Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Da li je ovo Ok?

  1. #1
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Da li je ovo Ok?

    Imam bradatu agamu , i posto cujem koliko ljudi na ovom forumu hrane svoje agame , morao sam da postavim ovu temu . Ja svojoj agami dam 2 lista zelene salate svaki dan i 2-3 dubije i ima onako stomacic , moja mama kad ga vidi dere se :''Sta ga toliko hranis , vidis koliki stomak ima , pusti ga malo da dise !'' A od koliko ljudi sam cuo da agami daju 2-3 dubije , nekoliko fobasa i 5-6 lateralisa dnevno ! ne bi voleo da mi je agama neuhranjena ali ni da mi je debela !
    Pa sam je izmerio i ako neko zna da li moze da mi kaze da li je ovo ok :
    vrsta: bradata agama
    pol:muski
    starost: 9 meseci
    duzina:42 cm
    tezina:300 g ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Mislim da bi lakse bilo da si stavio sliku a o zelenoj salati je bilo reci-dobre su gorke ove druge izazivaju proliv.
    Sada ti se petljam u temu ali ja se kolebam da li agama sme i da li je dobro da pojede misa ili ne.Tu sam nailazila na krajnje oprecne stavove.Neki odgajivaci koji su tako hrabri da agame na velikom prostoru drze u grupama ,cak i vise muzjaka zajedno,na pomen misa negoduju i tvrde da moze da izazove poremecaj u prometu materija,cak i do smrti dovede a neki kazu da je dobro dati povremeno.

  3. #3
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Meni je mnogo ljudi reklo da je dobro dati misa na 2 nedelje , posto je meso sisara veoma bogato proteinima , ali nikada nisam dava , ni ne nameravam da dam , zao mi je misa !

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Pa velicina zavisi i od genetike. Kad bi postavio sliku bilo bi dosta lakse da ti se kaze jel OK il' nije OK...

    Recimo moj muzjak je se 6 meseci imao 42cm i 240grama.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Ja sam ga dala posle parenja i iako je bio odmrznut ni meni nije bilo svejedno.Nekako mi je prihvatljivije imati ga kao ljubimca nego koristiti kao hranu.Ali zato sam prema bubama

  6. #6
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    moja agama pojede 10-15 dubija dnevno bez problema

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Citat Prvobitno napisao LARYBG Pogledaj post
    moja agama pojede 10-15 dubija dnevno bez problema
    Odraslih dubija?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    moja smaze 15-tak lateralisa (raznih velicina), dve-tri dubie i par fobasa.. voce i povrce retko, ignorise cinijicu uglavnom... verujem da ce se to promeniti za neki mesec.. ima 7 meseci. nisam je merio jos..

  9. #9
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    ja dam odraslu Dubiju .... mušku ... i oko 10 fobasa dnevno ... ali sad će morati 2 dana nedeljno da u posudici ima samo zeleniš ... mislim da mu se neće svideti ali, ako mu se ne svidi neka se seli

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  10. #10
    Član Bearded_dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    69

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Eto to mi nije jasno , neke jedu po 10 -15 dubija dnevno (ne znam da li Lary misli na odrasle ali ja mojoj dajem odrasle ) a ja mojoj po 3 eventualno 4 a keva se dere na mene kako je debeo i kako ne moze da dise koliko jede ! Cim saznam kako se postavljaju slike okacicu ih ! Kako tako jedu razlicite kolicine hrane ? ja nikada nisam testirao svoju agamu koliko moze max da pojede ali znam kad bi joj ponudio 6 dubija mislim da bi pojeo , mozda cak i vise , ne znam ! u stvari , najvise me zanima, kako znamo kad nam je agama sita a da pri tome ga ne tojim vec da jede normalne kolicine ?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Kad pojede previse nece uspeti da svari hranu.Verovatno razlicite jedinke imaju i razlicite potrebe za hranom.I za mene je iznenadjujuce da agama pojede toliko dubija,pa sledeceg dana opet ali su mojim gusterima osnovna hrana bili cvchci a sve ostalo po malo pa ne mogu da poredim

  12. #12
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    Odraslih dubija?
    odraslih ili velikih nimfi sta imam.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    Kad pojede previse nece uspeti da svari hranu.Verovatno razlicite jedinke imaju i razlicite potrebe za hranom.
    To je tacno. Moje jedu i biljnu hranu, ali u poslednje vreme nesto odbijaju, a ja ih ne silim, ponudim, pa ako nece, nema veze. Trenutno im dajem po 6-7 odraslih fobasa na dan, jer kada sam davala 10, desavalo se da povrate. Sve to procenis, ali, ne valja ni preterivati. Probaj kad krene lepse vreme da salatu zamenis maslackom, njega bar mozes davati u neogranicenim kolicinama, za razliku od salate. I probaj da mu ponudis bananu ili mandarinu, moje to vole.

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Kuriozitet, moja kada joj stavim mandarinu u posudu sa živom hranom neće više ni živu hranu da jede. Kada joj mešam sa nekim drugim voćem/povrćem, samo se trudi da probere
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Da li je ovo Ok?

    Citrusno voće se uglavnom ne preporučuje. Za biljnu hranu ih ponekad treba malo motivisati. Ja im prvo mrdam komadićima voća ili povrća ispred nosa dok ne pojedu par komada, tek onda krenu na činiju. I naravno, ako snime insekte u činiji biljnu hranu pažljivo zaobilaze.
    Mladi mogu da jedu koliko hoće, brzo rastu i nema šanse da se mnogo udebljaju. Kod odraslih mora da se pazi...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •