Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 94

Tema: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

  1. #61
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ajde da ne idemo dalje sa ovim. Zamolio sam zdravkonykotez-a da ne napada korisnike tim tonom već da ako mu nešto smeta to lepo i kaže. Delimično se i slažem sa njim u ovom slučaju jer je konstantno pominjanje pasa i mačaka u ovom kontekstu potpuno skrenulo temu sa problema takse za egzotične životinje a time bi ovaj forum trebalo da se bavi. Svi mi verujem imamo razumevanja za vlasnike pasa ali za to postoje gomile foruma koji se već uveliko time bave a mi ovde moramo da se malo pozabavimo ovim 'našim' delom jer to niko drugi sigurno neće.
    Potpis u pripremi!

  2. #62
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    a mi ovde moramo da se malo pozabavimo ovim 'našim' delom jer to niko drugi sigurno neće.
    Slažem se.

    Problem je što su "egzotične životinje" kategorija "sve ostalo", pa šta god da se primeni na tu (jednu) kategoriju, ne valja. I to je OK, egzotičnih životinja ima znatno manje nego pasa i mačaka, i grananje na neke klase bi iskomplikovalo stvari. Nije tu rešenje plaćati ni po životinji (tarantule, ribice, sitni sisari), ni po vrsti, ni po dužnom metru (zmije ) ni po težini itd.

    Ja sam protiv poreza na naše životinje jer ne smetaju ama baš nikom, ali jesam za neki vid kazne ako nekog, pa čak i vlasnika, na bilo koji način ugroze. To mi deluje da je fer - ako već čuvaš životinju koja ne prlja ulicu, ali ako ti pobegne, pa nekog uplaši / ujede / razmnoži se i postane invanzivna vrsta, e onda to nije OK. A mislim i da bi (oštrije) kazne možda odvratile nekog da na ulicu namerno pusti velikog udava i tako ga pošalje u sigurnu smrt.

    Kako god, bio bi baš veliki uspeh da ova zajednica, ako je ikako moguće, predloži nešto i nekako taj predlog "doturi" do nadležnih. Bolje da mi sami uređujemo svoje dvorište, nego da nam drugi određeje šta i kako.

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Citat Prvobitno napisao zdravkonykotez Pogledaj post
    Ma #####i vas psi bre! Upropastili ste sajt! Ne smarajte nas viseeeeeeeee!
    Kao prvo, ovo je forum, ne sajt. Ukoliko ti se ne dopadaju postovi, niko te ne tera da ih citas. Pre bih rekao da ti upropascavas forum, ne mi. Ne znam da li si vidovit, ali niko drugi sem tebe se nije pozalio da smaramo. Samo za jednu stvar si u pravu, ova tema je otisla mnogo ka psima i mackama.

    Na temu: Geni, koliko sam shvatio iz tvojih postova, oni zele da naplacuju taksu, a ne spominju "nulto stanje"?
    Je l zna mozda neko kako to napreduje i da li se negde spominje da ce ga uskoro biti?

    Samo mi je zao sto je ovo jos jedan nacin da neko zaradi dosta novca a ne da unapredi nesto. Ovo "naplacivanje luksuza" bih jedino podrzao kada bi taj novac otisao u unapredjenje standarda drzanja zivotinja i kada bi kao sto je u HR uradjeno (verujem da ni to nije nesto posebno, ali je svakako lepa zamisao) postavili odredjena pravila drzanja zivotinja. Lepa bi zamisao bila kada bi se placala taksa, ali da taj novac odlazi recimo na kupovinu protivotrova i obucavanja nekog medicinskog osoblja kako reagovati pri tretiranju ujeda otrovnica, ali sve je to samo jedan lep san.

    Edit: Ne znam kako ali prvobitno nisam video poslednja dva posta...
    Poslednji izmenio Nemanja; 08.04.10. u 16:25.

  4. #64
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    PA sada, posle ovoga, neće ga biti. Mora prvo ovo da se reši. Oni su kao obveznike plaćanja ove takse naveli vlasnike životinja koji su upisane u evidenciju. Kod pasa i mačaka to je već poznata evidencija koja se pravi kada se životinja vakciniše ali kod naših životinja to bi trebala da bude ta buduća evidenija gde bi mi te životinje prijavili. E pa onda nas čeka 500 dinara po životinji i ja prvi ne prijavljujem ništa. Lepo su napravili situaciju da niko neće da prijavi svoje životinje i to verovatno namerno, da bi sutra rekli da svako ko ima egzotičnu životinju je ima nelegalno a naravno da će biti nelegalna kada su propisali da je legalna samo ona koju prijaviš i plaćaš 500 dinara godišnje za nju.

    Zanimljivo da vlasnici ribica i ptica nisu ni po jednom osnovu ovde uključ-eni jer za njih i nije predviđena ni buduća evidencija.

    Videćemo kako će se to razvijati.
    Potpis u pripremi!

  5. #65
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    pa ne verujem da ces za svaku ribicu pojedinacno placati 500din....

  6. #66
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    A gde piše da je drugačije?
    Potpis u pripremi!

  7. #67
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    ako je tako to je nesto najgluplje sto sam cuo, zakon za cirkus , neko ce da mi dolazi kuci da mi broji gupike
    oce li se i lateralisi placati?

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Samo se pitam ko ce da roni po privatnim vestackim jezerima i da broji sarane...
    Dakle, sve se svodi na to da su nasli nacin da uzmu maksimalu kolicinu novca.

  9. #69

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    bas sam si malo razmisljo, sto bi bilo da taj zakon uvedu i kod nas i mislim si imam 4 pauka i zmiju pa nije to tak strasno...a onda se sjetim da u inkubatoru imam pa brat bratu jedno 1500 tarantula i razmisljam si koja bi to pozamašna cifra bila....mislim d abi samo od mene država izašla iz krize i bila bar na pozitivnoj nuli....

    jos ak se na svakog žohara i cvrčka plaća tak nekaj pa di bi im bio kraj....

    mislim da sljedećih 157 života nebi otplatio dug hehe....
    baš jadan i glup zakon

  10. #70
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    vidiš naši političari ne gledaju na to kao glup zakon,nego ajde da donesemo neke zakone,da bi ljudi videli da oni nešto rade,a da li taj njihov "rad" uopšte ima smisla,ne bih rekao,sve se svodi opet na uzimanje novaca ni za šta,ne treba da vas čudi,ceo državni vrh je pun lopurda,i ne treba da nas čudi u zemlji gde je zakonski dozvoljena kradja da 20000 din vrednosti,o čemu tu pričamo onda...
    ovim načinom samo hoće opet po ko zna koji put da izvuku neku kintu a da ne dobijaš ništa zauzvrat

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Problem je to su oni koji su doneli ovaj "zakon" ostali nedorečeni.
    1. Nisu rekli šta se tačno dobija za te pare, spominju azile, parkove za šetnju pasa - ne vidim kakve to veze ima sa egzotičnim životinjama. Kao ni moji ljubimci, sumnjam da se ičiji egzotični ljubimci šetaju po parkovima.

    2. Nisu rekli kako će da popišu egzotične ljubimce što dovodi do toga da ne znam kako će poslati uplatnicu vlasniku kada nemaju podatke.

    3. Nisu striktno rekli da li će se taksa naplaćivati po jedinci ili nekako drugačije. Da, spominje se jednina, ali mi izgelda kao da svi izbegavaju tu temu jer ni sami nisu sigurni.

    Iz ove tri stavke je očigledno da idu naopakim putem - dajte nam pare i onda ćemo videti šta ćemo da radimo sa njima.
    Za pse i mačke je zaista lepo što će se sagraditi azili (opet, u teoriji), ali teraristi ne mogu mnogo toga da urade po ovom pitanju dok se na ove tri stavke ne dobiju konkretni podaci.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ljudi ovaj zakon ce se i sprovesti SAMO na pse i macke. Zivi bili pa videli.
    Oni su rekli da ti sam moras da odes da prijavis ako imas nesto od ostalih zivotinja. Tako da ce platiti samo onaj ko ispadne lud i ode sam da se prijavi i plati (a bice ih sigurno). Kao i za RTV pretplatu.

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Upravo me je mama probudila da mi javi divne vesti jer zna koliko sam se iznervirala oko svega ovoga i htela sam prvo sa vama da podelim. Upravo su na vestima javili da će se ovaj zakon odnositi samo na pse i mačke i da oni koji su udomili psa ili mačku sa ulice neće plaćati porez.

    http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/184...se-na-ljubimce
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  14. #74
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ha! A sta sam rekla!
    Pa nije bilo sanse da se to sprovede na druge ljubimce.

  15. #75
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Džabe sve to kada u zakonu i dalje piše:

    Obveznik takse iz podtački 1a) i 1b) ovog tarifnog broja je pravno i fizičko lice, koje je kao vlasnik, odnosno držalac psa ili mačke, evidentiran u jedinstvenoj bazi podataka Ministarstva poqoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprave za veterinu, o broju registrovanih pasa i mačaka na teritoriji Republike Srbije, za grad Beograd. Obveznik takse iz podtačke 1v) ovog tarifnog broja je vlasnik, odnosno držalac egzotične životinje utvrđen rešenjem nadležnog ministarstva.

    To što oni to neće primenjivati je druga stvar ali svaka naredna akcija popisa egzotičnih životinja će imati i ovo nad glavom. To što sada nema spiska egzotičnih životinja ne znači da ga neće biti a onda postoji i zakonski osnov da se svaka taksira sa po 500 dinara.
    Potpis u pripremi!

  16. #76
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ne znam, možda treba vremena da se promani zakon. Otkud znam. Sve u svemu mislim da mnogo trčimo pred rudu.
    Šta god da odluče uvek će biti nekog ko neće biti zadovoljan.

    A i kao što je Lady rekla, moraš da budeš dovoljno lud da bi prijavio egzotičnu životinju, tako da ... strpljenja.
    Poslednji izmenio ganjachica zmajeva; 09.04.10. u 12:16.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ja sam cula da je u toku formiranje komunalne policije i nekog vida "zivotinjske policije" (mogu misliti na sta ce to da lici!), pa me zanima opet ona prica: sta ako sad komsija prijavi da imam egzoticne zivotinje i neko od ovih "novih" organa vlasti dodje da mi kuca na vrata? I sve dok postoji mogucnost popisa egzota, a s tim i nametanje taksi istim, gde je granica? Opet ce neko reci da npr. odredjene vrste riba spadaju tu, a svi znamo koliki je zivotni vek vecine riba; hocemo onda da odjavljujemo jednu po jednu?!

  18. #78
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Koliko ja znam nemaju prava da ti upadaju u kucu, bar ne bez tvog poziva ili nekog posebnog naloga ili neke ekstremne situacije.
    Ja da se nadjem u takvoj situaciji da uniformisano ili bilo koje drugo lice trazi da udje u kucu kulturno bi pitao o cemu se radi, odgovarao da nemam nikakve zivotinje i sve to zavrsavao sa "Jako sada zurim, nemogu da pricam, stvarno moram da idem, dovidjenja" i sto pre gledao da zatvorim vrata.
    E sad to je u teoriji, kako bi se to stvarno odvijalo u praksi ko moze da pretpostavi, gledas da se prilagodis situaciji, ali kakva god da je, insistiraj da ih nepustas unutra i da nemas vremena.

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    Ljudi moji, pa kod nas se ne sprovodi ni ono osnovno sto stoji u zakonu, a vi se brinete dal ce neko da dolazi da vam kuca na vrata zbog necega sto se uopste nece ni primenjivati?
    Pa to i ako udje jednom u zakon, mocice da se okaci macku o rep, jer se ni tad nece sprovoditi. Znate li vi koliko stvari stoji u nasem zakonu vezano za zivotinje, a nikad se nije sprovodilo?? Ja kad sam citala zakon o dobrobiti zivotinja, umrla sam od smeha! Pa nista odatle se ne sprovodi.
    I da-bice komunalna policija, ali nema veze sa zivotinjama. Oni ce raditi isto sto su komunalni inspektori do sada (uglavnom vezano za ulicnu prodaju i ostalo).

  20. #80
    Novajlija Aleksa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Taksa na pse i mačke 1.000, na papagaje i ribice 500 din!

    kakva smo drzava...ove godine ce biti porez 500 i 1000 dinara...a za par godina po 5000...kao i za sve ostalo...jer kako kazu moramo da pratimo evropu...i po cenama...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •