Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 94

Tema: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

  1. #1
    Član vudo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    88

    Uobičajeno Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u...+500+din!.html
    ovo stvarno nije uredu sto rade nama ljubiteljima zivotinja, negde dole ima u textu tj da se i za egzoticne zivotinje placja taksa 500 dinara po zivotinji.....
    OI! Keep your fingers out of my soup!

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Hehe...stvarno su poludeli...

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ovo će se videti vremenom šta će biti... Videće prvo akvaristi. Od plaćanja nema ništa jer bi ja trebao da platim oko 50.000 dinara takse samo za svoje životinja a to naravno neću učiniti. Isto je i sa akvaristima koji imaju stotine ribica.

    Umesto da se ide na legalizaciju, sve opet ide u ilegalu. Meni ne smeta toliko ali mislim da je to trebalo drugačije odraditi i bar nekako popisati sve ove tarantule, guštere i zmije. Ovako nastavljamo po starom a naravno od toga niko nema koristi.

    Vidi se da je neko pisao zakon za pse i mačke pa samo dodao i ostale ljubimce. Čak se i u tekstu pominje da neko ima "ribicu" kao ljubimca. Nemaju ljudi ribicu već stotine ribica a niko to nije ni pominjao.

    Nije ovo prvi put da se nešto ne rešava na zakonskom nivou nego da se dopušta da se prećutno prelazi preko toga. Čak se za neke stvari znalo da se ne pišu kazne jer je zakon loš a to će biti tako i ovde. Šteta.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Član vudo'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    88

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    nadam se da necje biti nista od ovoga, jer stvarno nema smila, ali opet nista me ne cudi od ovih nasih na vlasti kada je upitanju lova za njihove dzepove.

    samo da ovo bude jos jedna faza koja cje da se pominje par dana i onda sve u zaborav ;]
    OI! Keep your fingers out of my soup!

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Samo od poreza za držanje pasa i mačaka, kojih u Beogradu ima oko 160.000, gradska kasa biće punija za 160 miliona dinara
    Gradska kasa, za malo.


    Ali mi, nažalost, još nemamo registar egzotičnih životinja, pa je jasno da će naplata poreza za njihovo držanje ići teško - navodi Andrijaševićeva.
    Teško čitaj nikako.


    Sve je već Geni rekao, ilegala i dalje.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    cim stigne racun da mi naplate taksu za ribice nosim akvarijum od 200l u centar gde cu da ga razbijem pred novinarskom ekipom
    a ponecu i papagaje,paunove,fazane, prepelice i labudove i sve ima da pustim pa neka mi onda naplate a nisam jedini koji ce to da uradi

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Апсурдно.
    О_о

    Порез на ваздух још мало...

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Mozda ce nam dati da platimo u ratama hahah

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Nemaju ljudi ribicu već stotine ribica
    Pa neki i drze samo jednu ribicu


    EDIT:

    Sad jos malo citah tekst "Ova gradska odluka, koja je usvojena krajem decembra prošle godine" sta ovo treba da znaci? Kako gradska uprava moze da donese takav zakon? Ne razumem to sta sad svaka opstina treba da uvodi neke svoje zakone? Mislim da je to glupo, mislio sam da samo skupstina moze da odobri zakon...
    Poslednji izmenio Bifrost; 07.04.10. u 10:52.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    nevidjeni bezobrazluk,slušaj samo "takse","komunalna policija" itd,itd,samo ti trube o nekim evropskim zakonima,medjutim sve je to ubiranje novaca,ali i ja mislim da to neće baš tako jednostavno da funkcioniše

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Neće funkcionisati nikako. Silwert je lepo rekao ali biće još i gore. Poenta je što oni neće ni pokušavati da naplate to od akvarista i terarista nego će prećutno da prelaze preko toga ali će uvek imati nešto propisano da mašu time ako zatreba. Taman smo bili na domak popisa egzotičih ljubimaca i ode sve u **.

    Ima samo tri rešenja... ili će se primenjivati u kom slučaju niko neće prijavljivati svoje životinje ili će se primenjivati selektivno u kom slučaju niko neće hteti da prijavi svoje životinje da ne bi ipak počelo da se primenjuje ili će se prepraviti pa naplaćivati paušalno za svakog akvaristu ili teraristu po 500 dinara bez obzira na broj primeraka.

    Postoji i varijanta da se sitne životinje izuzmu iz ovog pravilnika ali nešto ne verujem da će se to desiti.
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Lopovska država. Nestručni ljudi na važnim mestima. Zato je sve ovako kako jeste. Da li će se i insekti ubrajati u egzotične životinje? 500 din po fobasu, i idemooo.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Lopovska država. Nestručni ljudi na važnim mestima. Zato je sve ovako kako jeste. Da li će se i insekti ubrajati u egzotične životinje? 500 din po fobasu, i idemooo.
    ХАХАХА

    Ако дође код анс биће за колонију мрава кућу да продавам...

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Super, ja mislim da bi svi mi teraristi trebalo da finansiramo nove kućerine našim cenjenim političarima. Evo, sad ću da razbijem kasicu prasicu. Malo je ovde bandera, koliko ljudi treba povešati.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    meni da bi popisali zivotinje koje imam u kuci morace policija da dodje sa nalogom suda jer ih necu pustiti
    na mom imenu i mojih ukucana ima 15 pasa idem sve da ih odjavim svi su crkli za drzavu
    meni pas sluzi da cuva dvoriste od lopova kojih svakim danom ima sve vise
    macka da vata miseve kojih ima takodje sve vise
    ako budem placao za ribice i papagaje onda ocekujem komunalno preduzece da dolazi jednom nedeljno da cisti kaveze kod papagaja i da mi menja vodu i pere filtere u aq

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Čula sam za ove takse pre par nedelja i mislila sam da će biti simbolične tako da sam bila za, ali ovo je preterivanje.

    Beograd zaista ima probmleme sa lutalicama i prljavim parkovima i ulicama. Radila sam na Dorćolu i tamo ne može da se hoda trotoarom koliko ima psećeg izmeta. Mislim da je 500/1000 din po životinji da bi se postavile kante i kese za čišćenje za svojim ljubimcima previše.
    Problem lutalica je generalni problem, a ne problem samo onih koji imaju životinje, pogotovo ne onih koji drže samo egzotične životinje. Čak bih onima koji udomljavaju životinje sa ulice dala olakšice tipa besplatnog veterinara ili jeftinije hrane.
    Moj pas prlja trotoar i zaista treba plaćati taksu da bi to neko očistio (i u 80% kafića postoji baba sera), ali ne razumem zašto treba da plaćam taksu na moju iguanu da bi ulice bile čistije kada ona ne sere dalje od mog stana. Za tu taksu želim uslugu nazad, a zaista ne znam kakvu bi uslugu mogli da pruže.

    Kao što je neko rekao tamo, hoće li dolaziti jednom mesečno da mu menjaju vodu u akvarijumu kada plati taksu?

    edit: a to si bio ti
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Pazi, ovde je i metodologija naplate u suprotnosti sa odlukom. Vidi se da je neko nestručan samo pse i mačke smatrao kućnim ljubimcima kada je ovo pripremano a kada je neko na kraju rekao pa šta je sa ribicama i papagajima onda je bilo: "Ma dodaj i njih"

    Taksa se plaća tako što uplatnica stiže na kućnu adresu a ona se vadi iz baze vlasnika koji su čipovali svoje ljubimce. Samim načinom naplate su vlasnici malih životinja izuzeti od plaćanja. Lepo se vidi da je ovo nedovršeno.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    moj pas nije cipovan

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    To je sigurno, treba na tome još da se radi. Očigledno je da onaj ko je pisao ovo nije upućen u stanje egzotičnih životinja.
    Jednostavno treba da se napiše poseban zakon za pse i mačke i poseban za ostale životinje. Mada ne vidim šta bi dobila plaćenjem bilo kolike takse za egzotične životinje.

    Lary, ja sam htela da čipujem moju mačku jer je mnogo lepa i sve komšije je šmekaju da je maznu, ali mi ne pada na pamet da plaćam ovoliku taksu na nju.
    Na veterinarskom fakultetu sterilizacija je besplatna uz obavezno čipovanje. Bilo mi je čudno, eto sad vidim zašto je tako.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  19. #19
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ma sad ne mozes da vakcinises psa a da ga ne cipuju, srecom meni je drugar veterinar, ali krisi zakon vakcinise ne cipovanu zivotinju

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    koja smejurija... Ne vredi, sad mora da nabavim barem 2 tigra da drzim u dvorishtu pa chikam posle da mi udju da popishu zivotinje... xD

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •