Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 40

Tema: Nestao mi je pas!

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Nestao mi je pas!

    Pre par sati pas mi je izasao iz dvorista i otrcao za nekom kerusom,kako mi kazu ukucani,jer ja nisam bio tu. Trazio sam ga u okolini,ali bezuspesno. Interesuje me da li pomocu cipa koji mu je ugradjen moze da se locira gde se nalazi i kome bih trebao da se obratim za tako nesto. Znam da ovo nije tema za teraristiku,izvinjavam se,ali morao sam ovde da pitam,jer se jako nerviram i sigurno ima ljudi koji se razumeju u tako nesto.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Koliko ja znam ne moze da se locira pomocu cipa. Cip sluzi da kada se pronadje pas sa cipa dobiju podaci o vlasniku.
    Koliko je star pas?
    Nista neuobicajeno da ako prodje kuja u teranju pas "odlepi" i pobegne. Obicno, pogotovo kod starijih pasa koji dobro znaju svoju okolinu, oni se vrate nazad posle par dana.
    Posto pretpostavljam da neces imati mira, ako znas neka mesa u okolini gde psi vole da se zadrzavaju tipa park il nesto sl, potrazi ga tamo.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    da lociras nikako, ali ako ga neko nadje i odvede kod veterinara on ce da proveri cip i pozvace te. bas sam skoro nasao malog pinca sa slomljenom nogom na ulici i htela da ga usvoji drugarica od devojke. kad ga je odvela kod vet. imao je cip pa je vracen vlasnici koja je zivela par blokova od mesta gde sam ga naso, jadnicka je udario auto i on je od straha pobegao.

    moj savet ti je da krenes u potragu sedi na bajs i lagano. polepi i plakate da si ga izgubio i namerno stavi sledi velika nagrada, jel neko se ne bi iscimao a da ne bude nagradjen, naravno na kraju mu daj 10e

    ajde srecno..

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Trazio sam ga u krugu oko 500 metara od kuce. Pas ima 10 i po godina i plasim se da ga ne zgazi auto ili tako nesto,desavalo se i ranije da pobegne,kada je bio u teranju,ali je uvek bio u komsiluku,a i lako je uocljiv jer ima 50-ak kg.

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    sedi na bajs i napravi malo veci krug. deri se malo mozda te cuje ako ti njega nevidis

  6. #6
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Ako ga ne nadjes ostavi samo otvorenu kapiju, verovatno ce se i sam vratiti pa da moze da udje. I meni se desavalo...

  7. #7
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Nemoj da paničiš. Ako je keruša u pitanju, tj. seksualni zanos možeš da očekuješ da će se do jutra vratiti. To mi se dešavalo sa svim psima koje sam držao, doduše u nekoj mađoj dobi. Imao sam velikog šnaucera, staforda i brazilsku filu i svako se drugačije ponašao pri "begu". To zavisi od prirode i temperamenta rase i karaktera samog psa. Što reče Lary na bajk pa u potragu, ako već more crne misli, mada kao što rekoh 95% je šansi da će se brzo vratiti. Ostavi odškrinutu kapiju preko noći.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Thumbs up Odg: Nestao mi je pas!

    Citat Prvobitno napisao ssavic Pogledaj post
    Ako ga ne nadjes ostavi samo otvorenu kapiju, verovatno ce se i sam vratiti pa da moze da udje. I meni se desavalo...
    И Ја бих ти то препоручио.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Muzjak je u pitanju,mesanac bernandinca i nemackog ovcara,imam i sliku njegovu u albumu u mom profilu,ko je iz Panceva neka pogleda,ako slucajno vidi psa,odaziva se na ime Laki. Kapiju cu ostaviti otvorenu i ako treba sedecu cele noci ispred kapije,Idem da se provozam malo dalje i da pogledam. Hvala svima na odgovorima!
    Poslednji izmenio Cold_Beer; 04.04.10. u 21:46.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Ali obavezna je prijava psa da je nestao,jer ako ga nadju,a ti nisi prijavio,ako su nadrndani mogu da te kazne,jer preko chipa imaju tvoje podatke,sad nemoj da me drzis za rec,ali proveri to.To je info od veterinara,ali se raspitaj kako ide procedura...pa da znas cisto sta moze da se desi...

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    eto da te malo rasteretim, 10 godina nije puno za tvog pesa i jos je on itekako sposoban...moj pas se doma vratil nakon 3 dana i to u savrsenom stanju....a pretrazio sam u ta 3 dana krug od 10+ kilometara i niko mi se nije javio da ga je vidio....

    kad su im ti dani jednostavno polude, i mogu otic jako daleko od kuce, ali se gotovo uvjek znaju vratit...i sumljam da ce ti pesa od 50 kila zgazit auto...
    nemoj panicarit ostavi otvorenu ogradu(iako si ju vjerojatno i sam zna otvorit) i cekaj ga

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Koji bedak... . Ja imam dalmatinca preko 8 godina, covek se veze za psa tokom tih godina, mogu da zamislim kako ti je... Nadam se da ces ga naci.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Obavezna je prijava nestanka ne zbog eventualne kazne, vec postoje skotovi koji ce se naci pametni i oduzeti ti psa tj. nece hteti da ga vrate vlasniku. Javice ti se sa pricom kako nisi odgovoran vlasnik i potrosices mnogo zivaca na budaletine i jos ce ti slediti i koja prijava ako si malo temperamentniji. Ako se do jutra ne pojavi, obavezno prijavi, cisto da te imaju u evidenciji, da bi izbegao probleme i maltretiranje dzukca ukoliko ga oni nadju.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Nema ga! Prijavicu nestanak sutra,ako se ne bude pojavio u toku noci.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Vidi ja recimo nisam verovala da ljudi nalaze svoje pse tako sto lepe plakate (doduse nije mi se nikad desilo da neki pobegne iako ih imam dosta), ali evo juce mi je bio covek , koji je svog psa nasao na drugom kraju grada bas tako sto su mu se javili ljudi koji su videli plakat. Znaci neko je morao da ga tamo odveze i ostavi jer je nadjen jako daleko istog dana kada je zbrisao. Tako da-lepi plakate u sirem krugu, mozda ti i to pomogne pomogne.
    Javi sta si uradio! Nadam se da ces ga naci.

  16. #16
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Ma ljudi, otišo matori za repićem neke kuje...Imaće noćas par skokova, možda i uspešnih i vrlo brzo će se vratiti kući. U krajnem slučaju, čipovan je i ma gde zalutao biće vraćen vlasniku. Samo da Cold beer obavi tu prijavu o nestanku, zlu ne trebalo, jer znam iz druge ruke priče o efikasnosti pančevačkog šinteraja...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Desila mi se potpuno ista stvar ove godine
    Trazhio sam ga dva dana i nakon toga odluchio da prijavim nestanak, odshtampao 200 plakata i krenuo da ih lepim...
    Nashao sam ga u trenutku kada sam lepio poslednji plakat, odnosno, chuo sam njegov lavezh... Zvuchao je jako chudno i nisam mogao da odredim iz kog pravca dolazi... Prvo sam pomislio da ga je neko ukrao pa je u nechijem stanu/kuci i laje, dok nisam pogledao u otvoren shaht ? Pas je sedeo dole i lajao...
    Tako da kad trazhish trazhi i na svim mestima na kojim inache nikad ne bi gledao...
    Nadam se da cesh ga naci

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Nasao sam ga! Bio je 200 - 300 metara od kuce,komsinica mi je javila da ga je nasla kako lezi na trotoaru, skroz je dehidrirao i nije mogao da hoda,bio sam sa njim kod veterinara,dobio je par inekcija i evo sad odmara. Hvala svima na odgovorima!

  19. #19
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    e super...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Nestao mi je pas!

    Super! Mora da ti je pao kamen sa srca.
    Sad pazi da se opet ne desi.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •