Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 94

Tema: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    E, a jeste li culi da cemo dobiti 1000 evra od akcija
    Brain kills beer cells...

  2. #42
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pa za to nas nisu slagali. Ja sam podigao mojih 1000e još pre 2-3 meseca. I spreman sam da se odreknem tih para zarad plaćanja poreza na moje zmije.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Haha ... možda treba tako da se postavimo, odrećićemo se SVIH svojih akcija ako ne moramo da plaćemo taksu na životinje.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Službeni list Grada Beograda, br. 60, 28.12.2009. godine.
    List možete skinuti ovde ako želite više detalja:
    SL BR. 60
    Na 49 strani piše:

    Tarifni broj 16

    1. Za držanje kućnih i egzotičnih životinja, utvrđuje se komunalna taksa u godišnjem iznosu, i to:

    1a) za držanje kućnih životinja – pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po psu 500,00 dinara
    – po mački 500,00 dinara

    1b) za držanje nesterilisanih pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po psu 1.000,00 dinara
    – po mački 1.000,00 dinara

    1v) za držanje egzotičnih životinja u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja
    – po životinji 500,00 dinara.

    2. Obveznik takse iz podtački 1a) i 1b) ovog tarifnog broja je pravno i fizičko lice, koje je kao vlasnik, odnosno držalac psa ili mačke, evidentiran u jedinstvenoj bazi podataka Ministarstva poqoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprave za veterinu, o broju registrovanih pasa i mačaka na teritoriji Republike Srbije, za grad Beograd. Obveznik takse iz podtačke 1v) ovog tarifnog broja je vlasnik, odnosno držalac egzotične životinje utvrđen rešenjem nadležnog ministarstva.

    3. Obveznik takse iz ovog tarifnog broja je dužan da taksu plati u roku od 15 dana od dana dostavljanja obaveštenja za plaćanje lokalne komunalne takse iz ovog tarifnog broja.

    4. Kontrolu naplate takse iz ovog tarifnog broja vrši Sekretarijat za komunalne i stambene poslove Gradske uprave grada Beograda i Veterinarska stanica Beograd.

    5. Komunalnu taksu ne plaćaju vojne ustanove, organi unutrašnjih poslova i slepa i slabovida lica za pse vodiče.

    Član 6.
    Ova odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom listu grada Beograda”, a primenjuje se počev od 1. januara 2010. godine.

    Skupština grada Beograda

    Broj 43-1178/09-S, 28. decembra 2009. godine
    Predsednik
    Aleksandar Antić, s. r.

  5. #45
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ma ovaj zakon ne moz prodje kad bi svi ljudi koji i maju ljubimce izasli na ulice bilo bi gore nego 5oktobra

  6. #46
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pa lepo pise ko je obveznik, onaj ko je upisan u evidenciju. Mi nismo samim tim i nemamo obavezu da ista placamo.
    Potpis u pripremi!

  7. #47
    Član $Daconi... :)'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    REVOLUCIJA
    $Daconi!

  8. #48
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Pa lepo pise ko je obveznik, onaj ko je upisan u evidenciju. Mi nismo samim tim i nemamo obavezu da ista placamo.
    a sta bi bilo kad bi saznali da imas zivotinje a da ih nisi prijavio, bilo bi #####ano ,ne placas porez... te koji ne placaju najvise jebu ,bolje coveka da ubijes bolje ces da prodjes

  9. #49
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Sto se mene tice ovo i nije toliko losa ideja, samo sto je realizacija nesto drugo, i tok tovca nesto trece..
    Kvazi svi nesto vole pse, a puni su gradovi pasa lutalica, niko (cast pojedinicima) ne zeli ni da udomi nekog, ni da pomogne takvim psima...
    Ovako su bar natjerani. Ovakve i slicne takse postoje i kod registracije motornih vozila (motora) za koje cisto sumnjam da prljaju okolinu vise od pasa.., po meni i rasni psi spadaju u luksuz kao i auta ili cigare, tako da mora nesto i tu drzava da usicari. Da se mene sta pita, ja bih one koji usvoje psa ili macku iz centra/azila, oslobodio taksi...

  10. #50
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    pa ne radi se ovde o novcu ko za psa ili dva ne moze da plati 1000din godisnje ali za sta dajes novac. u nemackoj placas dosta za psa ali u nemackoj ne mozes da zgazis govno, nego svaki dan ta njihova sluzba pokupi toliko i toliko tona govana, i jos ga iskoriste za djubrivo... e to treba da se placa a ne ovo placas ne znas ni sam za sta!

  11. #51
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Meni i dalje nije jasno kako grad moze da donese odluku....
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #52
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Lokalna samouprava bif, grad moze da donosi svoje propise i da propisuje poreze i nadoknade.
    Potpis u pripremi!

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    A bas sam neki dan gledao film Battle in Seattle

    Na ulice

    Kako uopste zamisljaju da obelezavaju ostale zivotinje...
    Mislim da od toga nema nista sto se tice neregistrovanih zivotinja, jedino da ne cimaju pet-shopove...
    A ona ideja da prijavimo svoje zivotinje zbog popisa/preseka, bas i nije pametna u ovoj drzavi, kad slepci smisljaju ovako nesto...

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ma ajde, kao da ce biti nesto od toga! Vidim pola drzave su pohapsili zbog neplacanja RTV pretplate!
    Ko se upeca-upecao se!
    Ja im nista ne placam, ni za pse, a kamoli za ove sitne zivotinje! Malo li je, ako imas vise pasa i macaka, pa svake godine...!
    A neko je rekao da je luksuz drzati rasne pse. Jeste ali ne u zemlji Srbiji Svuda preko ces psa da platis bar troduplo vise nego kod nas! Tako da nasi odgajivaci mogu jedino da postanu humanitarne organizacije posle ovih taksi! A kod nas svi dodju da kupe pse jeftino i jos treba da placamo takse! Samo ne znam za sta!

  15. #55

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    joj vidim da je kod vas u drzavi isto shranje ko i kod nas....koma....sam gledaju kak bi si pokrali sto vise love i onda od jadnih gradjana uzimali sve da pokriju zlocin....

    tak je isto i kod nas....donjeli su miljune zakona o standardima ali to niko ne nadgleda i ne provodi...
    onda je bio izglasan neki popis i sve se cinilo savrsenim da bi nakon par mjeseci zabili nož u ledja ljudima i na snagu je stupio novi zakon koji kaze da se u Zagrebu i neznam di nesmiju držat opasni ljubimci što uključuje zmije, pauke, neke vrste pasa...pa onda da se nesmiju razmnožavat pa kaj ja znam kaj sve ne....
    tak da se opce nebi cudio da ovo sranje s naplatom i kod nas uvedu...iako mislim da ce prije toga doc novi zakon da nam daju poticaje u iznosu 10 eura za svaku egzoticnu zivinu da bi nam nakon par mjeseci uzimali po 1000 eura....po meni ta politika u drzavi je totalno jadna i beskorisna...jedino politicari profitiraju....

    i njih ne brine kriza i nezaposlenost...njih brine kaj neki zaljubljenik doma ima ribicu ili pauka,i kak bu ju ga oderali i veći dio metnuli sebi u džep, mislim ko je tu lud ...
    svaka rasparava oko politike u RH mi je totalno beskorisna, nikad nama neće bit bolje

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Nema pojma da ce te pare zaista otici u neki azil, jedino u neciji dzep! Koliko azila prima svakakve vrste pomoci, a kad odes kod njih, shvatis da psi bolje zive na ulici, a "vlasnicima" azila ne fali nista (fizicki). Lepo je jutros rekla Jelena Tinska da ce ljudi tek sad krenuti da izbacuju, umesto da usvajaju zivotinje! Zaista smatram da ne bi trebalo da se uvodi nikakav porez za drzanje zivotinja, pogotovo da placaju ljudi koji su te zivotinje udomili i tako "olaksali" gradu (sto takodje kaze Tinska). A to sta ja nisam udomila zivotinju iz azila, vec sam je uzela direkto sa ulice, to nista?! Ja nisam olaksala gradu?! A sto se tice "prljavog Dorcola", kako kaza ganjachica zmajeva, -lepo uzmes kesu, pa pocistis za svojim psom, kao sto bi to radio u svom dvoristu! Sto se mene tice mogu samo da mi pljunu pod prozor (da ne budem bezobrazna, pa kazem nesto drugo)!

  17. #57
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    kad mi drzava bude dala kes da kupim nekog ljubimca od njihovih para tad cu i da im platim do tad nista.

  18. #58
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ajde bar da, za razliku od njih, prestanemo da koristimo termin životinje kada mislimo na nešto što kači samo pre i mačke. Kakvo izbacivanje tarantula na ulicu, kakvi azili za agame, kakvo udomljavanje smukova koji su nađeni na ulici. I to su životinje i to baš one kojima je ovaj forum namenjen.
    Potpis u pripremi!

  19. #59
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ma #####i vas psi bre! Upropastili ste sajt! Ne smarajte nas viseeeeeeeee!

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao zdravkonykotez Pogledaj post
    Ma #####i vas psi bre! Upropastili ste sajt! Ne smarajte nas viseeeeeeeee!

    What the fuck is wrong with you
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •