Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 42

Tema: Sa žive hrane na zamrznutu

  1. #1
    Član meskala'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    62

    Talking Sa žive hrane na zamrznutu

    Ajde da cujemo iskustva ... jer sam čuo da neke odbijaju zamrznutu hranu ?

    Ja danas uzeh mlečnu, stara je oko 5 meseci i zadnji put je hranjena pre 14 dana. Kada da joj ponudim zamrznutu hranu (danas joj je prvi dan u terarijumu)? Posle kog vremena da ga izvadim ako neće ?
    lampropeltis triangulum

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Za pocetak moras prvo da ga odmrznes
    Salim se...
    Gledaj da ti mis bude ceo odledjen, a ne samo spolja. To ces postici tako sto ces ga duzi period drzati na necemu toplom. Ja npr. stavim parce alu-folije na radijator i na nju misa. Mozes da ga odmrzavas i u vrucoj vodi, ali neko smatra da se tako gubi miris i da moze da zbog toga odbija da ga pojede. Probaj da lagano mases misem ispred glave. Ako ostavljas misa u terarijumu preko noci, sutra ga obavezno izvadi i baci ako ga ne pojede.

    Sad videh slike u ''terarijumima'' i koliko vidim izgleda da treba da se presvuce. Ili je to do fotoaparata?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    da na slici izgleda kao da je pobledela zmija,ako je tako onda je nemoj uopšte hraniti dok se ne presvuče,a na prelazak sam već odgovorio u drugoj temi,pa da se ne ponavljam http://www.teraristika.org/forum/sho...t=5446&page=10

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Citat Prvobitno napisao meskala Pogledaj post
    Ajde da cujemo iskustva ... jer sam čuo da neke odbijaju zamrznutu hranu ?

    Ja danas uzeh mlečnu, stara je oko 5 meseci i zadnji put je hranjena pre 14 dana. Kada da joj ponudim zamrznutu hranu (danas joj je prvi dan u terarijumu)? Posle kog vremena da ga izvadim ako neće ?
    druže,pa zar ti nije taj,od koga si kupio zmiju,objasnio te elementarne stvari?...!..ništa loše nisam tebi mislio,al me nervira,da ti neko uzeo pare za zmiju,a nije ti osnovne stvari rekao!
    Poslednji izmenio bubamara; 04.03.10. u 13:50.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  5. #5
    Član meskala'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Hteo sam samo da cujem iskustva, ništa loše !
    Valjda je svako imao neki svoj način, a budućim teraristima bi koristilo !
    lampropeltis triangulum

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Zamrznutu odbijaju, ako su pametne. Odmrznuta je ono što im treba ;-)

    Dok su male možeš na 5 dana da ih hraniš, kad malo porastu onda na 7. Ja moje ovako hranim i lepo napreduju. I ne dajem im odmrznutu hranu. Samo svežu, tek ubijene miševe. Mislim da je to bolje od odleđene hrane, sveže je sveže.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    @gava: Cisto sumnjam da ti jedes sve "sveze" (zaklano), vec i sam izvadis meso iz zamrzivaca, sto je isto sveze i ima miris i kad se odledi, tako da nema nikakvih problema u davanju odledjene hrane, sve dok zmija prihvata.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Ne jedem meso tako da sve jedem sveže.
    Ljudi su svoju prirodu da jedu svežu hranu izmenili pronalaskom zamrzivača. Da li treba zbog toga da menjamo i prirodu životinja? Jer nas mrzi da im obezbedimo sveže, jer je nama tako lakše? Nenad je danas rekao jednu veoma pametnu stvar: bitnije je šta je bolje za njih, a ne za nas.
    Svako od nas može da obezbedi svojim zmijama sveže miševe, pitanje je samo koliko je stvarno spreman da se iscima zbog njih. I mene mrzi da se nedeljno gnjavim po beogradskoj gužvi, meni treba da pređem 15km tamo i nazad samo da bih kupio njihov nedeljni obrok. Ali to sam samo ja, i ovo je samo moje mišljenje koje ne namećem nikome tako da nema potrebe za daljim komentarima na ovu temu

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    A ona prica da je bolje zamrzavati miseve/pacove nego davati tek ubijene ili zive zbog stetnih bakterija i sta ti ja znam?

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Zamrzavanje ubija sve parazite,pa ima prednost u odnosu na davanje svezeg zbog toga,a i jedna od prednosti je to sto je naravno lakse za vlasnika kada ima obezbedjene zalihe za neko vreme.Ja sam licno dobio napad grinja u terarijumu zbog davanja svezeg,...
    Ni jedno od ova dva nacina nece bitno,pa cak mozda ni najamanje (osim u nekim izuzetnim slucajevima) uticati na zdravlje i zivotni vek same zmije,ostaje na samom vlasniku da odluci sta njemu vise odgovara i u kojem nacinu nalazi vise smisla,samo to,nista vise.




  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Eto. Zbog tog rizika sam se i odrekao svog hira

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    ostaje na samom vlasniku da odluci sta njemu vise odgovara i u kojem nacinu nalazi vise smisla,samo to,nista vise.
    Kao što rekoh nema potrebe za daljim komentarima na ovu temu

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    @necrovox
    Otkud ti to da se zamrzavanjem hrane ubijaju svi paraziti?
    Neki paraziti mogu da prezive i mnogo nize temperature nego sto su u nasim zamrzivacima. Zamrzavanjem se samo onemogucava razvoj jer je za razvoj potrebna visa temperatura
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Pardon,vecina parazita se ubija zamrzavanjem!
    Ali nisam jos cuo da je iko imao problema sa parazitima ako je hranio iskljucivo zamrznutom/odmruznutom hranom... One najucestalije tipa grinje sigurno ubija!




  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Pardon,vecina parazita se ubija zamrzavanjem!
    Ali nisam jos cuo da je iko imao problema sa parazitima ako je hranio iskljucivo zamrznutom/odmruznutom hranom... One najucestalije tipa grinje sigurno ubija!
    Malo si kontradiktoran, moram da te ispravim ! Sa jedne strane brines se o parazitima, a sa druge vadis zmiju u dvoriste! To ti je kao da si u sobu sa nekoliko prozorske rupe, a samo na jednu da stavis termoizolacioni prozor! Ja nemam problem sa parazitima, a hranim ih najcesce ubijenim pacovima, ne zamrznute! Naravno da dajem i zamrznute najcesce malima, jer pinkije zamrzavam! Zmije su mi ciste kao suza i pri tome ne kupam ih silom, a egzoparaziti kao sto su grinje nikada nisam imao i ne znam cak ni kako izgledaju! Nemam niti endoparazite, jer izmet proveravam od vreme na vreme u svojoj ambulanti! Zelim da kazem da ako znas kako su pacovi gajeni (ako brines i o njima) i ako zmije osim u terarijum, u rukama i na garnituri namestaja nigde ne pustas i naravno ako ih ne mesas sa drugim ne proverenim jedinkama, neces nikada da imas parazite, jer paraziti ne mogu da se stvore sami od sebe-od vazduha, mora da ih na bilo koji direktni ili indirektni nacin pokupis!

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Pa kristalno je jasno da moje zmije nikada nisu imale probleme sa parazitima, pošto ih i dalje hranim nezamrznutom hranom. Možda je tačno da se zamrzavanjem ubijaju neki paraziti, ali se takođe ubijaju i hranljivi sastojci iz mesa koji su zmijama neophodni. Ljudima ti sastojci nisu bitni pošto jedemo i termički obrađeno meso, a ne sirovo, a opet i tada zapatimo salmonelu... Ako pravimo poređenja ljudi i zmija onda bi možda trebali da miševe skuvamo ili ispečemo, a da ih predhodno lepo očistimo od iznutrica i kože. Zmije se u prirodi hrane tek ubijenim plenom, pa im i ja dajem tek ubijeni plen. A pošto nisu u prirodi već u terarijumu, onda je taj plen tek UBIJEN, a ne živ. To je jedina razlika
    Nadam se samo da miševe ne hvatate po ambarima, već ih nabavljate iz kontrolisanih okruženja u kojima su šanse da zapate nešto (bilo šta) ravne nuli.

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Malo si kontradiktoran, moram da te ispravim ! Sa jedne strane brines se o parazitima, a sa druge vadis zmiju u dvoriste!
    Zasto sam kontradiktoran? Nigde ja nisam rekao da sam ja samo tako hranio i nikako drugacije,brinem ja i kada je nosim u dvoriste,ali to ne znaci da to ne cinim.Samo sam izneo jedno od svojih negativnih iskustava sa grinjama koje su nastale iz takvog ponasanjam (hranjenjem sveze ubijenog).
    Ovde sam samo napomenuo sta smatram prednostima,a sta nedostacima jednog i drugog nacina ishrane i vec rekao da je na samom vlasniku da odluci sta za nejga ima najvise smisla!




  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    ne verujem da si dobio grinje od sveže ubijenog miša,obično te grinje ne nastanjuju miševe nego eventualno podlogu ako je dovoljno vlažna

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    Ali sam joj davao i male golupcice,a oni definitivno znam da ih imaju.Posto cale ima golubarnik sa stotinak golubova,pa se tamo mogu naci.I verovatno kako sam dao golupcica je sa njega sisla i koja grinja,...Mada najvise sumnjam na jednog leminga kojeg sam kupio na pijaci,posto joj nisam davao sveze golubove vec dosta dugo,a nedugo posle tog leminga se to desilo.
    I jeste dovoljno vlazna podloga idelana za razvoj grinja,ali ipak trebaju doci odnekud.




  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Sa žive hrane na zamrznutu

    pa biće da je od golubova

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •