Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Moram negde da se ''pozalim'' tacnije da kazem koliko se nerviram zbog ABNORMALNIH cena akvarijuma i terarijuma koje su svuda na internetu....na jednom nasem aukcionarskom sajtu vidjam redovno cene polovnih akvarijuma koje se krecu ok 1,8 do 3,0 EURA po litru...na primer akvarijum od 700 litara ni manje ni vise nego 150 000 dinara, pa onda 250 litara za 75 000 dinara itd,itd... A ja sam na primer akvarijum od 200 litara sa svom opremom i postoljem prodao za 90 eura....a u extra stanju...jedan sam prodao prosle godine ...400 litara (mesec dana star) bez bilo kakvih ostecenja sa svom opremom i postoljem za 20.000 to je tad bilo 250 eura...a cak sam i zaradio 2000 dindzi....Ne znam sta da kazem povodom ovakvih ''oglasa'' i umotvorina koje pisu ''pametni'' ljudi koje je neko zaje..o debelo pa bi oni jos da zarade....STRASNO....eto toliko od mene.

  2. #2
    Član Moo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    imam akvarijum od 120l koji sam kupio...nov...za 4.000din u Pet centru 2007 godine...ne razumem se nešto preterano u kvalitet stakla ili silikona...al nije procureo još uvek...planiram da uzmem 240l što stoji oko 12.000din...a kad kontaktiram neke shop-ove da mi naprave...padnem u nesvest koliko mi traže...doduše ja ovde govorim samo o akvarijumu bez postolja i slično...pošto te stvari sam pravim...

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    najjeftinije te izadje da ga sam napravis ili da ti sklopi neki staklorezac

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Ja kad sam video koliko traze ljudi za gotove akvarijume, samo sam otishao do staklo pana, dao mere, podigao gotova stakla i zalepio ih sam... ni trecine cene me nije izashlo koliko su mi trazili neki...

  5. #5
    Član mmsl'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    78

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    najvise se isplati da kupis negde celu tablu, ako imas jos nekoga ko zeli da pravi akvarijum jos bolje, onda odneses tablu kod staklorezca i on ti isece kako ti kazes, i onda uzmes i sam zalepis. ili opet odes kod staklorezca on ti isece svoje staklo u zavisnosti od debljine, i onda odes kuci i lepis... na taj nacin akvarijum od 200l, 300l ne moze da izadje vise od 100 evra.
    ...sve sto vise upoznajem ljude, sve vise cenim zivotinje...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Citat Prvobitno napisao Laki90 Pogledaj post
    Moram negde da se ''pozalim'' tacnije da kazem koliko se nerviram zbog ABNORMALNIH cena akvarijuma i terarijuma koje su svuda na internetu....na jednom nasem aukcionarskom sajtu vidjam redovno cene polovnih akvarijuma koje se krecu ok 1,8 do 3,0 EURA po litru...na primer akvarijum od 700 litara ni manje ni vise nego 150 000 dinara, pa onda 250 litara za 75 000 dinara itd,itd... A ja sam na primer akvarijum od 200 litara sa svom opremom i postoljem prodao za 90 eura....a u extra stanju...jedan sam prodao prosle godine ...400 litara (mesec dana star) bez bilo kakvih ostecenja sa svom opremom i postoljem za 20.000 to je tad bilo 250 eura...a cak sam i zaradio 2000 dindzi....Ne znam sta da kazem povodom ovakvih ''oglasa'' i umotvorina koje pisu ''pametni'' ljudi koje je neko zaje..o debelo pa bi oni jos da zarade....STRASNO....eto toliko od mene.
    ništa se ne sekiraj dokle bude takvih moći će da se proda i po realnoj ceni,niko ne kaže da uzmeš,a onaj može da traži koliko god hoće pa će mu tamo stojati,sem ako ne naleti na još veću budalu ko će to da kupi

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Ja sam moj 200l platio ni manje ni vise 2000din 10mm staklo 1mx40cmx50cm.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Ima tu mnogo više od samog lepljenja i sečenja, ako uračunaš prevoz tog stakla do staklorezca i sečenje i otpad i to izaćiće naravno jeftnije nego da kupiš, ali kada kupuješ dobiješ gotov proizvod i nemaš cimanja, imaš garanciju da će da bude ok i sve to, naravno da uvek ima i nerealnih cena,ali tako je sa svime što se prodaje,ti to ne moraš da kupuješ...

    Ako pogledaš cene recimo terarijuma u oglasima na našem forumu videćeš da su ok i više nego realne...a ovo što vi spominjete, recimo Bifrost, to je izvanredna prilika ukazana njemu i nekolicini drugih kada neko hoće na brzinu da se otarasi nekog akvarijuma jer mu smeta, pa da 4 puta ispod cene

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Sve to stoji...staklorezac koji je kod mene u Kovinu naplacuje 1000-2000 din lepljenje sve zavisi od dimenzija...moj 140x 50 x 50 je bio 1000 din lepljenje sa njegovim silikonom...garantuje na spoj neko vreme...covek je zalepio 2000-3000 akvarijuma i terarijuma pa mu je sada to cista #####ancija a i laka kinta...a neka dva retarda su meni trazili za isti akvarijum 100 eura za lepljenje ......zamislite KRETENE...a staklo mi je bilo 8000 a isto toliko za lepljenje ....rekao sam im iskusno ... MURS....

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    ništa se ne sekiraj dokle bude takvih moći će da se proda i po realnoj ceni,niko ne kaže da uzmeš,a onaj može da traži koliko god hoće pa će mu tamo stojati,sem ako ne naleti na još veću budalu ko će to da kupi
    E a tu se javlja jos jedan problem...to je probmel celog Srpskog naroda.....na cenu od 9000 za 200 litara u fulu lik mi kaze a treba dascica jedna da se menja sto sam i rekao kad sam ga prodavao da mu SPUSTIM CENU ne znam ni sam koliko, zbog menjanja te dascice od 200 din.....nisam hteo iz principa da je spustim...mislim se pa da l' si LUUUUD ...gde ces nize.....c.c.c.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Ja kupujem akvarijume koje posle prepravim u trerarijume u jednoj zoo radnji u Pancevu,akvarijumi su im neverovatno jeftini i kvalitetno uradjeni,npr akvarijum od 50 x 30 x 37, staklo debljine 6mm sa poklopcem,koji cu iskoristiti za novi terarijum parahybane me je izasao 900 din,mislim da je to dzaba stvarno,jer koliko sam gledao oglase cene akvarijuma te velicine su mnogo vece.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    I golf dvojka drzi nerealnu cenu.
    Nemojmo se zbog toga ljutiti vec pustimo ljude da prodaju svoje stvari po kojim cenama hoce jer to je njihovo pravo.
    Nama ostaje da se snalazimo kako znamo i umemo. Ja sam svoj problem resio kupovinom radle za staklo. Nasao sam neko polovno staklo od prozora i ono je super za terarijume i manje akvariume.
    Za vece projekte tu je pancevacka staklara za koju mnogi misle da je zatvorena a ja tamo nabavljam staklo po povoljnim cenama.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Citat Prvobitno napisao marko_pa Pogledaj post
    I golf dvojka drzi nerealnu cenu.
    .


    JAOOOOOOOOOOOOOO mani me samo #####og golfa 2 ....to je jos jedna stvar koja me uzasno nervira........

  13. #13
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Svako ima pravo da prodaje svoju robu koliko on zeli, tako je i sa akvarijumima. Kome se svidja kupi, kome se ne svidja ne kupi.

    Svako ko se bavi nekim poslom, zeli da svoj rad naplati sto bolje. Neko uspeva neko ne uspeva. Ja bih licno voleo da sve sto prodajem mogu da naplatim 5 puta vise, ali ne mogu. Cene odredjuje trziste, ali procena da li ce se vise zaraditi na vecem prometu sa nizim cenama ili manjem prometu sa visim cenama.

    Besmisleno je komentaristati cene, pogotovu akvarijuma, jer su pozicije onih koji ih prodaju razlicite.

    Evo primer od skoro: Ja sam, to jest moja firma je radila akvarijum za drugu firmu dimenzija 180x20x80. Ugovorena cena 38 300 din (oko 380 eur). I sad onaj ko nema pojma kaze to je mnogo, akvarijum ima samo 288 litara.

    E, taj akvarijum treba da se radi od stakla 12mm, zbog visine vodenog stuba. Jedina ozbiljna firma koja ce vam isporuciti staklo te debljine u razumnom roku (jer i kupci imaju svoje zahteve) je Konkav Konveks (s kojim takodje morate da se natezete da dobijete staklo sto pre), gde kvadrat stakla 12mm sa KP obradom kosta 71 eur po kvadratu. Btw, Niko ovde nije pomenuo da li su akvarijumi koje pominju sa KP obradom ili ne, kao ni silikon, kao ni kvalitet izrade, kao ni garanciju koju ste dobili prilikom kupovine.
    Na takav akvarijum ode oko 3,7 metara stakla sa ojacanjima sto je oko 26 000 din. Dve tube Soudala, skoro 1000 din. Dakle troskovi materijala 27 000 din.

    Pomocnika moram da platim u kesu to je 2000 din, kao i nekog ko ce da mi preveze 1500 din.

    Da bih taj akvarijum prodao treba da se uradi kalkulacija na 27000 din, gde je razlika u ceni od dogovorene 11300 din. Na taj iznos imate porez na dobit od 10%, pa vam je zarada oko 10 000 din. Da bi ste s tim novcem vi raspolagali, podizete ga preko plate, tako da je vas deo u kesu oko 6000 din, a 4000 je deo za drzavu. Od tih 6000 plati 2000 pomocnika i 1500 prevoz i ostane ti 2500 din. Ni to nije cisto, jer potrosis nesto mobilnog da se izdogovaras, nesto traka, treba da imas stege i sl. Na sve to ide i moja pisana garancija od 12 godina na ispravnost akvarijuma u tom periodu. Naravno, ovo je samo primer, kako i mi koji radimo sa tim, mozemo da se zeznemo sa ponudom

    A troskovi radnje su:
    1.iznajmljivanje lokala,
    2.porez na iznajmljivanje lokala,
    3.plata vlasnika,
    4.doprinosi na platu,
    5.plata radnika, i radnik za povremene poslove
    6.doprinos na platu radnika,
    7.knjigovodja,
    8.struja (koja je velika zbog vrste delatnosti),
    9.voda,
    10.zemljarina,
    11.infostan,
    12.telefon, mobilni, internet
    13.porez na isticanje firme - firmarina,
    14.reklame,
    15.benzin za potrebe firme,
    16.jos neki sitni porezi i sitne potrebe firme,
    17.hrana za ribe, preparati za bilje i ribe... i cega se sve nisam setio, dodjes do toga da svaki dan moras nekome nesto da platis.

    Mesecni trosak radnje od 30 kvm, ne moze za tu delatnost da bude manji od 1600-1700 eur mesecno. I to pod uslovom da ti ne crkne nista od zive robe koju prodajes. Dakle, da otplatis samo troskove treba mesecno da prodas robe minimum za 5 000 eur, ili da svaki radni dan imas pazar od 200 eur. Tek preko tog pazara mozes nesto da zaradis za sebe. E, ako neko misli da je lako u akvaristici praviti svaki dan vise od 200 eur, nek otvara firmu i nek zaradjuje.

    Zato, neko ko nema pojma o celokupnom poslu i ko nikad nije imao firmu, bolje da ne pominje cene koje nude radnje, za bilo sta, kao ni zarade, jer zarade krecu tek onda kad isplatis troskove. A necije vreme je skupo necije je za dzabe. To vozikanje do stakloresca nekog kosta samo gorivo, a neko placa i potroseno vreme, pa mora da ga uracuna i naplati.

    Da se zaradjuje toliko na akvarijumima i akvaristici, onda bi bilo i vise akvaristickih radnji, ovako u celoj Srbiji NEMA VISE OD 5 cisto akvaristickih radnji. Najcesce je to u sklopu Pet shopa, ili uz to idu glodari, kavezi, ptice i sta ti ja znam. Sve te druge delatnosti slabe prostor za akvaristiku, sto znaci i slabiju ponudu. Posle se ljudi zale kad kod nas nesto nema, a na Zapadu ima i dive se radnjama na Zapadu. Pa ne moze ni da ima, dokle god bude nacina razmisljanja iznetih u ovoj temi.

    Ja se bavim samo akvaristikom i opstajem u tom poslu, ali pozivam i druge koji misle da se tu super tu zaradjuje i da je to super posao, da budemo kolege.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Hehe vidi se da je prvi post u pitanju pa si ga malo opsirnije "odradio".., ali neka dobro si objasnio dosta stvari...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    U pet centru su katastrofa cene egzoterinih terarijuma..Aj da lice na nesto nego skroz bezveze :/

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Ne mogu da verujem da Aleksandar tj COA mora na svakom ali bas svakom forumu da pise o svojoj firmi i brani one koji traze katastrofa cifre za svoje akvarijume, terarijume ili slicno....stvarno strasno! Trazi KOLIKO HOCES ali mojne u svaku konverzaciju da ulazis....moze neko osim tebe da pise malo!?

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Citat Prvobitno napisao Aleksandar Pogledaj post
    Svako ima pravo da prodaje svoju robu koliko on zeli, tako je i sa akvarijumima. Kome se svidja kupi, kome se ne svidja ne kupi.

    Svako ko se bavi nekim poslom, zeli da svoj rad naplati sto bolje. Neko uspeva neko ne uspeva. Ja bih licno voleo da sve sto prodajem mogu da naplatim 5 puta vise, ali ne mogu. Cene odredjuje trziste, ali procena da li ce se vise zaraditi na vecem prometu sa nizim cenama ili manjem prometu sa visim cenama.

    Besmisleno je komentaristati cene, pogotovu akvarijuma, jer su pozicije onih koji ih prodaju razlicite.

    Evo primer od skoro: Ja sam, to jest moja firma je radila akvarijum za drugu firmu dimenzija 180x20x80. Ugovorena cena 38 300 din (oko 380 eur). I sad onaj ko nema pojma kaze to je mnogo, akvarijum ima samo 288 litara.

    E, taj akvarijum treba da se radi od stakla 12mm, zbog visine vodenog stuba. Jedina ozbiljna firma koja ce vam isporuciti staklo te debljine u razumnom roku (jer i kupci imaju svoje zahteve) je Konkav Konveks (s kojim takodje morate da se natezete da dobijete staklo sto pre), gde kvadrat stakla 12mm sa KP obradom kosta 71 eur po kvadratu. Btw, Niko ovde nije pomenuo da li su akvarijumi koje pominju sa KP obradom ili ne, kao ni silikon, kao ni kvalitet izrade, kao ni garanciju koju ste dobili prilikom kupovine.
    Na takav akvarijum ode oko 3,7 metara stakla sa ojacanjima sto je oko 26 000 din. Dve tube Soudala, skoro 1000 din. Dakle troskovi materijala 27 000 din.

    Pomocnika moram da platim u kesu to je 2000 din, kao i nekog ko ce da mi preveze 1500 din.

    Da bih taj akvarijum prodao treba da se uradi kalkulacija na 27000 din, gde je razlika u ceni od dogovorene 11300 din. Na taj iznos imate porez na dobit od 10%, pa vam je zarada oko 10 000 din. Da bi ste s tim novcem vi raspolagali, podizete ga preko plate, tako da je vas deo u kesu oko 6000 din, a 4000 je deo za drzavu. Od tih 6000 plati 2000 pomocnika i 1500 prevoz i ostane ti 2500 din. Ni to nije cisto, jer potrosis nesto mobilnog da se izdogovaras, nesto traka, treba da imas stege i sl. Na sve to ide i moja pisana garancija od 12 godina na ispravnost akvarijuma u tom periodu. Naravno, ovo je samo primer, kako i mi koji radimo sa tim, mozemo da se zeznemo sa ponudom

    A troskovi radnje su:
    1.iznajmljivanje lokala,
    2.porez na iznajmljivanje lokala,
    3.plata vlasnika,
    4.doprinosi na platu,
    5.plata radnika, i radnik za povremene poslove
    6.doprinos na platu radnika,
    7.knjigovodja,
    8.struja (koja je velika zbog vrste delatnosti),
    9.voda,
    10.zemljarina,
    11.infostan,
    12.telefon, mobilni, internet
    13.porez na isticanje firme - firmarina,
    14.reklame,
    15.benzin za potrebe firme,
    16.jos neki sitni porezi i sitne potrebe firme,
    17.hrana za ribe, preparati za bilje i ribe... i cega se sve nisam setio, dodjes do toga da svaki dan moras nekome nesto da platis.

    Mesecni trosak radnje od 30 kvm, ne moze za tu delatnost da bude manji od 1600-1700 eur mesecno. I to pod uslovom da ti ne crkne nista od zive robe koju prodajes. Dakle, da otplatis samo troskove treba mesecno da prodas robe minimum za 5 000 eur, ili da svaki radni dan imas pazar od 200 eur. Tek preko tog pazara mozes nesto da zaradis za sebe. E, ako neko misli da je lako u akvaristici praviti svaki dan vise od 200 eur, nek otvara firmu i nek zaradjuje.

    Zato, neko ko nema pojma o celokupnom poslu i ko nikad nije imao firmu, bolje da ne pominje cene koje nude radnje, za bilo sta, kao ni zarade, jer zarade krecu tek onda kad isplatis troskove. A necije vreme je skupo necije je za dzabe. To vozikanje do stakloresca nekog kosta samo gorivo, a neko placa i potroseno vreme, pa mora da ga uracuna i naplati.

    Da se zaradjuje toliko na akvarijumima i akvaristici, onda bi bilo i vise akvaristickih radnji, ovako u celoj Srbiji NEMA VISE OD 5 cisto akvaristickih radnji. Najcesce je to u sklopu Pet shopa, ili uz to idu glodari, kavezi, ptice i sta ti ja znam. Sve te druge delatnosti slabe prostor za akvaristiku, sto znaci i slabiju ponudu. Posle se ljudi zale kad kod nas nesto nema, a na Zapadu ima i dive se radnjama na Zapadu. Pa ne moze ni da ima, dokle god bude nacina razmisljanja iznetih u ovoj temi.

    Ja se bavim samo akvaristikom i opstajem u tom poslu, ali pozivam i druge koji misle da se tu super tu zaradjuje i da je to super posao, da budemo kolege.
    Hoces da kazes da na akvarijumu od 380 eura imas zaradu od 20 eura , sto znaci da na nekom od 38 eura imas zaradu 2 eura tj. oko 200din ? Da je tako ti bi odavno stavio katanac na tu radnju ! ! !
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  18. #18
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Pa ko kaze da marza mora da ze vezuje za litrazu?

    Sto se teme tice, ja se sa vecinom ovde ne slazem. Mislim da svako ima pravo da ceni svoj rad i trud koliko zeli a na kupcu je da odredi da li mu to odgovara ili ne. Imam dva akvarijuma od oko 250 litara jedan iznad drugog, 125 x 45 x 50, staklo 10mm sa ojacanjima na vrhu, hauba od crnog lima na gornjem, oplate od crnog lima koje maskiraju vrh donjeg, gvozdeno postolje, spoljni filteri. To je kupljeno pre 11+ godina za 500 maraka. Mnogo ili malo ne ulazim u to ali silikon drzi preko 11 godina, hauba je korodirala ali samo malo iznutra, staklo ima ogrebotinica mnogo manje nego neki drugi moji akvarijumi od manje kvalitetnog stakla. Sve u svemu mislim da je majstor koji ih je radio odradio jako dobar posao i smatram da njegovo znanje i kvalitetan rad treba da naplati. Moje je misljenje da se na terarijumu moze i stedeti, ali ja nikada ne bih stedeo na akvarijumu. Najveci akvarijum koji se meni izlio je imao 70 litara, steta od izlivanja jednog od ovih od 250 bi bila zaista velika. Zato je bitno kupiti dobro odradjen akvarijum. I bas zato ja sebi pravim terarijume ali akvarijume narucujem.

    Mislim da je problem veci to sto se na nasim prostorima ne ceni dovoljno neciji rad i znanje. Neminovno je da kada cene krenu da padaju sa njima ide i kvalitet. Pa odlican primer je nasa akvaristika, ribice nikada nisu bile jeftinije ali je trziste preplavljeno skartom.

    Nemojte me pogresno shvatiti, i ja sam na Limundu video neke apsurdne cene akvarijuma ali ne razumem zasto bi se neko oko toga uzbudjivao. Ono sto mene frustrira i nervira je sto se na nasim prostorima jako malo ceni neciji rad i znanje. Ako Pera Petrovic pravi najbolje akvarijume u gradu, pravi ih 100 godina, koristi najbolji silikon i najbolje staklo, posvecuje paznju detaljima i daje garanciju na svoj rad i uzima marzu od 100%, a Janko Jankovic ih pravi najjeftinije od najjeftinijeg stakla, silikona i ide na kvantitet a ne na kvalitet a uzima marzu od 10% ja cu se ipak odluciti za prvog. To sam ja a na svakome je da odluci sta je njemu bitno i prihvatljivo.

    Citat Prvobitno napisao Laki90 Pogledaj post
    Ne mogu da verujem da Aleksandar tj COA mora na svakom ali bas svakom forumu da pise o svojoj firmi i brani one koji traze katastrofa cifre za svoje akvarijume, terarijume ili slicno....stvarno strasno! Trazi KOLIKO HOCES ali mojne u svaku konverzaciju da ulazis....moze neko osim tebe da pise malo!?
    Moze svako da pise i da se izjasni koliko god zeli. Nema razloga da Aleksandar ovde ne napise svoje misljenje kao bilo ko drugi ukljuciujuci i tebe. Kakve god vase medjusobne nesuglasice bile to je vasa privatna stvar, a nema razloga za ucutkivanjem druge strane. Ovo nije nacin da se pozeli dobrodoslica novom clanu koji iz ma kog razloga odluci da napise dug, koncizan i smislen post.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    To za marzu i za litrazu sam samo dao primer , cisto radi poredjenja a ta prica o tako maloj zaradi mozda tebi pije vodu ali meni ne jer je taj ko je pravio taj akvarijum znao svoje trostkove kada je odredjivao cenu i znao je da za tako nesto treba oko nekoliko dana da se to napravi a nece niko toliko da se cima da bi na kraju uzeo 20e . Uostalom 100 ljudi 100 cudi 100 zena 200 grudi
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  20. #20
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: PREVELIKA cena akvarijuma i terarijuma....

    Slazem se ja sa tobom, ja prvi nikada ne bih radio za tako male pare, ali koliko sam ja skontao Aleksandar ne zaradjuje na svakom akvarijumu neku sicu vec se na ovome preracunao. To sam zakljucio iz ove recenice:
    Citat Prvobitno napisao Aleksandar Pogledaj post
    Naravno, ovo je samo primer, kako i mi koji radimo sa tim, mozemo da se zeznemo sa ponudom

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •