Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Malo me brine ovo gladovanje....

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Malo me brine ovo gladovanje....

    Verovatno se bez veze brinem... ali proslo je vise od 6 meseci, od kad je B.albopilosum poslednji put jela... presvukla se poslednji put u avgustu.... jela je poslednji put negde pocetkom oktobra prosle godine... tad je bila i "bucmastija" u odnosu na sad... mislim i sad je krupna, ali opet manja... kad ubacim hranu, ume nekad da krene na nju.. ali je uvek pusti... mislim da se vise ponasa defanzivo... sto se tice velicine... tu je negde oko 14cm... nije ona jos potpuno odrasla....
    e sad mene zanima sta ja mogu da ocekujem od nje:
    1. da ce se presvuci (pa da je ne smaram vise sa hranom, mada nije cesto, jednom u 14 dana).
    2. pocece odjednom ponovo da jede.

    Mozda ovo sve zvuci, kao pitanje nekog pocetnika... ali ovo mi malo remeti ritam na koji sam navikao do sad... jede-presvuce se-jede-presvuce se.....

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Malo me brine ovo gladovanje....

    Kojom hranom je hranis..? Probaj da promjenis malo vrstu buba, npr. moj chromatus nije nikad htio da jede fobase, a i dubie je jeo kako kad.., ali lateralise nikad nije odbijao...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Malo me brine ovo gladovanje....

    imam fobase i dubie... sto se tice toga, primetio sam dubie ne odbijaju druge tarantule... dok fobase nece ni da pipnu... ne znam zasto... samo bradonja jede fobase bez problema.... jedino da nabavim lateralise za probu... pa da vidim...

  4. #4
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Malo me brine ovo gladovanje....

    Moj fasciatum obozava lateralise dok fobase jede samo kada joj onesposobim glavu, ovako fobas zavuce se u treset i ne pipa dalje...Probaj lateralise (ne ti vec tarantula) he he he Inace, vodi racuna da ti se ne otvori kutija sa lateralisima jer su veoma brzi i bice haos po sobi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Malo me brine ovo gladovanje....

    A mogla bi da se da i neka druga hrana sem lateralisa,fobasa i tenebrija.Barem je sada prolece,pa ima raznih insekata kada su suncani dani napolju.Ne vrsi se jos prskanje otrovima,tako da nisu jos zagadjeni,a i cak u periodima kada se vrsi prskanje,ima nekih mesta gde je priroda jos uvek nezagadjena.
    Promeni mu malo ishranu.Svakome bi dosadilo da jede svaki dan jedno te isto.
    Ne znam zasto se ovde svi vezuju samo za hranu koja se odgaja,vezano za tarantule.
    Nisu ni one bas toliko osetljive.
    Ponekad se slobodno moze dati i nesto iz prirode,potrebno im je to,svakako.....
    Npr.....uhvatis osu(Paravespula vulgaris),izvadis joj zaoku i das tarantuli.......,normalno,podrazumeva se da je jos ziva....,skakavci razni.......pa i pauci....u zavisnosti od velicine tarantule.....i jos mnogo toga sto tarantule vole.....
    Inace jedna moja tarantula se tako hrani vec skoro 10 godina.....

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Malo me brine ovo gladovanje....

    Tarantule mogu da pokupe neke parazite ako joj se da hrana iz prirode koja je vec zarazena parazitima. Zivotinjama iz prirode ti paraziti ne stete jer su navikli na njih dok nasim T mogu itekako da nastete. Ne kazem sad da je svaka buba u prirodi zarazena. Inace, takodje mislim da treba da se daje sto raznovrsnija hrana, pa cak i ona iz prirode(ponekad), samo mora da se pazi da nisu prskani pesticidi kao sto je rekao sale.


    A sto se tice B.albopilosum verujem da ce se presvuci uskoro. Termin uskoro moze da bude veoma dugacak kod Brachypelmi
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •