Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Treba mi savet u vezi L. gekona

  1. #1

    Question Treba mi savet u vezi L. gekona

    Drugari, juce sam od Zarka dobio malog LG koji ima oko 3 meseca kako mi on rece ali kao mali nije dobijao dovoljno vitamina i Ca pa je malo kao sitniji, sa extremitetima mu je sve OK ali je malo mrsav...
    Imam multivitamin i Ca i zelim da ovog malisu "opravim" i napravim najvecom facom medju LG u regionu salim se malo naravno
    Elem treba mi svaki moguci savet oko "vracanja u zivot" da ne bi zracio Zarka pocetnickim pitanjima konstantno, dakle zanima me kako da ga sto pre "povadim".
    Da napomenem da sam mu dao u ciniji 3 tenebrije koje nije okusio, pretpostavljam zato sto mu treba malo vremena da se privikne na novu sredinu i to..
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Sacekaj par dana da se navikne na svoj zivotni prostor,pa mu onda ponudi hranu,lateralise,manje dubie,cvrcke... To je malo jaca hrana od tenebrije. Ako bude jeo redovno,onda neces imati problema,i daj mu koliko god moze da pojede,malo cesce mu prasi hranu vitaminima i kalcijumom. Obavezno mu stavi barem dva sklonista,kako bi se osecao sigurnim,i stavi mu neki podni grejac kako bi mu grejao stomak i brze vario hranu.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    stavio sam mu i lateralisa..
    ima skroviste i preko dana ga koristi dok nocu izlazi i tako bleji samo okolo, a cim se upali svetlo opet posecuje skloniste...jos uvek nista nije jeo
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Posto je slabiji lateralisi su za njega brzi, pokusaj sa cvrchcima ali im pokidaj nogice ili jos bolje vijetnamski palicnjaci ,svi moji se navuku na njih

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Citat Prvobitno napisao nesha_zlocko Pogledaj post
    stavio sam mu i lateralisa..
    ima skroviste i preko dana ga koristi dok nocu izlazi i tako bleji samo okolo, a cim se upali svetlo opet posecuje skloniste...jos uvek nista nije jeo
    Samo polako,navici ce se. Nemoj da ga uzimas u ruke,sve dok ne pocne konstantno da jede. Nekima je potrebno i vise od 15 dana da se prilagode na novo okruzenje. Samo strpljivo,mlad je on,tako da nece biti problema.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Nadam se da je tako i da ce se brzo oporaviti, mnogo mi se svidja i bilo bi mi krivo ako bi mu se desilo nesto
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja pilis'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    167

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    ubaci cvrcke i suplement u kesu,dobro protresi,stavi u frizider 5 min da im se uspori motorika i tako ponudi gekonu
    http://tarantulaz.blogspot.com/

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    zivim u studentskom domu tako da nemam frizider, a napolju je trenutno toplo tako da nema sanse da ih usporim hladnocom...jedino da ih nokautiram
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  9. #9
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    jel moze slika? ako je stvarno doslo do deficijencije kalcijuma prasi hranu 3-4 puta nedeljno+vitamini i nabavi UV lampu...ako ne mozes da je priustis stavljaj ga cesto na sunce kod prozora, a kasnije kad otopli mozes ga i napolje izneti da se sunca...

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    izbacujem veceras sliku, obecavam, a nemam UV... Uzeo sam mu vitaminski kompleks i Ca jedini je problem sto jos nije projeo kod mene pa zalud prasenje ako ih ne pojede
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Uv moze i ona koju je neko koristio.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Citat Prvobitno napisao nesha_zlocko Pogledaj post
    zivim u studentskom domu tako da nemam frizider, a napolju je trenutno toplo tako da nema sanse da ih usporim hladnocom...jedino da ih nokautiram
    pa gde ti živiš,napolju je blizu minus stepena a ti kažeš da je toplo?
    staviš sa kesom kroz prozor da visi 5 minuta i to je to

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Ako nema apetit ,dok ne smisli da jede oni ce se ugrejati, pokidaj nogice
    I javi kada konacno uspemo da ga nahranimo

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Poslednji izmenio nesha_zlocko; 15.03.10. u 16:37.
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    a sta kazete da mu stavim u poklopcu kutije od hrane za ribice Ca i multivitamin, mislim, da li ce on sam uzeti, posto sam na nekoliko klipova na youtube-u video da im u terarijumima tako stoji..
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  16. #16
    Član necadc'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    pa ja iskreno mislim da je bolje da mu naprasis hranu kalciumom i multivitaminom...:/// mozda gresim...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Post Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    Citat Prvobitno napisao nesha_zlocko Pogledaj post
    a sta kazete da mu stavim u poklopcu kutije od hrane za ribice Ca i multivitamin, mislim, da li ce on sam uzeti, posto sam na nekoliko klipova na youtube-u video da im u terarijumima tako stoji..
    Bolje mu ti naprasi hranu,pa mu je tako daj,tako ces jedino biti siguran da je uzima

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    neke jedinke uzimaju iz činijice ali neće svi, tako da ti je bolje da naprašiš hranu

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    oki drugari, hvala svima na savetima mnogo mi znace, ako imate jos neki predlog dajte..
    Stavicu mu i malo u ciniji, a i prasicu, to mu dodje kao neki kompromis pa neka sam izabere kako ce da uzima.. Jedva cekam da mu sredim ter u kojem ce biti za stalno, ovo mu je sada samo privremeni...a cim sredim stavljam da mi kazete da li vam se svidja
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  20. #20
    Član necadc'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet u vezi L. gekona

    jel poceo da jede malisaa

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •