Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 43

Tema: prva tarantula!

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    da da to sam provalo i sam nakon sto sam prvi put zasrao, da treba da ubijem crva pre nego sto joj dam ili da ga bacim na mrezu...onda cu tu tenebriju sto se ukopala u treset da ostavim tamo ionako nema teorije da je iskopam..u svakom slucaju hvala na asistenciji

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Pa ne moras da ga ubijes. Koliko sam primjetio oni bježe u zemlju instiktivono kada ga gnjavis, a "polako" kada mu das vremena. Ja ih bacim sto bliže T da ga ona brže zgrabi. no ona njega zna nekada dirati nogama, pa ga malo cuva i kada joj dosadi pusti. Licno ne znam da li bi moja mrtvo dirala u opste. Doduse nisam probao.

    Zanci samo ga baci na zemlju a on ce lagano puziti ili se vrtiti a ti "stražari2 da se ne zavuce u zemlju oliko duboko da ga vise ne nadjes.

    Moja ga je koji put iskopala, ali ga je prati kako ide ispod zemlje i onda ga u jednom trenutku samo izbaci i opet prati. To je u vecini kada nije bila gladna. A kada je, samo ga prihvati.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  3. #23
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    @bolecyber

    Možeš ostaviti tenebriju slobodno. Srešće se oni pre ili kasnije.
    Ubuduće možeš ubiti tenebriju ako hoćeš da budeš siguran da li je tarantula jela ili ne.

    Te su brige poznate na početku, da li je tarantula jela ili ne, da li treba da izvadim bubu ili ne i slične. Posle se opustiš skroz pa ubaciš bubu ne razmišljajući. Baciš je unutra i zatvoriš poklopac.

    Što se tiče teperature, može slobodno ispod 25. Nemoj se ni oko toga preterano opterećivati. Kod mene je uvek oko 22-23 i za sada nisam imao problema.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    T. mi se ukopala u treset u fazonu nisam je video ceo dan....Hoce li izaci?
    Da li treba da se obraca paznja na vlaznost vazduha?? ili je bitna samo vlaznost zemljista?? i jel zna neko da mi mozda objasni kako da znam koliko treba i kad treba da navlazim zemljiste?

  5. #25
    Član
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Vrnjacka banja
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Napokon sam i ja dobio tarantulu tj. kupio ima oko 1 cm majusna je N. Chromatus. . . Imam isto malih problema vec 20 sati nece da jede dao sam joj 2 mrtva i jednog zivog crva al' nista. . . Jos taj zivi se ukopao u treset i ona ga se plasila prvih sat mozda 2. . . A zemljiste sam stavio kao sto kimo kaze pola zemlje navlazeno pola ne. . . I ako moze samo kratko upustvo za koriscenje one cigle treseta kako se razblazuje i . . . Ako vec ima samo pustite link. . . Sve u svemu mnogo sam srecan i zadovoljan. . . x))))

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Mala tarantula nije isto sto i mala beba. Iako je tako mala, 20 sati nije nista kada je u pitanju hrana. Nemoj je odmah forsirati i mnogo cackati, jer joj je potrebno vreme da se prilagodi. Postoji dosta tema o "odbijanju" hrane, pa verujem da ces ih i sam naci.
    Treset trebas da pokvasis. uzmi neki lavor ili sta vec imas na raspolaganju. Neka ne bude manje zapremine od 15 litara. Ubacis ciglu, polako polivas toplom vodom i to je to. Malo rasturi rukom one delove koji omeksaju i pokusaj da skvasis sve delove i da nista ne ostane suvo. Iako ostane suvo, kasnije ce pokupiti vlagu iz okoline. Treba ti koliko se secam oko 2 litra vode.

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Vrnjacka banja
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    hvala. . .

    samo jos jedno pitanje iako sam video milion tema i procitao. . . da li da ja polovinu koja je vlazna bas natopim vodom ili samo onako da poprskam po malo. . .?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Samo po malo. To je jedna od tarantula kojoj ne treba velika vlaznost. Povremeno nakvasi cisto da taj deo bude vlazan i mogao bi da ubacis i ukopas u podlogu neki cep od flase ili nesto manje ili slicne velicine, ali nemoj odmah, nego je pusti malo da se privikne (ili kada malo poraste).

  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Vrnjacka banja
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    ukpova mi se u zemlju. . . Pa ga ne vidim a stavio sam mu sitni izguzvani papiric jer je jos mali cep bi mu zauzeo pola ove posudice. . . Al' uopste ne primecuje papiric i samo se ukopava. . .

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Da li smem da pomeram terarijum u toku presvlacenja cesto ? ili ne smem uopste da ga pomeram. Ustvari da li generalno smem svaki cas da cimam terarijum tamo vamo ili ne. Hvala na asistenciji

  11. #31
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Ja mislim da ne bi smeo nikako da je diras dok se presvlaci! Sacakaj da prodje sve to kako treba, a sada je ostavi na miru...

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Tarantule su užasno osetljive dok se presvlače tako da nemoj da je uznemiravaš. Nemoj da je gnjaviš ni par dana pošto se presvukla i nemoj da joj daješ da jede narednih 7 dana jer je potrebno da joj zubi očvrsnu.

    Ako joj je čep prevelik za posusu to znači da je tarantula baš mala i nema potrebe da joj ga stavljaš, dovoljno je da vlažiš zemlju.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Nikako nebi trebalo da je uznemiravas dok se presvlaci! Nebi trebalo ni da je hranis nekoliko dana posle presvlacenja jer treba da se skroz oformi skelet! Verovarno vec znas da treba da bude povecana vlaznost da bi se lakse presvukla!

  14. #34
    Član Anea'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Ja sam svog chromatusa imala od kako je imao 4mm..i sada se presvukao i imao je preko 6 cm i proslo mozda 3 dana i ja kako sam pomerala posudicu u kojoj je bio slucajno je ispustim i kada sam je polako podigla...imam sta da vidim..grana koja je jos unutra bila ga je dodano prikljestila i nema ;((( bas sam se smorila...bas,bas.moj prvenac( jako su osetljivi posle presvlacenja..u buduce necu ulaziti u tu sobu kada se presvuku.

  15. #35
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Citat Prvobitno napisao Anea Pogledaj post
    ..u buduce necu ulaziti u tu sobu kada se presvuku.
    Nemaš potrebe za tako nečim. Ja sam par puta gurao fotoaparat u terarijum kako bih slikao tarantulu dok se presvlači. Naravno, pazio sam da ne pravim nikakve vibracije, kako ju nebi uznemiravao. Puno puta izvadim košuljicu, što pre mogu, prvenstveno da bih pokušao odrediti pol.
    Bitno je samo da se ne drndaju preterano neko vreme nakon presvlačenja ili još bolje da se uopšte ne drndaju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #36
    Član Anea'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    a znam da ne treba biti drastican,ali ne mogu sebi da oprostim smotanost u tom trenutku...

  17. #37
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    samokritičnost
    dešava se, lako čovekovo oko previdi neke stvari
    čak i da joj je hitin bio potpuno formiran, svejedno nebi preživela pad

    i ja sam se živ pojeo kad sam video da je drugova tarantula ostala bez pedipalpe, zato što nisam bio siguran da li je mojom krivicom ili...
    samo treba učiti na greškama i gledati da se ne ponove
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Oces uzeti novu tarantulu?

  19. #39
    Član Anea'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Uzecu istu i jos jednu neku drugu vrstu ))

  20. #40
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: prva tarantula!

    Lepo, lepo... samo ne treba dizati ruke od svega, kad se već tako nešto desi.
    I pazi, za sada su to samo dve
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •