Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 51

Tema: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

  1. #1
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Jedan član foruma, nećemo ga ovde imenovati, a 99% sam siguran u to ko je, je u decembru prošle godine podneo policiji prijavu protiv mene, zbog čuvanja otrovnih zmija.

    Policija je dosta puta pokušavala da me nađe, ali se nekako uvek potrefilo da nisam bio tu kad su dolazili i zvali. Večeras su me našli i pozvali na razgovor. U prijavi se nalazio spisak vrsta koje čuvam (zastareli, jer nekoliko vrsta sa tog spiska već odavno nemam), dve moje fotografije, i par stvari koje sam rekao na forumu, o tome kako se ne plašim inspekcije, i kako bih reagovao kad bi mi došli na vrata. Slike je inače izvukao iz teme Izleti 2007, i to ne skoro, jer ova osoba to planira već duže vreme da uradi. U prijavi je i rečeno da imam pitona koji je opasan po život, iako je piton imao oko 80cm, iako sam ga POKLONIO (ne prodao, nego poklonio) u aprilu prošle godine, jednom članu foruma. Razlog zašto sam to uradio, je to što nemam uslova da gajim životinju koja će porasti ogromna, i to što ne želim da čuvam životinje sa CITES liste.

    Ova osoba očigledno ima gadan problem sa mnom, pa je ovim putem molim da se dobrovoljno javi, mada pretpostavljam da je kukavica pa da to neće uraditi. Nemam nameru da se svetim, imam 30 godina, i nisam klinac, koji će ispred zgrade čekati nekog, mada je ta osoba zaslužila i mnogo više od toga.

    Naravno, nikakva šteta nije mogla da bude načinjena, jer u našem zakonu ipak nije regulisano čuvanje otrovnih zmija, kako smo prethodno mislili. Taj podatak sam dobio još u decembru, od Rastka Ajtića, herpetologa iz zavoda za zaštitu prirode. Znači iz prve ruke. Rekao sam čoveku da imam Cryptelytrops albolabrisa, i trentuno to je jedina otrovnica koju imam, Heterodon se ne smatra za otrovnicu koja bi bila opasna po čoveka, pa se ne računa. Čak sam ga izlagao na festivalu nauke, gde je i Rastko bio prisutan, pa pretpostavljam da bi mi rekao da to ne sme da se čuva, da je tako. Jedino što je ta osoba postigla je to da je izazvala nevericu kod mene, koji još ne mogu da se pomirim sa činjenicom da baš toliki idioti mogu da se nađu na ovom forumu. I to što je policiji oduzela vreme.

    Ovo je ujedno i kraj mog angažmana na ovom forumu, ne pada mi na pamet više bilo šta da pišem, niti da kačim slike, jer, eto, ima perverznjaka koji te slike i podatke (kao podatak da sam prodao Agkistrodona na jesen, i time počinio krivično delo) skladište na kompjuteru, i bolesno se samozadovoljavaju pisanjem prijave. Od danas više ne pišem na ovom forumu, osim u sekciji Izleti, jer stvarno želim da ljudima koje to zanima predstavim domaću herpetofaunu.
    Pozdrav!
    Nenad
    Poslednji izmenio nenad; 12.05.10. u 00:40.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    O boze... Zar je moguce da takve osobe ovde postoje?
    Nenade ti si bio jedna od osoba koje su mi pomogle oko problema sa mojom zmijom i veoma sam ti zahvalan... Ali mislim da greshish ako se povlachish zbog takvih retarda jel onda ce doziveti josh samo vece samozadovoljenje... Ako znash ko je, imenuj ga i neka se ukloni sa ovog foruma... Takvim osobama nije mesto u ovoj normalnoj zajednici... Po meni ovaj Forum je mesto za razmenu iskustva i pomaganje u vezi problema za zivotinjama koje mi volimo a ne mesto gde ce se "prikupljati podatci" kako bi se tuzakali drugi chlanovi...

  3. #3
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    WOW O.O

    ne verujem da je to neko mogo da uradi...pfff...pa jos da vadi slike iz tema... OMG

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Crna Gora,Cetinje
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    E grijeha kakvih ljudi ima,poremecenih... A josh VECI gijeh je shto nece biti tvojih pouchin textova....

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Hvala, ljudi. Pa, da, eto, ima budala.

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Vratice se to njemu...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    nenade jako mi je zao sto si morao da prodjes kro sve to.
    ljudi su stvarno u najmanju ruku cudni. tvoji postovi i znanje koje imas je veliko pa samim tim pravi doprinos forumu. ako si odlucio da vise ne postujes najvise gubimo mi koji smo sa zadovoljstvom citali i ucili od tebe.

    stvarno steta, a osoba koja je to ucinila treba da se stidi.

    mislim da ne treba da ga imenujes (a ja licno ne znam ko je ko sto ne znam ko je mene prijavio nakon clanka u politikinom magazinu i ako sam sumljao na jednu osobu ali nikad naso za shodno da to i proverim) jer ce se pretvoriti u javni linc i pljuvanje.a moze da se desi i da si ti pogresio u svojoj proceni. neko te jeste prijavio ali ako se sam ne javi neces biti siguran.

    zloba je jako jeftina zato se prosti ljudi i sluze njom

    sve najbolje i tvoj drugar debeljko je uz tebe da znas

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Hvala druže. Sve jedno ko je to uradio, njemu na čast. I sam inspektor koji obrađuje slučaj je shvatio da je u pitanju ili previše dokona osoba, ili neko ko na taj način pokušava da se sveti. Ili i jedno i drugo.

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    e baš bezveze,i krivo mi je što te snašla takva glupost ali verujem da ima dosta neandertalaca koji su iz neznanja,zavisti ili kozna kakvog razloga sposobni za tako nešto,sa tvojom odlukom da nećeš više postovati najviše gube ljudi koji hoće nešto novo da saznaju i oni koji misle da znaju pa nemaju potrebno znanje,budna oka "dobronamernih" suseda svuda dopiru...

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Zaj..bano druze..! Pozitivno u svemu je sto ti taj Satan nije nanio zlo koje je planirao (vjerovatno godinama), i sto ce sada da se ujeda za guzicu od muke... A i to sto sad bar znas iz prve ruke zakonske norme, koje ne/regulisu ovu materiju...
    Zao mi je da si i ti odlucio da vise ne bude aktivan clan foruma.. Sad kad nesto malo bolje prokontam puno je "starih" clanova (da ih sad ne nabrajam a ima ih dosta), koji su iz raznih razloga odustali od forumna, a nekako mi se cini da su ostali samo oni, koji mogu izvuci neku korist iz foruma i svega ovog, ili kao u ovom slucaju nanijeti nekome zlo i ubiti dosadu.. Ovom zadnjim recenicom ne zelim nikog da uvrijedim niti prozovem, samo iznosim licni stav i zaljenje nastalom situacijom...Izgleda da je altruizam polako, ali sigurno i ovdje "ubiven"!

  11. #11
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    drukare ... najgora sorta ljudi ... u pokusaju da napravi tebi, napravio stetu svim ljudima koji citaju ovaj forum i koji ce biti uskraceni dobrih saveta ...

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  12. #12
    Novajlija Sepp'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Timbuktu
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Pošto će drukara verovatno da pročita ovu temu, samo da ga obavestim da je od sada na crvenoj CITES listi ...

  13. #13
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Mislim da je na ovu temu bilo sta suvisno reci, al ako sad popustis 1 budali sutra ces morati drugoj ... A uvek ce biti i ljubomornih i onih kojima smeta. Al dobro tvoja volja

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    CITES I - ugrožena vrsta

    Djapo, ti si izgleda u pravu jer se ne eksponiraš sa svojim zmijama kao Nenad. Njegov altruizam mu je doveo čoveka kući koji mu je napisao prijavu kao znak zahvalnosti

    Sve ovo je ipak posledica nesređene oblasti čuvanja ovih naših životinja, pitanje je samo vremena kada će se to regulisati na jedan ili drugi način i onda će mnoge stvari biti jasnije.
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Nenade, razmisli jos jednom...jer ako si sve uredio sa policijom, budi siguran da je ovo djubre od coveka ostao sa prstom u d.pe! Da mu taj prst ostane jos duze tamo gde mu je sad, trebalo bi da sve to ignorises i da krenes sa forumom kao da se nista nije desilo, jer glupo je uskracivati nesto sebe i drugima zbog jedne zavidne budale! Pozdrav Druze!

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
    Mnogima si na ovom forumu bio velika podrska i nemoj da dozvolis da ovakve stvari uticu na ono sto volis
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Ja licno nisam dugo ovde ali gde god da procitam nesto tu je nenad objasnjavao dodatno ubacivao neke informacije bitne i znacajne tako da mislim da bi mozda morao da razmislis tvoje povlacenje sa foruma pozz iz NS-a

  18. #18
    Član MidnightStar'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Svasta sam do sada cuo,ali ovo.....

  19. #19
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    ma puno je dokonih smradova. ne znam sto im to treba, sta njih bole rac ko gaji otrovne zmije, sto ljudi ne gledaju svoja posla!!
    nesho druze nemoj ovo da te nervira, i nadam se da ces ostati na forumu i dalje nam prenositi tvoje znanje.

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Re: Prijava zbog držanja otrovnih zmija

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Njegov altruizam mu je doveo čoveka kući koji mu je napisao prijavu kao znak zahvalnosti
    Nisam rekao da je bio kod mene
    Hvala svima na podršci. Ja neću više da privlačim pažnju na sebe na ovom forumu. Kao što rekoh, pisaću u Izletima, postavljati slike sa terena, i to je to. Ako neko nešto hoće da me pita, tu je uvek pp, tako da nema problema, i dalje sam tu.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •