Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 49

Tema: rainbow boa

  1. #1
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Exclamation rainbow boa

    Molim sve one koji se razumeju u colombian rainbow boe da mi napisu sve sto znaju o terarijumskom cuvanju tih prelepih stvorenja,ja vec imam jednu pa bih zelela da joj pruzim sto bolje uslove...unapred hvala

  2. #2

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    citaj na netu prepun je foruma i caresheetova

  3. #3
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Ma ima ali sve nesto na engleskom,jako tesko razumljivo i sve to u redu da se svi ne bave mnogo vise brazilskim nego kolumbijskim boama ne znam samo zasto
    Poslednji izmenio Geni; 29.03.10. u 07:33. Razlog: Ispravljena sva velika slova...

  4. #4
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    ### pre nego pocnes da kukas kako je sve na engleskom pogledas ovaj forum na kojem si, ili kucas pretragu na srpskom... Pa onda kukas (ali to nema potrebe zato sto sve postoji i ima za one koji su voljni da pogledaju i potraze)...

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7546 <---- Brazilska al isto s**** drugo pakovanje Samo manja vlaznost

    A onda evo samo par tema ispod i tema posvecena kolumbijki samo

    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=8404

    A ako vec nadjes na engleskom, odes na google imas translator ili cak kad ti gugl izlista stranice imas prevedi pored i prevede ti celu stranicu ...


    Edit : Pisanje velikim slovima = deranje, tj nekulturno i zabranjeno po forumima

  5. #5
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Citat Prvobitno napisao rainbow boa Pogledaj post
    MA IMA ALI SVE NESTO NA ENGLESKOM,JAKO TESKO RAZUMLJIVO I SVE TO U REDU DA SE SVI NE BAVE MNOGO VISE BRAZILSKIM NEGO KOLUMBIJSKIM BOAMA NE ZNAM SAMO ZASTO
    Zato sto je Brazilska mnogo lepsa

  6. #6
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    HAHAHAHAHAHAH, i ja sam to pomisleo ali nisam hteo da kazem.

  7. #7
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Citat Prvobitno napisao Scorp82 Pogledaj post
    Zato sto je Brazilska mnogo lepsa
    To je subjektivno misljenje O ukusima se ne raspravlja

  8. #8
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Alene ti se ne javljaj molim te,ti si mi pokazao kakav si covek nedavno,a sva sreca pa je boa u ok stanju bogu hvala i hvala na pomoci nekim dragim ljudima koji se igrom slucaja razumeju u ovu vrstu zmija.Sto se tice mojih velikih slova kad pisem velikim slovima to u prevodu znaci da hocu nesto da naglasim posebno,i nisam ja za tebe Alex, Alex sam samo za dobre prijatelje,za tebe sam samo neko koga si tamo nekada davno poznavao.

    Pa brazilska mozda jeste lepsa ali ima ruznu glavu,videla sam je neki dan kod mog prijatelja koji ima burmanske pitone i bavi se prodajom zmija,mada je svaka zmija lepa na svoj nacin i svaka ima nesto svoje....by the way stvarno nisam znala da su brazilian i colombian rainbow boe isto s.... drugo pakovanje sto znaci da se pravila odrzavanja brazilke mogu primeniti i kod cuvanja kolumbijske boe,hvala na informaciji

    Dakle,zamolila bih Alena Selimovica ili ti Lizard king-a da mi od sada pa u buduce ne odgovara na moje postove iz poznatih razloga i meni i njemu.Ostalim clanovima hvala na linkovima

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Pozdrav i dobrodosla.
    Pored ovih tema koje se bave iskljucivo duginim boama, imas i one lepljive teme u forumu o zmijama (o hrani, drzanju u rukama, presvlacenju...) koje ce ti verovatno biti korisne. Malo je nezgodno da kazes da ti napisu sve sto znaju, tako da je bolje da procitas (sto si verujem uradila), pa postavi konkretnija pitanja u vezi onoga sto ti i dalje nije jasno.
    Sto se tice tvojeg nezadovoljstva "Lizard kingom", nije ovde mesto za to...

  10. #10
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Citat Prvobitno napisao rainbow boa Pogledaj post
    Alene ti se ne javljaj molim te,ti si mi pokazao kakav si covek nedavno,a sva sreca pa je boa u ok stanju bogu hvala i hvala na pomoci nekim dragim ljudima koji se igrom slucaja razumeju u ovu vrstu zmija.Sto se tice mojih velikih slova kad pisem velikim slovima to u prevodu znaci da hocu nesto da naglasim posebno,i nisam ja za tebe Alex, Alex sam samo za dobre prijatelje,za tebe sam samo neko koga si tamo nekada davno poznavao.

    Pa brazilska mozda jeste lepsa ali ima ruznu glavu,videla sam je neki dan kod mog prijatelja koji ima burmanske pitone i bavi se prodajom zmija,mada je svaka zmija lepa na svoj nacin i svaka ima nesto svoje....by the way stvarno nisam znala da su brazilian i colombian rainbow boe isto s.... drugo pakovanje sto znaci da se pravila odrzavanja brazilke mogu primeniti i kod cuvanja kolumbijske boe,hvala na informaciji

    Dakle,zamolila bih Alena Selimovica ili ti Lizard king-a da mi od sada pa u buduce ne odgovara na moje postove iz poznatih razloga i meni i njemu.Ostalim clanovima hvala na linkovima
    kazes da je kod brazilske boe ruzna glava, pa ako neko moze da mi objasni koja je razlika u glavama brazilske i kolumbijske, posto ja nista nisam primetio?

  11. #11
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Jeste stvarno brazilka mi ima bas ruznu glavu,da je nisam videla svojim ocima ne bih mogla da tvrdim mada ne smatram ipak da je zmija ruzna ima prelepe boje i kao sto vec rekoh svaka zmija je lepa na svoj nacin.Meni je iskreno najlepsa zmija red tail boa ,moj san koji cu uskoro da ostvarim hahahahh ne mogu da verujem,neka me neko ustine....elem dobicu je po koliko god je to moguce pristojnoj ceni od proverenog coveka koji se vec godinama bavi zmijama i mnogo sam sretne zbog toga

    Znam Nemanja u pravu si ali ja sam nova na forumu pa mi nemojte zameriti po neku gresku ))).Sto se tice mog nezadovoljstva Lizard Kingom on je svestan da vise nikada u zivotu ne treba da mi se obrati na bilo koji nacin pa ne znam zasto mu je palo na pamet da uopste odgovara na moje postove za ime boga pa nisam mogla da ga ne opomenem i nadam se da cemo tu staviti i tacku.U svakom slucaju jedan veliki pozdrav za sve clanove foruma

  12. #12
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    I brazilka i kolumbijka su osim boje gotovo identične, a koliko sam uspeo da saznam i crossbreed ove dve podvrste rainbow-a daje lepe rezultate. Od skora sam uplovio u terarističke vode i vlasnik sam kolumbijke i loptastog. Moram da priznam da mi se boa po osobinama koje ispoljava mnogo više dopada kao ljubimac...

  13. #13
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Razlike izmedju odrasle ili poluodrasle eto colombian rainbow i brazillian rainbow boe jer ne znam kako drugacije sad da kazem je ljudi moji ocigledna,pa pogledajte slike pronadjite na google-u ,razlika je I VISE NEGO OCIGLEDNA colombian ni jedne sare na telu i braonkaste boje a brazillian sa sarom i vise crvenkaste boje.Columbijku imam a brazilku videh pre neki dan kod drugara,kada su male tesko ih je razlikovati ali posle bogami i tekako se razlikuju

    Kazu za brazilke takodje da su to i u terarijumskom cuvanju dosta agresivne zmije i u odraslom dobu pa ih neki teraristi sa kojima imam odnedavno svakodnevni kontakt preporucuju samo kao zmije za gledanje uz minimalan kontakt e sad...svako ima svoje misljenje i tesko je da cemo se s tim svi mi ovde jednoglasno sloziti

  14. #14
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Ja imam brazilsku i loptastog, ali nisam znao da cu ih uzeti obe. Pa sam trazio po netu na puno stranica njihove osobine da bih video koja mi vise pase. To kako neki preporucuju je ludilo, i ja sam cak naisao na netu na to da se boa preporucuje samo kao display snake. A za loptastog cak da se handla 3 puta nedeljno po 10 min. LOL! Ja mislim da samo iskustvom mozes da vidis dali tvojoj jedinki odgovara hendlanje i koliko.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Rijetki su primjerci gdje se moze reci da su zmije (BRB/CRB) agresivne, znaci sto redovnijim hendlanjem naravno i ispravnim, gdje se pridrzavamo nekih pravila, ce svaka zmija s vremenom da se pretvori u jednu bezopasnu mazu, ja svoju CRB imam od novembra ,znaci ne mogu vam opisat kakva je to maza, jednostano je ne vidim kao zmiju i nesto cega se treba plasit,ona nikakve naznake agresivnosti nema (osim kad je klopa u pitabnju), ima negdje na forumu jedan mocan klip kolege Lizzard Kinga kako miluje svog burmanca, koji se trenutka ne buni, sto je opet i sve do samog primjerka i njegovog raspolozenja (odns kako ce nasa akcija da izazove ko zmije reakciju) u tom trenutku dali ce odlucit da napadne ili ne...

  16. #16
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Tu si u pravu....ni ja moju CRB ne gledam kao zmiju vec kao jedno bezopasno stvorenjce koje zavisi iskljucivo od mene.U svakom slucaju malo je zbunjujuce to sto svaki terarista sa nekim iskustvom ima neko svoje misljenje znas, iz cega se moze zakljuciti samo jedno a to je da sve zavisi od jedinke i samog pristupa coveka.Nisam videla taj klip gde Alen mazi svog burmanca...gde se nalazi to

    Elem,sutra treba da hranim moju kolumbijku ali imam jedan problem.Kada sam je prosli put hranila u njenom terarijumu jadna se nagutala i treseta pa sam odlucila da je sutra hranim u posebnom terarijumu koji ce mi sluziti kao hranilica,dakle obicni staklenik bez icega unutra.Sta mi sad nije jasno ....da li da prvo pustim misa unutra pa onda zmiju ili obrnuto,zmiju pa misa kao sto sam i do sada radila u njenom terarijumu ili je to sasvim svejedno?

  17. #17
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    prvo zmiju stavi.

  18. #18
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Sta je u stvari jako cudno ali istinito kod moje CRB ....ako u stakleniku koji sluzi kao hranilica postoji nesto unutra,dakle malo treseta neko drvce ili bilo sta boa ce uci unutra tj ja je namestim da udje ali ako nema nista,znaci prazan staklenik,ma nema sanse da ce uci ni na silu,JEDNOSTAVNO NECEZato pitam dali da prvo stavim unutra misa pa da je onda pustim dole ili je ipak pravilo da prvo izmolim nju da udje unutra pa tek onda da joj pustim misa ?

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: rainbow boa

    Mislim da nije problem ako se naguta malo treseta, ipak ni u prirodi nema nekog sa strane ko pazi kako ce pojesti i naknadno joj maramicom pobrisati ostatke, ja od pocetka praktikujem hranjanje u njenom terrarijumu odns posudi (dodavsi poseban zvuk odns grebuckanje od stolic na kojem je posuda prije samog otvaranja poklopca pred hranjenje, gdje sam je vec nakon 10ak hranjenja izdresirao da sama zna kad je hranjenje u pitanju ili obicno vadjenje za mazenje) i samo mrtvu hranu...

    A opet vidi sta ce reci iskusniji, ja sam beginner kao i ti, pa ti iznosim svoje misljenje i kako ja to cinim...

  20. #20
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Wink Odg: rainbow boa

    Pa ok ako nije frka da se naguta malo treseta onda u redu,svoj sutrasnji obrok dobice u svom terarijumu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •