Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 31 od 31

Tema: Koliko tarantula moze bez hrane?

  1. #21
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    3

    Uobičajeno Re: Odg: Re: Koliko tarantula moze bez hrane?

    hvala svima na savjetima i brzim odgovorima!

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Ne plasis se tarantule,a plasis se cvrcka ? To mi je malo cudno Koja je tarantula u pitanju? Mozda da pokusas sa Blaptica dubia?
    ne bojim se tarantule jer obožavam pauke, ali tih malih buba se užasavam... imam sad dubie, ali njih se još više bojim jer su mi još ružniji i ne znam kaj je tu čudno, tarantula nije kukac, to su totalno drugačije životinje po apsolutno svemu... zapravo, ni nebi se bojala kukaca negdje u prirodi, ali dok su mi u sobi u nekoj posudi i ja ih trebam vadit.... uuuuh, užas... čak to i nije toliki strah koliko neugoda i gađenje

    ali zasad je problem rješen, sestra će hvatat žohare, a ja hranit svog paukića

    imam aviculariu hurianu i vidim da nisam trebala paničarit oko gladi jer nije i tak htio jest do srijede navečer

    a nisam sigurna da bi baš pustila žohara da hoda po meni, nemam balkon a ni dvorište i nebi mi bilo svejedno da se sakrije negdje u stan :/ :/ morat ću smislit drugi način, ili stalno nalazit nekog tko će hvatat žohare sva sreća pa sam skužila da moja bebica želi jest u prosjeku svakih 7-9 dana pa mu neću ni nudit češće od svakih 7 dana

  2. #22
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Vidim da dosta obracas paznju na hranu i to kako da hranis T. Imas dosta stvari o tome ovde na forumu tako da promesaj i naci ces sve o tome. Samo cu ti ukratko reci da na hranu obracaj najmanje paznje. Vise gledaj temperaturu i vlaznost. Pozz.
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  3. #23
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    3

    Uobičajeno Re: Koliko tarantula moze bez hrane?

    pazim na vlagu i temp konstantno, znam da im je to najbitnije ali opet nemrem zanemarit hranjenje pauka...

  4. #24
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Naravno da ne smes, nisam na to mislio.
    T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T

  5. #25
    Novajlija Brutalabduction'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Pozdrav... Nisam nov u gajenju tarantula, mada sam prvo imao "pocetnicku" grammostola rosea, ona je odbijala hranu 6,7 meseci, a za to vreme se nije presvukla, niti je dostigla maksimalnu velicinu... Nju sam dobio kada je imala od prilike 3-4 cm. Sada sam dobio tarantule od pola centimetra, mozda malo vise... Toliko iskusan nisam, koliko cesto tako male tarantule hraniti, ako ce pomoci vrsta (h. maculata, n.chromatus, g.pulchripes i e.campestratus (koji ima crnu tacku na abdomenu, koja verovatno znaci da ce se presvuci uskoro?))...

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Ja bih ih hranio na 3-4 dana dok malo ne porastu,pa kasnije sve redje.
    Moguce je da ce se presvuci,mada slingovi i kada se presvuku imaju crnu tacku na abdomenu.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Na svaka 3 dana dok ne dostigne neka 3cm a onda prorediti.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Citat Prvobitno napisao Brutalabduction Pogledaj post
    Pozdrav... Nisam nov u gajenju tarantula, mada sam prvo imao "pocetnicku" grammostola rosea, ona je odbijala hranu 6,7 meseci, a za to vreme se nije presvukla, niti je dostigla maksimalnu velicinu... Nju sam dobio kada je imala od prilike 3-4 cm. Sada sam dobio tarantule od pola centimetra, mozda malo vise... Toliko iskusan nisam, koliko cesto tako male tarantule hraniti, ako ce pomoci vrsta (h. maculata, n.chromatus, g.pulchripes i e.campestratus (koji ima crnu tacku na abdomenu, koja verovatno znaci da ce se presvuci uskoro?))...
    Tarantula ne moze da dostigne nikakvu velicinu ako se ne presvlaci, a crna tacka na abdomenu predstavlja skup iritirajucih dlacica... Slazem se sa hranjenjem na 3, 4 dana, mada moje slingove hranim na svakih 5. Pripazi na H.maculat-u, brze su i imaju mnogo jaci otrov od pomenutih..

  9. #29
    Novajlija Brutalabduction'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Mala je munja, i jako je aktivna, druga se zakopala... Hvala na savetima, nadam se da ce one biti prozdrljive za razliku od cileanske..

  10. #30
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    Sve je zanimljivije i aktivnije od čileanske Ceo abdomen bi trebao kroz par dana da pocrni a kasnije da bude sjajno crn kako bi zaključio da će uskoro presvlačenje. To možeš videti samo ako nedostaju iritirajuće dlačice sa abdomena jer je ta crna boja od novih iritirajućih dlačica koje se nalaze ispod stare (delimično providne) kutikule koju treba da svuče.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Koliko tarantula moze bez hrane?

    I da dodam da je najbolje dok ne porastu na 3-4 cm da ih hranis sa manjim sveze ubijenim lateralisom tako su najvece sanse da ce redovno jesti..
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •