarbate, a da bude to cvrsce dobro bi bilo da u zidove ugradite mrezicu! Ja sam ubedjen da je to tako uradjeno, jer ne postoji alat skojim cete da napravite takav prirodan reljef kore!

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Видите како може да се фино размисли. Пола је погодио.
    На тај начин можете добити скоро исти резултат.
    Типични калуп.

  17. #17
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Dahaka Meni se nesvidja tvoj stav, sad ljudi slozite se samnom ili nemojte.
    Ako vec neces da podelis sa forumom kako se radi sto si onda stavio to u ovaj deo foruma. Ako ti je cilj da se izreklamiras i prodas proizvod zar nepostoji deo foruma za oglase? Stavis oglas i miran si.

    Uopste mi se nesvidja takvo razmisljanje posto misim da forum upravo i sluzi da ljudi komuniciraju medjusobno i pomognu jedni drugima. Ti se vodis logikom, "E meni nisu hteli da pomognu necu ni ja drugima" Tu se istice jedna veoma losa ljudska osobina koja moze vrlo lako da se prosiri forumom sto, bar ja, nikako nebi zeleo. Sutra ce neki drugi clan da kaze "E meni onaj nije hteo da pomogne, sto bi ja onda podelio nesto sto znam"

    Mozda pogresno razmisljam, neznam...

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ma mislim da se Dahaka malo šalio... nije ovo nikakva mudrost. Hteo je malo da začini post (i uspeo je ). Kalupi od kore drveta se koriste već preko 20 godina, samo se materijali od kojih se pravi 'pozitivan' otisak menjaju. Konkretno, stolari koriste takve otiske od silikona za bajcovanje - da bi dobili izraženiji dezen drveta. Bukvalno se napravi valjak i prelazi se preko drveta. Takvi kalupi se brzo i lako prave i nisu ništa novo.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Гени је потпуно у праву.

    Материјал калупа зависи од тога колика су удубљења или испупчења, да ли ће се користити више пута, економска ситуација Л) итд. А изливак такође зависи од тог.

    Мало је љепило за плочице не захвално јер има зрно које није довољно мало па неће да зађе до краја.

    Значи све смо већ рекли смао мало да се промисли.

    Ово Вам је као кување. Имате састојке и обичан рецепт али јело сами финализирате.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Овако се то ради!

    Ih.. previse cimanja, osim ako ces raditi serijski.. Izgled kore drveta mozes vrlo lako dobiti slobodnom rukom iz uz malo maste..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •