Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 168

Tema: Moja A.geniculata

  1. #1
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Moja A.geniculata

    Evo kolege da vam se pohvalim, danas sam i ja uplovio u teraristicke vode! Uzeo sam od Kima geniculatu od nekih 3-4cm telo(za raspon nogu jos uvek ne znam), i vec sam je smestio u keeper... Nadam se da ce se brzo odomaciti i da ce uskoro poceti da krka Jos jednom veliko hvala Kimu na strpljenju i korektnosti! Pozz!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    za krkanje ne brini,po mom skromnom iskustvu i i po onom što sam čuo od drugih to je jedna od najproždrljivijih vrsta tako da jelo neće biti problem...
    ja imam 11 T i ona je jedina koja nikada ne odbija hhranu(mada i Cyano ne zaostaje mnogo)....
    pozzz i srećno

  3. #3
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Samo sad treba sacekati da se opusti i pocne da jede! Bas se odomacila, cudi me koliko se krece i vrpolji posle samo par minuta u keeperu... Ali jos nije ni omirisala crva, valjda joj treba jos vremena...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Нека ти је са срећом!

    Одлична живуљка, вудјећеш.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    srecno Zavidim ti!

  6. #6
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    sad sam tek primetio da se ona aktivira tek kad u sobi bude skoro potpuni mrak! Sinoc je bila bas aktivna, danas je ceo dan stajala u mestu i cim sam pogasio svetla krenula je da paja! E sad kapiram da bi valjalo da joj stalno bude tamno, ali kako to da obezbedim, kad mi je u stanu po ceo dan bas svetlo, jer imam trakaste zavese svuda pa ne mogu ni da zamracim?! Ili da je jednostavno pustim da u ovim uslovima radi kako joj odgovara, danju da bleji u mestu a nocu da sredjuje keeper...?

  7. #7
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Živi kao što si i do sada živeo. Tarantule i u prirodi imaju dan. Samo se ti opusti.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #8
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Ja sam mislio da svakoj T treba najmanje 5-6 dana da se odomaci i da pocne da jede, a ova moja za 3 dana smazala 2 velika crva DD Doduse nije ih lovila jer sam ih ja prvo ubio pa joj ubacio jer se za sekundu uvuku u treset! Moracu da pocnem da je hranim cvrccima, mislim da je to lakse nego da joj svaki put ubijam crve ako ih ne napadne odmah... Jel ima neko ko prodaje hranu u BG, a da je blizu centra? Ja sam u Mirijevu, pa mi se ne ide svaki put po hranu na drugi kraj grada(Zemun, Batajnica i sl.)...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Ja sam mislio da svakoj T treba najmanje 5-6 dana da se odomaci i da pocne da jede, a ova moja za 3 dana smazala 2 velika crva DD Doduse nije ih lovila jer sam ih ja prvo ubio pa joj ubacio jer se za sekundu uvuku u treset! Moracu da pocnem da je hranim cvrccima, mislim da je to lakse nego da joj svaki put ubijam crve ako ih ne napadne odmah... Jel ima neko ko prodaje hranu u BG, a da je blizu centra? Ja sam u Mirijevu, pa mi se ne ide svaki put po hranu na drugi kraj grada(Zemun, Batajnica i sl.)...
    imaš u ponudi ali evo ti link
    @Bluie
    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6761
    @stufy
    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8095
    ima ih još a i ne moraš da se cimaš,neki od njih šalju i poštom tako da platiš 200din više al nema cimanja
    Poslednji izmenio Derek Edward Trotter; 01.03.10. u 12:41.

  10. #10
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    A koja je najbolja hrana za nju? Cuo sam da ni cvrcci nisu dobri jer mogu da ubiju T kad se presvlaci... Sta biste mi vi preporucili? Ja bih nesto sto ne moze da se zavuce u treset, ali i sto ne moze da naudi T tokom molta. Nije meni problem da izbacim to kada se ona okrene na ledja, ali je malo verovatno da cu ja bas tada da se zateknem tu, jer pre svega moze to da se desi nocu dok spavam, a i preko dana, jer cesto nisam u stanu... Jel ima neka hrana koja valja i koja ispunjava oba ta kriterijuma?! Pozz!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Bubasvabe su odlicne za tarantule posebno lateralisi jer nisu ni mali ni veliki, brzi su i stalno trckaraju sto je dobro jer privlaci tarantulu.
    Primetices kada tarantula treba da se presvuce pa joj tada neces ni ubacivati cvrcke.

    Crvi su za male tarantule a tvoja ih je vec prevazisla. ;D
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  12. #12
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Upravo mi je i Kimo preporucio lateralise! Samo sam cuo da oni mogu malo da smrde, jel to istina?! Naravno ja ih ne bih razmnozavao, tako da sumnjam da bi mi smrdeli ako ih nema tako mnogo...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Smrde,sto ih je vise,vise smrde a tesko da mozes da utices na to da se ne razmnozavaju. Po meni,oni se najvise osete od svih bubasvaba koje gajim.

  14. #14
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    A jel mozes molim te da mi opises koliko smrde?! Jel smrde onako da se tek osete kad pomirises posudu ili ce da mi se usmrdi cela soba ako budem kutiju sa njima drzao pored terarijuma?!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Ma ne smrde toliko lateralisi! Pogotovo sto ces ti uzimati po 50-100 komada... Ne brini, neces nista osetiti.. Jedino ako nabijes nos u kuijicu

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Post Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    A jel mozes molim te da mi opises koliko smrde?! Jel smrde onako da se tek osete kad pomirises posudu ili ce da mi se usmrdi cela soba ako budem kutiju sa njima drzao pored terarijuma?!
    Sve zavisi koju kolicinu imas,ako bas priblizis nos kutiji osetice se,u sobi bas i nece. Na primer mojih 150 lateralisa mnogo vise smrde od 300 dubia,imaju specifican miris/smrad,koji je meni bas gadan,eto samo kod njih mi je taj smrad odbojan,mozda tebi nece biti tako

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    U sobi se ne oseti uopste smrad, jedino ako bas nabijes nos u kutiju.
    I taj smrad nije smrad nego vise neobican miris ako me kapiras
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  18. #18
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    OK, onda cu da stavim pored kutije moje carape od posle basketa, pa se oni nece uopste osetiti...ako prezive DD Salim se, pa i ja kontam da ne smrde bas toliko! Ja bih uzeo 50-ak komada, pa se nadam da nece da se osete, iako mi je soba prilicno mala... Znaci to nije onaj smrad da kad mi neko dodje, odmah pozeli da ode?! DD

  19. #19
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    Nije to smrad koji se oseća na metre. Oseti sa malo u blizini kutije, a više kad se otvori kutije. Meni je taj smrad odvratan i ne mogu da ga podnesem, zato i ne držim lateralise.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  20. #20
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konacno sam i ja uzeo T! :D

    OK, zavrsili smo sa tim! Probacu lateralise, pa cu da vidim da li mi(i mojoj T) odgovaraju! Nego, treba mi jos jedan savet... Sad sam na slatkim mukama! Geniculata je treci dan kod mene, a vec je pojela 2 velika fobasa, i sto je najbolje od svega stalno dolazi na ono mesto gde sam joj bacio prva dva! E sad, da li da je forsiram, tj. da joj dajem svaki dan sve dok ne pocne da odbija, ili da je hranim 3-4 puta nedeljno, tj. svaki drugi dan? Sta je bolje za nju...?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •