Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 94

Tema: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ajde da se vratimo mi na probleme sa našim životinjama. Tu nema vakcinacije ni sterilizacije ni ostalih stvari gde se unose u bazu. Kako će se ovo odraziti na egzotične životinje je pitanje ovde.
    Potpis u pripremi!

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ni kod jednog privatnog veterinara mi nisu tražili da čipujem mačku, ali je sterilizacija 4500 din

    edit: nemam pojma, jer stvarno ne znam kako će da popišu sve životinje. Kada bih morala, platila bih taksu jer imam jednu iguanu i jednu tarantulu, ali kako će ljudi koji imaju po 200 i više tarantula da plate po 500 din za svaku? To je suludo.
    Mislim da je ovo kao što si rekao neko napisao za pse i mačke i onda samo dodao u nastavku ".. i ostale životinje" jer bi se onda narod bunio zašto samo za njih i šta je sa pitonima koji su tako strašni i opasni ...
    Nadam se da će se ovaj "zakon" još razraditi.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ovde problemima još nije kraj,jer takim odlukama će se upravo postići suprotno,što znači ako taksa bude obavezna,siguran sam da će mnogi nesavesni vlasnici radije da ostave psa ili mačku na ulici nego da plaća nešto za šta ništa ne dobija zauzvrat

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pazi, ako se stvarno uvedu kese i ostalo po ulicama i ako se stvarno srede azili platiću porez. Ali ne dok detaljno ne proučim temu, jer koliko znam mi već preko infostana plaćemo nešto što se zove "zelene površine" ili tako neka nebuloza i održavanje zgrade ili neko čišćenje. Šta, ove pare koje dajemo za infostan će da idu na čišćenje od ljudskog smeća, a od takse na čišćenje izmeta? Ne razumem.
    I kolika god da je taksa radije ću je platiti nego izbaciti životinju. Ali ću zato gledati da je ne plaćam što duže mogu
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  5. #25
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao ganjachica zmajeva Pogledaj post
    Moj pas prlja trotoar i zaista treba plaćati taksu da bi to neko očistio (i u 80% kafića postoji baba sera)
    Da, ali onda ni ja vise necu da cistim za njim, nego kad se po**re onda cu, kad sam lepo platio, to da ostavim na sred trotoara pa da cisti taj koga placam. Pa nije ni to resenje... Daj bre kolike su nase plate, a ja jos treba da odvojim 50-ak evra dok poplacam poreze na sve pse i mace koje imam. Sta treba da radi covek koga znam, drzi odgaivacnicu i ima oko 100 pasa, covek zivi od toga, ali mislim da bi posle ovakvog zakona mogao samo da je ugasi. 1000 din je stvarno mnogo! Za bilo koju zivotinju, i sta mi pruzaju za uzvrat, nista!

  6. #26
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ganjachica zmajeva ti o svemu ovo pricas kao da ce taj porez da ide stvarno za dobrobit zivotinja. Svi znamo gde zivimo i gde ce ove pare da zavrsavaju, a da narod placa Vladarima vile, audije, sekretarice... nece da moze, bar ne kod mene.

    Za sada je samo Beograd zahvacen, ali prosirice se to vrlo brzo, pa onda poceti i da se povecavaju takse.

    Ma sto si manje povezan sa ovom drzavom, to ti je bolja sansa da nebudes opljackan, tako da povezi se samo tamo gde je neophodno, ostalo sve teraj u qrac. Nepustaj nikog u kucu, kad te pita sta imas od zivotinja "Nemam nista, sada stvarno zurim, dovidjenja"

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    au.......koja svinjarija,nadam se da ce biti kao i sa ostalim zakonima....samo na papiru,a i koji ce to posao biti da se proveri ko sta ima i da se popise,neverujem da ce to da zazivi,ili ce biti kada uskoro bude popis stanovnistva:"dobar dan,dobar dan,da nemate neku zmiju aligatora,anakondu ili zmaja?" xD

    nek se oni manu corava posla,gledali animal planet pa se sada bave budalastinama,pored mnogo vecih problema kojih imaju u drzavi.....starsno,bem ti drzavu.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao LemyKadir Pogledaj post
    koja smejurija... Ne vredi, sad mora da nabavim barem 2 tigra da drzim u dvorishtu pa chikam posle da mi udju da popishu zivotinje... xD

    Ma mozda popisu od spolja nego postansko sanduce u koje treba da stave uplatnicu stavis na sred dvorista i pored tigrove XD

    Ja mislim da ce to placanje da zazivi u vecim gradovima a kod mene u kovinu recimo mislim da samo ja imam zmije ali samo tiho da ne cuje neki komunalni inspektor pa da me juri da mu platim posle hahahahah mamicu im lopovsku.........

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    A kako ce utvrdjivati koja je zivotinja kastrat a koja ne (cena za kastrate 500din), ja to vidim ovako: oformice se ekpertska grupa komunalnih pandura koji ce po kucama opipavati genitalije zivotinjama da bi se utvrdila visina takse
    Lopovska drzava ,lopovsko drustvo, lopovski narod , samo da se sto vise pokrade.... Na srecu kod nas svako cudo traje do tri dana....

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Da ide novac tamo gde treba pa ajde i da prodje za pse, ali naravno da ne ide.
    A ako stvarno pomisle da ce uzeti neke pare na zmije mogu samo da mi poljube vrata.
    Brain kills beer cells...

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pa da, ja pričam o svemu ovome u teoriji, jer je još uvek teorija dokle god mi ne stigne uplatnica. Praksa je nažalost nešto sasvim drugo. U mom kraju ne postoji ni jedna kanta za đubre, tako da sumnjam da će se ovde baš bahćati sa kesama za pse. A što se tiče egzotičnih životinja ovde možemo samo da ispoljavamo svoje trenutno nezadovoljstvo jer još uvek ne znamo šta su tačno smislili. Mene brine što svuda u tekstu pričaju u jednini "ne odnosi se samo na vlasnike pasa i mačaka, već na sve Beograđane koji u stanu ili kući drže životinje - majmuna, pticu, morsko prase, kornjaču, ribicu, iguanu, zmiju..." a to je stvarno ... besmisleno.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  12. #32

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ako se ne varam pre jedn o10ak god radikali su predlagali taksu na pse...ali od tog nije bilo nista.
    kao luksuz

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Cist bezobrazluk!! Mogli su da smisle neki pametniji nacin da ukradu te pare od naroda. Ako dodje do toga,najbolje bi bilo da se svi skupimo sa nasim zivotinjama i da ih popustamo ispred skupstine,pa neka se malo oni brinu o njima.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ja nosim aq ispred ako mi stigne neka uplatnica i to sa tovljenim saranom kojeg spremam za post i ima da ga pojedem kao susi na ocigled svih tako cu i sa ciklidima

  15. #35
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    I upravo je protumačeno da životinje koje nisu u evidenciji poput hrčaka neće imati taj namet. Pošto je rečeno da se to sprema i za ostale životinje sada je samo pitanje da li se čeka da budu u nekakvoj evidenciji ili se prećutno skidaju sa liste. U svakom slučaju ja nikada neću ni jednu svoju životinju staviti na neki spisak, ko zna šta sutra nekome može da padne na pamet.
    Potpis u pripremi!

  16. #36
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao silwert Pogledaj post
    ja nosim aq ispred ako mi stigne neka uplatnica i to sa tovljenim saranom kojeg spremam za post i ima da ga pojedem kao susi na ocigled svih tako cu i sa ciklidima
    Kao u filmu A Fish Calle Wanda kad Otto jede ribice

    prebaci na 2:00

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!


  18. #38
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Da znam, imao si pre i ovo http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=422839 i ovo http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=422594

    I jasno se govorilo da tu spadaju i papagaji, gmizavci i tako to.

    Tek sada se priča da oni ZA SADA ne spadaju jer nisu u evidenciji.
    Potpis u pripremi!

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    "Jedina zakonska obaveza koju su vlasnici kućnih ljubimaca do sada imali je godišnja vakcinacija ljubimaca protiv besnila, što košta 800 dinara. Mislim da i ovih dodatnih 500 dinara godišnje neće biti veliki izdatak", smatra Terzin.

    Hahaha ... a životinje žive od vazduha
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pokusali su i sa tv pretplatom. Dodjoh do 20ak crvenih "duga".
    Sada jos i ovo. Idem u zatvor, necu da placam

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •