Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: odbijanje nenaprašene hrane

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Question odbijanje nenaprašene hrane

    moj bradonja (Brat) u većini slučajeva odbija nenaprašenu hranu osim kad je ekstremno gladan...jutros je to baš bilo primetno...
    pustim ja dubiu da šetka ispred njega a on šmeker okrenuo glavu i zažmureo na to oko sa koje je strane buba,drndam je ja tako ispred njega napred-nazad,dubim na glavi,molim,preklinjem......ništa...
    uzmem vitamine i naprašim...mislio sam da će da odgrize pola pincete a ne dubiu,tako i sa drugom i trećom i četvrtom....
    ne kapiram zašto se to dešava...
    hoće on i nenaprašene ali samo kad mora tj kad propusti obrok-dva zbog odbijanja nenaprašenih kalcijumom ili vitaminima....
    jel se dešavalo ovo nekom ili je samo moj ovako razmažen ili šta već?

  2. #2
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Haha , meni se desava suprotno , dosta puta mi se desilo da odbija naprasenu hranu , a nenaprasenu hoce da jede

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: odbijanje nenaprašene hrane

    Još kada bi bilo informacija...

    Koji preparati? To je i najbitnije. ZooMed vole a Seru uglavnom ne iz mog iskustva.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    to za serin preparat mogu samo da potvrdim,moji gušteri nisu hteli da jedu insekte naprašene serinim praškom

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Moji se samo igraju sa hrano kad je naprasim (Zoomed). U zadnje vreme mi odbijaju fobase...
    =MiluttiN=


  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Verovatno je razvio naklonost prema intenzivnom mirusu praska koji mu je ukusniji od same hrane a mozda se i navuko ko ce ga znati

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    U pitanju su Zoomed-ov reptivit sa d3 i kalcijum koji sam uzeo od @zarka (neki pravljen)
    Izgleda da se navuko govedo bradato
    I sta sad,da ga vodim u Drajzerovu
    Desava se da posle hranjnja lize sa peska ili posude prasak koji spadne dok jede

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Koliko mu cesto dajes vitamine pa se tako uspeo da navuce?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  9. #9
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    uuu onaj zaretov kalcijum mirise ko neka zvaka, nije ni cudo sto se navukao, nekad i ja dodjem u iskusenje da malo naprasim moju hranu

  10. #10

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    to mirise C vitamin zato sto CA se bolje resorbuje sa C vitaminom...
    to je Ca koji se koristi u humanoj uoptrebi iz farmaceutske kuce

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Citat Prvobitno napisao zarko Pogledaj post
    to mirise C vitamin zato sto CA se bolje resorbuje sa C vitaminom...
    to je Ca koji se koristi u humanoj uoptrebi iz farmaceutske kuce
    uh uh uh resrpcija Ca u opste ne zavisi od vitamina C nego od vitamina D3 i optimalnog odnosa sa fosforom 2:1 !!

  12. #12

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    ocigledno nisi oetrovicu, moj prezimenjace, sve citao.
    to sam sam procitao u maderu , potvrdio mi je farmaceut, 2 doktora i veterinar.

    ne zelim da se ubedjujem kako god da mislis tako je,ali ako mislis da vredi ti se malo raspitaj.
    ako ce da ti bude lakse evo: mozda i ja nisam u pravu.
    ali Ca u farmaceutskoj kuci pakuju sa C vitaminom askaropska(ili kako god se pise) kiselinom...
    zavisi, tacno je od odnosa P i Ca
    D3 vitamin odnosno nivoa D3 koji je prisutan i jos mali milion tipa tiamina,rada hormona i jos mnogo toga

    nemoj da si toliko iskljuciv jer je to sve jako jako komplikovano a ovo o cemu ja pricam je samo zagrebana povrsina.
    a optimalni odnos 2:1 je za reptile znam ali za sisare, to neam pojma ali pretpostavljam da nije tako...samo pretpostavljam

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Vidi farmaceuti ga pakuju iz jednog drugog razloga zajeno sa puno lekova a to je zato sto organizam coveka ne sintetise vitamin c pa ga mora unositi spolja u dnevnoj kolicini od 500-1000mg sto su dnevne potrebe,ovo se odnosi na humane lekove!! sto nije slucaj za veterinarskim preparatima.
    Ja zavrsi veterinarski fakultet i ama bas nigde ne naidjoh na takav podatak da askorbinska kiselina ima uticaja na resorpciju Ca a i ako iko ima verovatno je zanemarljivo.
    Prezimenjace samo napred i Najdan je napravio krugove pa pomaze ljudima a nije lekar veliki pozzdrav

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Ne bih da remetim ovu naucnu raspravu ali sta ja da radim sa ovim ljubiteljem praskastih materija tj Bratom?
    Dajem mu vitamine sa d3 na nedelju dana a Ca na dva dana......
    Desava se da posle hranjenja lize sa peska i posude za hranjenje vitamine i Ca

  15. #15

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    danas sam razgovarao ponovo :
    resorpcija Ca je povecana u kiseloj sredini znaci da Gvozdje i C vitamin povecavaju resorbciju u crevima.
    D3 vitamin ne povecava ali D vitamin povecava resorbciju.

    eto od strucnih lica ponovo.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    D vitamini imaju steroidnu strukturu i derivati su holesterola. Prirodna forma je vitamin D3 iliholekalciferol. On može da potiče iz hrane životinjskog porekla ili može da se formira u koži iz prekursora 7-dehidro holesterola, a pod uticajem UV zraka. Vitamin D2 ili ergokalciferol je forma
    koja je prisutna u biljkama i predstavlja značajan izvor vitamina D iz hrane. D2 se metaboliše na isti
    način i u osnovi ima ista delovanja kao vitamin D3. Vitamin D i njegovi metaboliti cirkulišu u plazmi
    vezani za “vitamin D vezujući protein”.
    Vitamini D2 i D3, sami po sebi, nisu biološki aktivni. Hormonski aktivna forma nastaje modifikacijom ovih neaktivnih molekula u jetri i bubrezima. Modifikacija uključuje prvo
    hidroksilaciju na 25. C atomu. Ona se odigrava u jetri i katalizovana je specifičnim enzimom. Nastali
    25-OH-vitamin D3 putem krvi stiže u bubrege i u ćelijama proksimalnog tubula vrši se hidroksilacija
    25-OH-vitamina D3 u 1,25-dihidroksi-vitamin D3. Reakciju katalizuje enzim 1 α hidroksilaza koji se
    nalazi u mitohondrijama. 1,25-Dihidroksi-holekalciferol funkcioniše kao hormon.!
    Delovanja vitamin D hormona (VDH)
    Receptori za vitamin D hormon se nalaze u citoplazmi, a mehanizam njegovog delovanja je isti
    kao kod steroidnih hormona.
    Delovanja VDH se mogu podeliti u dve kategorije:
    • delovanja na klasična ciljna tkiva (tanko crevo, bubreg i kosti) u cilju regulacije homeostaze
    kalcijuma i fosfata i integriteta kostiju i
    • generalizovana delovanja koja regulišu rast različitih tipova ćelija.
    U digestivnom traktu VDH stimuliše apsorpciju kalcojuma. On povećava sintezu vezujućih
    proteina za Ca (naročito familiju kalbindin D) u enterocitima i sve faze transporta Ca kroz ove ćelije.
    VDH povećava i apsorpciju fosfata u tankom crevu, ali je taj efekat manje značajan jer se
    fosfati lakše apsorbuju.
    U bubregu VDH povećava reapsorpciju kalcijuma u distalnom tubulu, ali znatno slabije od
    PTH. Za razliku od PTH, VDH stimuliše i reapsorpciju fosfata u proksimalnom tubulu.
    Gvozde ne utice na resorpciju Ca ali resorpcija gvozdja zavisi od prisusustva HCL u zeludcu i vitamina C u crevima
    Biohemija i fiziologija Zare uzmi to iscitaj bar informativno i bice ti puno jasnije tako da ne moras da pitas ljude za esencijalne stvari pre nego sto nekome das savet
    Poslednji izmenio npetrovic; 06.03.10. u 23:42.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Žarko nije rekao da resorpcija Ca zavisi od vitamina C, nego da pomaže i sa tim mogu da se složim jer sam isto videla na par mesta.

    A što se tiče problema koji je naveden u ovoj temi, pa ... možda probaj da smanjuješ dozu praška po malo, mislim, ponašaj se sa njim kao sa pravim zavisnikom Ako već neće da jede nenaprašenu hranu bolje da mu daješ manje praška nego da preteraš.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: odbijanje nenaprašene hrane

    Citat Prvobitno napisao ganjachica zmajeva Pogledaj post
    Žarko nije rekao da resorpcija Ca zavisi od vitamina C, nego da pomaže i sa tim mogu da se složim jer sam isto videla na par mesta.

    A što se tiče problema koji je naveden u ovoj temi, pa ... možda probaj da smanjuješ dozu praška po malo, mislim, ponašaj se sa njim kao sa pravim zavisnikom Ako već neće da jede nenaprašenu hranu bolje da mu daješ manje praška nego da preteraš.
    ma hoće da jede nenaprašenu ali samo kad je baš ekstremno gladan a ja ne dam naprašenu...
    ma nema veze ,mislio sam da neko ima neki konkretan odgovor ili da se sa tim sretao ranije....meni je samo bitno da on nema neki nedostatak vitamina ili Ca pa zbog toga liže sa posuda prašak koji tokom jela spadne sa buba i crva...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •