Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 46

Tema: propisi jaoooo

  1. #21
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    @Lady A. -Pa ako se razumeju kao u kucice(a verujem i mnogo manje), uskoro treba da ocekujemo javni poziv za vakcinaciju nasih tarantula

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Посвађасте се. ХахахА

    Вакцинација жохара хахаха


  3. #23
    Član Dachapbg'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Slazem se sa radetom
    Mada mogli bi da naplacuju rigorozne kazne ukoliko im pas ne nosi korpu,i to bi bilo ok.(Mada te korpe mi bas deluju psiho,kao stavis korpu psu na usta da mu se slucajno ne omakne i ne unakazi nekog prolaznika) -.-
    Mogu da uvedu takse na prozdrljivost tarantula,sto tarantule vise jedu,to one vise insekata ubijaju i to su vece takse Ili takse u zavisnosti koliko svrbe njihove dlake

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Meni se jedino svidja sto nije dozvoljeno setati pse bez povodca, posto masa ljubimaca pogine zbog pametnih vlasnika koji tvrde "nece on nigde" i sl.
    A i desilo mi se 100x da kad setam mopseve, pritrci neki izgubljeni retriver i sta sad ako je moj pas na povodcu i ujede ga? Sam je kriv sto je prisao kod mog psa. I onda posle koji minut dotrcavaju i vlasnici, sa pricom "jao izvinite, ne znamo sta mu je bilo da tako odjuri..." Znam ja-nema povodac.
    A za korpe se slazem (za agresivne pse).
    Ljudi vi se zezate, a ko zna mozda to i uvedu za tarantule jednom kako su krenuli.

  5. #25
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Talking Odg: propisi jaoooo

    mislim da ce da uvedu i zakon da smemo da imamo samo pola ribice,cetvrtinu psa i dve trecine macke!

  6. #26
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Kada neko od vas bude drzao neku rasu pasa u upozna se sa njom, tek onda moze da kaze da bas tu rasu treba zabraniti, a dokle god nema pojma o tome nego je nacuo tamo nesto iz bapskih prica o pitovima ili procitao u kuriru, neka gleda svoje probleme. Ko je iole upoznao pitove, staforde i bulove, taj zna o cemu govorim, a sa drugim ljudima se i ne vredi raspravljati, to sam odavno video. Za povodac se slazem, pogotovo u nekom urbanom delu (mada i ja mog psa pustim kada sam negde u nedodjiji, gde sam siguran da ga nece udariti auto ako ode i 100 metara od mene), a svoje pse setam bez korpe, jer ih poznajem i siguran sam u njih i nikada im je necu ni staviti, pogotovo leti na +50... (Da imam ujedljivog ili bar malo nestabilnog psa naravno da bih je stavio, nisam ni ja lud)
    Poslednji izmenio ssavic; 18.05.10. u 12:32.

  7. #27
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Smile Odg: propisi jaoooo

    lepo receno!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Slazem se sa ssavicem sto se tice pitova! To je vrsta koju su ljudi unakazili jer ja sam faca ako setam pita koji je opasan! Mnogi misle da smo i mi "face" sto drzimo tarantule ili otrovne zmije, ali ne razumeju da ih vecina nas drzi iz ljubavi! Ovaj zakon ima veliku manu! Trebalo bi da se gleda kvadratura stana ako vec hoce da zabranjuju da se drzi vise pasa ili macaka! Zar treba staviti u isti kos coveka koji ima stan od 50 m kvadratnih i coveka koji ima 150 m kvadratnih stan? pa covece taj sa stanom od 50 m' sigurno ne moze da drzi mnogo pasa, a ovaj moze jel ima prostora! Tako ja na to gledam! Jos nesto! Odvratno mi je sve oko toga, jer ako neko voli zivotinje, zelece da im pruzi maksimum i ljubavi i paznje, nije on kriv sto mora na posao ili ko zna gde! Vreme je takvo da ljudi imaju jako malo vremena za svoje kucne ljubimce! Mnogi jedva cekaju da dodju kuci, pokupe psa, upale auto i odu u sumu sa svojim psom da se opuste! Meni je to prelepo! Ja sam to radio(sem auta ) iako sam imao pudlu! A to sa brnjicom mi je nesto najgore od svega! Jer pas je zivotinja za koju se kaze da je najbolji covekov prijatelj, a taj isti covek mu tutne brnjicu da ne moze da otvori usta i da ne moze da pije vodu! Tuga.......

  9. #29
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    pitbull, je najbolji pas na svetu

  10. #30
    Član RadeNS'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Ja sam napisao da podrzavam zabranu pit bulova na osnovu licnog iskustva a ne tamo nekih babskih prica kako je neko gore naveo. Kao prvo licno sam prisustvovao dogadjaju kada je pit bul iz cista mira napao coveka koji je trcao oko fudbalskog terena. Da napomenem da majmunski vlasnik psa nije imao cak ni povodac a kamoli korpu i da ga je pustio da slobodno trckara po terenu gde ljudi redovno dzogiraju. Takodje jednom je moj drug isto prilikom trcanja umalo izbegao da ga iskasapi pit bul jer je nekako uspeo da se ispentra na ogradu. I DA JESU MOJA POSLA kad neko pusta te i slicne vrste kerova na mestu gde ima ljudi okolo. Drugo dovoljno je pogledati zbog koje svrhe su uopste i stvoreni ti psi. Trece, ne razumem u cemu je problem i ako Kurir napise "Pit bul napao dete". Na Wikipediji jasno stoji da je u istrazivanju jedne americke organizacije utvrdjeno da su upravo pit bulovi najcesce od svih pasa bili ucesnici napada na ljude. Sto se tice korpi krajnje je glupo govoriti moj pas je miroljubiv ja mu to necu staviti. Ipak je to zivotinja i ne mozete njoj dopustati da odlucuje hoce li zaklati nekog coveka ili ne. I covek ume da pocne nekontrolisano da se ponasa a kamoli zivotinja kao sto je pit bul. I pogledajte samo ko su najcesce vlasnici pit bulova: mangupi i ljudi sa kriminalnim dosijeom (cast izuzecima). Pitam se zasto?
    B. smithi, L. Parahybana, A. geniculata

  11. #31
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: propisi jaoooo

    Kako se ovde smeši
    Potpis u pripremi!

  12. #32
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    Ja sam napisao da podrzavam zabranu pit bulova na osnovu licnog iskustva a ne tamo nekih babskih prica kako je neko gore naveo. Kao prvo licno sam prisustvovao dogadjaju kada je pit bul iz cista mira napao coveka koji je trcao oko fudbalskog terena. Da napomenem da majmunski vlasnik psa nije imao cak ni povodac a kamoli korpu i da ga je pustio da slobodno trckara po terenu gde ljudi redovno dzogiraju. Takodje jednom je moj drug isto prilikom trcanja umalo izbegao da ga iskasapi pit bul jer je nekako uspeo da se ispentra na ogradu. I DA JESU MOJA POSLA kad neko pusta te i slicne vrste kerova na mestu gde ima ljudi okolo. Drugo dovoljno je pogledati zbog koje svrhe su uopste i stvoreni ti psi. Trece, ne razumem u cemu je problem i ako Kurir napise "Pit bul napao dete". Na Wikipediji jasno stoji da je u istrazivanju jedne americke organizacije utvrdjeno da su upravo pit bulovi najcesce od svih pasa bili ucesnici napada na ljude. Sto se tice korpi krajnje je glupo govoriti moj pas je miroljubiv ja mu to necu staviti. Ipak je to zivotinja i ne mozete njoj dopustati da odlucuje hoce li zaklati nekog coveka ili ne. I covek ume da pocne nekontrolisano da se ponasa a kamoli zivotinja kao sto je pit bul. I pogledajte samo ko su najcesce vlasnici pit bulova: mangupi i ljudi sa kriminalnim dosijeom (cast izuzecima). Pitam se zasto?
    jel si siguran da je bio pitbull, da nije bio staford?

    da cuo sam za te gazde pitbulova , celave narkodilere sa heklerom pod mantilom...

    i daj tu listu majke ti... ja koliko znam pit je iza 20mesta po ujedima . za sta je to pitbul stvoren ? za borbu sa psima? jeste! za sta je stvoren doberman? nemaci ovcar? doga? pa za borbu sa ljudima.... to je klasicno misljenje malih i slabih... tako su mali i slabasni utuvili u glavu da su bokser,bodibilderi... glupi i problematicni ljudi samo zato sto imaju misice i jaci su od drugih

    sve to za pitbulla je propaganda...

    eto ja kuci imam staforda i znam jos 30 ljudi koji imaju staforde pitbulove i bulove i nikad nisam ni cuo ni video da je i jedan napao ili ujeo coveka. ali sam video i cuo da je to uradio nemacki ovcar(napriimer mene je ujeo) doberma(drugaru zamalo ruku otiko).......

    pitbull jeste problematican kad su drugi psi u pitanju ali kada su ljudi u pitanju retko koja rasa moze da se poredi sa njim on nije napravljen da grize ljude nije on nemacki pas.....

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Ljudi, pit ce uvek biti medju ozloglasenim rasama, to se nece promeniti, prati ih previse losa reputacija (uglavnom zbog vlasnika idiota), ali sta je-tu je. Nemojte se nervirati dzabe.
    A sto se tice korpi, pa mislim da su za agresivne pse obavezne (naravno mislim na setalistima). A ko nece da ih stavlja, kao sto je receno, lepo nek ide negde gde nema drugih pasa (suma,livada i sl.). Ja iz tog razloga svoje patuljke setam bas na setalistima gde bi svi psi trebali da budu na povodcima i da ne landraju okolo bez vlasnika. Jer dovoljno je da jedna doga u igri ujede pudlu i da napravi problem.
    Ali ce Geni i onako da nas tako da je to nebitno.

  14. #34
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    Ja sam napisao da podrzavam zabranu pit bulova na osnovu licnog iskustva a ne tamo nekih babskih prica kako je neko gore naveo. Kao prvo licno sam prisustvovao dogadjaju kada je pit bul iz cista mira napao coveka koji je trcao oko fudbalskog terena. Da napomenem da majmunski vlasnik psa nije imao cak ni povodac a kamoli korpu i da ga je pustio da slobodno trckara po terenu gde ljudi redovno dzogiraju.
    Da, ali to mozes s pravom da kazes tek kada Ti budes drzao pita i budes upoznat sa tom rasom pasa, a ne kada budes imao iskustva kao posmatrac. I da, jesi li suguran da to isto u istoj situaciji ne bi uradio i nemacki ovcar, rot, doberman, mastif itd...? Ajmo sve da ih zabranimo, ili je mozda bolje zabraniti majmunske vlasnike?!
    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    ne razumem u cemu je problem i ako Kurir napise "Pit bul napao dete".
    Pa problem je u tome sto Kurir pise eto da bi pisao i uzimao pare dok god ima nekoga da cita te lazi i gluposti sto 50% nije tacno. (Ne kazem da je sve sto pise u kuriru laz, citam ga i ja, ali imam toliko mozga da ne poverujem bas u sve sto pise)
    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    Sto se tice korpi krajnje je glupo govoriti moj pas je miroljubiv ja mu to necu staviti. Ipak je to zivotinja i ne mozete njoj dopustati da odlucuje hoce li zaklati nekog coveka ili ne. I covek ume da pocne nekontrolisano da se ponasa a kamoli zivotinja kao sto je pit bul.
    Pa mozda je tebi glupavo, i pitam se kog psa ti imas i da li ga uopste imas i da li si se uopste upoznao sa karakterom i licnoscu nekog psa ili sve sto pises pises tj. znas jer si video i cuo.
    Vise verujem psima nego ljudima!

    I kao sto rekoh, sa nekima se ne vredi raspravljati...

    Naravno da ce uvek biti u ozloglasenim rasama, dok god ima nekog da takvo misljenje prenosi na buduce generacije.

    @Geni, izvini morao sam da napisem. Moze i da se brise, ja se ne ljutim.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    bobtejl je jedan od krvolocnijih pasmina gori su cak i od pita a malo koji pas je takav
    ja bi te pse zabranio da se drze u celoj drzavi a ne samo da se stavljaju korpe

  16. #36
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Re: propisi jaoooo

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Kako se ovde smeši
    There's no place like 127.0.0.1

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Citat Prvobitno napisao silwert Pogledaj post

    i da ne kazem koliko jos fazana i papagaja
    Da li znas da je drzanje fazana zakonom zabranjeno odavno....

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    evo i ja da se ukljucim.imam dva psa,zenke, jedna je zlatni retriver a druga mesanac staforda i boksera...retko ko na ulici ce da pridje i pokusa da je pomazi, iako je maznija i poslusnija od retrivera...ljudi imaju jako velike predrasude ka pojedinim rasama pasa i to ce se jako tesko promeniti, ali zasto da zbog toga ispastaju oni vlasnici pasa i njihovi psi koji su pravilno vaspitani i socijalizovani bez obzira sto pripadaju nekoj od "ozloglasenih" rasa...moji psi uvek imaju povodac u gradu, na ulici,uvek...ali korpu nikako...jednostavno nema potrebe i ne zelim da svoje pse izlazem tome, ipak je to pomalo stresno i neprirodno...

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    I dalje smatram da pas kao pas nije kriv za to sta je postao! I ti bi postao krvolocan da su te tako tvoji vaspitavali! Niko me nikad nece odgovoriti od toga! Licno sam u rukama drzao pitbula koji je miriji nego pudlica jer ga je tako drugarica odgajila! Njemu bukvalno mozes suknjicu da stavis! Ne moze se generalizovati ni jedna vrsta zivotinje jer bi po tome bilo da su SVI cigani kopaci po kontisima! Da su SVE zmije otrovne jer se ljudi plase i ubijaju ih! Da su SVE zabe krastace i tako dalje i tako dalje! Mislim da je generalizacija nesto najgluplje i objasnjava da neko ima jako uzak pogled na svet! Izvini RadeNS nikad se necu slozti sa tim i jako me je iznervirao tvoj post! Sta bi ja trebao da radim zato sto me je 4 puta napao pas lutalica?? Da mrzim pse? Ne i dalje ih volim, ali imam sad malo prpu od pasa bez povodaca i pasa bez brnjice! I stvarno nekad razumem sta znaci opasan pas, ali ponavljam ti mozes i pudlu da izdresiras da bude krvolocna.(samo neces bas imati neki efekat XD ) Nemoj da se ljutis, nemam nista protiv tebe ali naci na koji razmisljas mi se ne svidja! Globalizacija nije nacin da se sagleda svet!
    E da i zaboravio sam da kazem da Dalmatineri koje ljudi gledaju kroz crtac 101 dlmatinac su jedna od krvolocnih rasa u svojoj glavi po nekim istrazivanjima! Ja u to ne verujem!
    Poslednji izmenio MRGooD25; 19.05.10. u 00:41. Razlog: Zaboravio sam da napisem! ;P

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: propisi jaoooo

    Citat Prvobitno napisao mmsl Pogledaj post
    Samo kazem da je moje misljenje da pse ne treba drzati u stanu. smatram da je to mucenje, bez obzira na velicinu i rasu.
    Ajde da za primer uzmemo lutalice: mislis da je njima bolje na ulici?! Ili bi i oni zeleli da ih neko povede sa sobom i pruzi im toplotu doma i zastitu? Pa, makar to bilo u 30 kvadrata!

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    Ja mislim da je odlicna ova odluka da se zabrani u potpunosti drzanje pit bulova. A i sto se dobermana tice ja znam pricu gde je doberman napao cerku svog vlasnika koja je imala oko 2 god jer je ovaj u poslednje vreme vise vremena provodio sa cerkom a manje sa psom pa je pas postao ljubomoran a tako nesto tesko da bi se moglo desiti sa npr. zlatnim retriverom. I najveci problem u svemu je sto jako mali broj ljudi seta pse sa korpom a policija ne naplacuje kazne.
    Ne slazem se. Pit bulovi, stafordi i bul terijeri mogu da budu odlicni ljubimci, bas kao i bilo koji drugi pas. Ja imam bul terijera koji je prava maza, ali bi isto tako bio agresivan ako je potrebno da zastiti svog gazdu, sto se i ocekuje od veceg psa, bar ja ocekujem. A sto se desi neki ispad poput tog sa dobermanom, ne znaci da zato treba generalizovati dobermane, kao sto ne generalizujes ljude.
    Za korpe se takodje ne slazem (osim ako je pas zaista agresivan, u kom slucaju vlasnik mora da preuzme odgovornost), jer vecini pasa korpe smetaju i ne zele da setaju s njima. I zasto bi sad mucio npr. svog jazavicara, ili bilo kog drugog psa, kad je dovoljno da ga drzis na povodcu?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •