Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Naj.Materijal za Formikarij

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Question Naj.Materijal za Formikarij

    Koji je po vama najbolji materijal za staviti u formikarij,,a da prolazi ostaju cisti i da se vidi preko stakla,,koja velicina razmaka da bude izmedju dva stakla(koliko im je prostora dovljno)?
    Pocinjem sa formikarijem i htio bi neke savjete od onih koji imaju iskustva u tome ,,ja se nemogu pohvalit sa time ali krecem.
    I ako znate koju dobru knjigu ili link di mogu pogledati vrste mravi,,jer sta god da upisem nikako da mi izlista npr..500 vrsta sa slikama i nekim opisom,,pa ako postoje neke knjige ili dobri linkovi pa da postate tu,,hvala

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Napravio sam pokusni i stavio unutra morski pjesak,,samo sto je jedan prosijani a drugi ne i svaki tip pijeska na svojoj strani formikarijuma,,pijesak je skroz suh za sada jer hocu da vidim kako kopaju i dali ce staklo biti cisto iznutra,,cekam rezultate

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Evo ti kljiga jedna o domacim mravima autora Ivana Petrova
    http://www.antweb.org/serbia/Serbia_ants.pdf

    A evo jos neki popis vrsta sa njihovim vremenom svadbenog leta
    http://www.ameisenhaltung.de/schwarmflug/
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Ја бих ишао ан стакло.

    А набави неку врсту па ће ти рећи шта ћеп јој направити. јер све зависи од врсте...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    hvala za linkovenisam znao da neke vrste imaju svadbene letove i do 4,5 mjeseci ako sam dobro skuzio po onoj crvenoj crti(neznam njemacki)..
    Ulovio sam jednu maticu prije4 dana i stavio je u mali formikarij napravljen od oklopa cd-a i sad se ona zakopala i vidi se fino,, ali je i zakopala rupu di je usla,,tako da je ona sad zatvorena prakticki unutra u svojoj maloj odaji.Dali to treba tako biti ili da joj ja maknem nanose zemlje ,,mislim da se nebi ugusila unutra..
    Budem stavio i sliku pa da mi pomognete viditi koja je vrsta(velicina oko1 cm i nekakve bljedo narandzaste ili zutkaste boje je)....

    Citat Prvobitno napisao Dahaka Pogledaj post
    Ја бих ишао ан стакло.

    А набави неку врсту па ће ти рећи шта ћеп јој направити. јер све зависи од врсте...
    stari,,ako nije problem jel moze na latinici,,prva sam generacija koja nije ucila cirilicu,,hebiga,,steta

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Проблем је .

    Moraš mi dati sliku ne znam ništa bez nje...

    A to što tis e amtica zakopala je sasvim prirodna stavr. I neće ti se ugušiti bez ako ej potpuno zatvoreno. I moraš da joj obezbijediš vlagu a hrana vrlo malo. Sad moram znati oja ej vrsta da bih znao da ti kažem šta da joj davaš da jedeš.Za sada hrana nije bitna ali voda obavezno. Samo navlaži malo tu zemlju...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    hranu neznam kako da joj dam kad nema vise otvora,,a zemlju sam nakapo sa par kapi vode..
    probat cu da je slikam kroz staklo,,ali sumnjam da ce se fino viditi,,jer mi ju je glupo sad vadit..

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Ništa joj ne davaj. Dovoljna je voda za sada...
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    matica1.jpg
    matica2.jpg
    Ona prva matica je zakopana i nisam je dirao,,ali sam nasao danas jos 6 komada i jednu mrtvu koja je dosla dobro za poziranje..
    E sad,,a koja je ovo vrsta?
    Slike Slike

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    takvih sam ja juce 5 navatao

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Tetramorium impurum

    Мислим да је тако...

    То су ситни мраву, неактивни, спори, живе под земљом већину свог живота. Све у свему нијесу нешто занимљиви.

    Ако оћете да држите мраве узмите месождере ејр су најактивнији.
    А ове мање весте уопште нијесу активне без ако желите тако.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi v
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Jel imas kakvih iskustva sa narucivanjem matica online....
    Vidio sam si neke vrste iz australije po 109 eura i nemaju hibernacije,,pa me zanima kako ide to sa slanjem(dali prezive)i sa placanjem?

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Naj.Materijal za Formikarij

    Nije problem da preživi. Ona može bez hrane mjesec dana i više a svaka pošiljka će za taj period da dođe.

    E sada je problem što ne Šalju za Crnu Goru, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu a za Hrvatsku ne znam...

    A plaćaš preko kartica kao što su VISA, MASTER CARD, AMERICAN EXPRESS i td...

    Moguće da je i ovaj:

    Tetramorium caespitum

    http://antstore.net/shop/product_inf...dec0bc87e69240

    Tetramorium je sigurno neki...
    Poslednji izmenio marko; 20.06.10. u 10:20. Razlog: spojene poruke
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •