Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Generalno me zanima da li na ovom sajtu ima lovaca i oni koji to nisu zanima me njihovo misljenje,takodje me zanima sta mislite o odstrelu pasa ''lutalica'' u lovistu tj van naselja iliti minimum 200 m od objekta.....Ja sam iskreno lovac a i radim kao Upravnik lovista,to sto sam lovac ne znaci da ne volim zivotinje bas naprotiv....lov je nesto posebno....Da cujem Vas

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Mislim da ovo bas i nije diskusija za ovaj forum.Ali moje licno misnjenje je da je jedino opravdano ubistvo radi samoodbrane,zub za zub ili za hranu.Sportski,...Bolje igrajte fudbal ili nesto!




  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    mislim da su lovci bolesni ljudi, ne vidim car pucanja na jadne ne zasticene zivotinje.
    dobre su mi one fore iz filmova kao neki bogatasi puste ljude po sumi pa ih love to je dobro jel ljudi mogu da se brane.
    a to za pse , pa ja bih licno presudio coveku koji bi iz zabave pucao na psa.
    NIJEDAN LOVAC NIJE I NE MOZE BITI LJUBITELJ ZIVOTINJA
    eto moje misljenje

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Kao prvo: svaka ta "lutalica" bi mogla da bude odlican kucni ljubimac.To sto je odbacena od tamo nekog loseg covjeka kome je bila "visak" pa mjesto da ju da na usvajanje on je baci na ulicu ne znaci da treba da bude ubijena Stavimo se u njihovu poziciju,da smo nemocni kao oni!

    Kao drugo: "SPORTSKI"---sta to znaci?
    Ubijanje zivotinja zbog zabave
    Imali smo mi dosta ratova,tamo se moglo zabaviti na isti nacin... al tamo i druga strana uzvraca istom mjerom.Zato je lakse na nemocnima! I to onda treba da se naziva sportom?!
    Ima jedna izreka: "Jurisaj na najveceg,umri kao ostali"
    Svi ste gledali predatora,to je sportski.Ne napada nenaoruzane.
    Ja odo u off

    i trece: kako se to vole zivotinje kad je gledas preko optike?!
    Meni je zao kad lateralisa treba da dam tarantuli a ne da srnu treba da ubijem iz puske il jos gore da zakoljem
    Rat je nesto drugo-tu se vracamo na ono sto je LARYBG rekao!

    Eto to je moj stav u vezi toga...
    Jedan je El Djapo

  5. #5
    Član RadeNS'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Ja licno nemam nista protiv lova a i nije ovo forum udruzenja za zastitu zivotinja pa da nema mesta za ovakvu temu. Lovom se inace ne bavim niti me imalo privlaci ali sam zato strasveni ribolovac-varalicar tako da bi bilo glupo s moje strane reci kako imam nesto protiv lovaca. Cak naprotiv razumem njihovu ljubav prema tom hobiju. Sto se tice pasa lutalica jedino se zalazem za eutanaziju ukoliko ne postoje odgovarajuca prihvatilista za pse lutalice jer je po mom misljenju neprihvatljivo da cesto besni psi tumaraju ulicama. I LaryBG mislim da je zaista preterano sa tvoje strane reci da su lovci bolesni ljudi. Ti si prakticno coveka koji je postavio temu nazvao bolesnim sto mislim da nije prikladno za ovakav forum. A i vi mora da ste teski vegeterijanci dok tako zdusno napadate lovce.
    B. smithi, L. Parahybana, A. geniculata

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Protiv lova enmam nista, brat i cale su mi lovci. A to da lovci nisu ljubitelji zivotinja.... pa ne znam bas.

    :Aerodactyl:

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Malo mi je glupo da napusavamo coveka. Radi to, postoje takvi ljudi i sta sad. Ja se licno ne slazem, volim razne zivotinje, neke manje neke vise, ali to sto nikad ne bi drzao neku vrstu jer mi je ruznjikava ne znaci da bi otisao u njen organizovani odstrel. Eutanazija koju je Rade pomenuo je OK ukoliko su u pitanju bolesne zivotinje. Prenaseljena svratista su prca za sebe. Postoje copori lutalica u nenaseljenim podrucjima na jugu drzave i funkcionisu kao vukovi. Ostaje da se ispita kako bi populacija pasa uticala na eko sistem i ostale vrste i pustite ih tamo. Eventualno napravite rezervat i ćaaaaao!
    Inace, ja licno, nikad ne bi voleo da se nadjem kao trofej na zidu neke kafane pored magistrale Verovatno tako ni te zivotinje...
    =MiluttiN=


  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Nemam bas obicaj da se ukljucujem u ovakve teme.., ali posto vidim da ce biti zanimljivo.., pa da dodam i ja koju...
    Nemam nista protiv lova, ali onog na fer osnovi, tipa lov sa lukom i strelom, koji ja u Americi dozvoljen i dobro uredjen, i ako se to sto se ulovi koristi za ishranu.. Ali mi se gade one odvraten glavurde raznih zivotnja po zidovima, i preparirane lisice i vukovi, koji su ubijeni pod izgovorom da su stetocine i druze se kao "trofeji" u kucama...

  9. #9
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    LOCK

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    @RadeNS mislim da bi trebao da znas sta znaci sportski ribolov,i ako se drzis toga onda si sportski ribolovac.
    Ali to ubijanje zivotinja zbog zabave il ko zna sta i pritom nazivati to sportom to mi je stvarno neprihvatljivo.
    Ako toliko volite oruzije i pucanje tj ubijanje nekoga, ima mnogo "ljepsih destinacija"...do pre par godina od Slavonije pa do Kosova,sad je Irak jako popularan i tako to.
    Ja isto obozavam oruzije al mi nikad na pamet nije palo da to isprobam na nekom kucetu koje pri tome ni ne zna zasto hocu da ga ubijem!
    Jedan je El Djapo

  11. #11
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    Ja licno nemam nista protiv lova a i nije ovo forum udruzenja za zastitu zivotinja pa da nema mesta za ovakvu temu. Lovom se inace ne bavim niti me imalo privlaci ali sam zato strasveni ribolovac-varalicar tako da bi bilo glupo s moje strane reci kako imam nesto protiv lovaca. Cak naprotiv razumem njihovu ljubav prema tom hobiju. Sto se tice pasa lutalica jedino se zalazem za eutanaziju ukoliko ne postoje odgovarajuca prihvatilista za pse lutalice jer je po mom misljenju neprihvatljivo da cesto besni psi tumaraju ulicama. I LaryBG mislim da je zaista preterano sa tvoje strane reci da su lovci bolesni ljudi. Ti si prakticno coveka koji je postavio temu nazvao bolesnim sto mislim da nije prikladno za ovakav forum. A i vi mora da ste teski vegeterijanci dok tako zdusno napadate lovce.
    mozda sam bio malo grub, ali covek koji ima potrebu da ubije neduznu zivotinju svakako ima problem u glavi.
    ja volim sve zivotinje-sisare,gmizavce...i nikad bez razloga ne bih ubijao ni jednu zivotinju. ajde ovo je forum teraristike pa da docaram malo, posto sam video da ovde ima ljudi koji ne vole pse,macke...

    ja sad uzmem lopatu i odem u sumu, i kako na koju zmiju naletim ja je utepam! zasto? iz zabave! sport!

    i ja druze volim da pecam i bas cesto pecam, i iskreno nisam neki sportski ribolovac plen volim da odnesem kuci, ali ne mogu ribu da poredim sa srnom,vukom,medvedom.....

    opet kazem da ja ne mogu da poverujem da je i jedan lovac ljubitelj zivotinja. kao ja sad obozavam pse, a sutra pucam na njih?!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Jedini lov koji volim i ikad cu voleti je na kompu! Nikad ne bi mogao da ubijem zivotinju! One su nesto sto ljudi nikad nece biti! Koliko sam samo lutalica skupljao i jurio da udomim samo iz ljubavi! meni je zao kad vidim zivotuinju gladnu, napusteno! Kao sto sam ranije napisao zbog toga sam bio par puta ugrizen, ali nikad necu presta da ih volim! Zivotinje su nekad zahvaliniji prijatelji nego ljudi! Ne razumem kako neko moze da gleda kako zivotinja polako umire... I to od njegove ruke! Pre bi ubio coveka nego zivotinju!

    Evo pa igraj lepo, zamisli da je pravo, ako bas toliko volis lov! Nadam se da me razumes, meni je stvarno tuga da vidim smrt zivotinje!
    Poslednji izmenio MRGooD25; 24.05.10. u 04:30.

  13. #13
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Sto se tice lova iz zabave, sporta mislim da je odvratno i nemoralno, ali svakako bih mogao da razumem ako je covek gladan, pa ode u sumu da lovi da bi preziveo. Kad je rec o opstanku, sto bi rekao bear grylls, svaka zivotinja je "fair game".

    A odstrel pasa lutalica je za svaku osudu. To nije resenje tog problema, zato sto ce sutra da se pojavi opet toliko novih. Resenje problema pasa lutalica je u kontroli razmnozavanja i STROGO kaznjavanje ostavljanje pasa na ulicu kada dosade vlasniku.
    Ako se bavis "odstrelom" pasa lutalica, a iz tona tvog posta pretpostavio bi da se bavis, nadam se da ce te kad tad neko uhvatiti na kameru i postaviti na YouTube i posle toga vlasti zakljucati na neko vreme i odrati te finansiski da se pusis sledecih 5 godina

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Ima boljih igrica

    Jedan je El Djapo

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Da na nasim podrucjima nema lovaca ne bi bilo ni krupne i sitne divljaci.
    Pored toga sto love (sport, hobi...) oni su i cuvari prirodne ravnoteze.
    Udruzenja lovaca i lovci. To su oni ljudi koji na livadama i njivama
    postavljaju hranilista u koja dodaju cak i minerale i lekove.
    To su ljudi koji se bore protiv lovokradica jer lovokradice su ti
    negativci koje treba osuditi.
    Lovokradica ce postaviti zamku za medveda, vuka, srnu.
    Lovokradica ce loviti zeca pomocu lampe koju mu uperi u oci.
    Kada se pojavi divlja svinja u sumarku gde idemo na izlet,
    koga zovemo? Naravno lovce!
    Kada bi smo naleteli na vuka u naselju koji se tu zadesio jer smo mu posekli
    sumu, koga cemo pozvati? Opet lovca!
    Zato nemojte napadati coveka nego razmislite malo dublje.
    Lovokradica-lose, Lovac-dobro.
    Jedan prijatelj (lovac) Drzi privatnu fazaneriju i svake godine pusta u prirodu
    Odredjeni broj fazana da bi nadoknadio njihov broj koji su lovokradice smanjile.
    Verujem da i medju lovcima ima skotova koji koriste nedozvoljene mere
    ali pravi lovci su veliki zaljubljenici u prirodu i oni nikada nece odstreliti zdravu i mladu
    jedinku vec ce im se na nisanu uvek naci vec stariji primerci ciji nestanak nece
    narusiti harmoniju koja vlada medju zivotinjama.

  16. #16
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    MA O ČEMU SE OVDE PRIČA KAKAV ODSTREL PASA LUTALICA, KAKVI BAKRAČI!! Ljudi danas se za to debelo ide u zatvor pa i na nekoliko godina, kako su i neki već iskusili...Postoje humana rešenja azili i sterilizacija, a za to je država kriva. Kakav odstrel na dvesta metara od naseljenog mesta. Laki znam te i poštujem jako. Odstrel pasa nema veze sa lovom. Kakav odstrel, brate!??
    Geni, zatvaraj ovu temu, molim te!

  17. #17
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Sve je to lepo ali reći da je lovac ljubitelj životinja je lingvistički oksimoron. Mogu oni da budu i dobri ljudi i korisni i vredni i divni ali nikako nisu ljubitelji životnja.

    Jedem meso (skoro isključivo), nemam ništa protiv krzna, ne smeta mi ni odstrel životinja koje ugrožavaju ljude na bilo koji način, ne smeta mi čak ni eutanazija pasa lutalica i ja bar priznajem da zbog toga ne mogu nikako biti ljubitelj životinja iako neke od njih volim. Nazvati nekoga ko iz sporta ubija životinje ljubiteljem istih je vređanje nečije inteligencije.
    Potpis u pripremi!

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    NecrovoX, LARYBG, Borko, barakuda i ostali koji su protiv lova: , I salute you! Da ne bih ponavljala ono sto su oni veoma lepo rekli, samo cu reci da ne mogu da smislim lovce, jer su to surove ubice i ne zelim da imam nista sa njima! A za odstrel pasa bih im licno sudila. To je cisto izivljavanje nad slabijima od sebe!

    Za kraj, dodala bih Geni-evu recenicu, koja bi trebalo da bude zakljucak ovoj temi: "Sve je to lepo ali reći da je lovac ljubitelj životinja je lingvistički oksimoron. Mogu oni da budu i dobri ljudi i korisni i vredni i divni ali nikako nisu ljubitelji životnja."

  19. #19
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Citat Prvobitno napisao marko_pa Pogledaj post
    Da na nasim podrucjima nema lovaca ne bi bilo ni krupne i sitne divljaci.
    Pored toga sto love (sport, hobi...) oni su i cuvari prirodne ravnoteze.
    Udruzenja lovaca i lovci. To su oni ljudi koji na livadama i njivama
    postavljaju hranilista u koja dodaju cak i minerale i lekove.
    To su ljudi koji se bore protiv lovokradica jer lovokradice su ti
    negativci koje treba osuditi.
    Lovokradica ce postaviti zamku za medveda, vuka, srnu.
    Lovokradica ce loviti zeca pomocu lampe koju mu uperi u oci.
    Kada se pojavi divlja svinja u sumarku gde idemo na izlet,
    koga zovemo? Naravno lovce!
    Kada bi smo naleteli na vuka u naselju koji se tu zadesio jer smo mu posekli
    sumu, koga cemo pozvati? Opet lovca!
    Zato nemojte napadati coveka nego razmislite malo dublje.
    Lovokradica-lose, Lovac-dobro.
    Jedan prijatelj (lovac) Drzi privatnu fazaneriju i svake godine pusta u prirodu
    Odredjeni broj fazana da bi nadoknadio njihov broj koji su lovokradice smanjile.
    Verujem da i medju lovcima ima skotova koji koriste nedozvoljene mere
    ali pravi lovci su veliki zaljubljenici u prirodu i oni nikada nece odstreliti zdravu i mladu
    jedinku vec ce im se na nisanu uvek naci vec stariji primerci ciji nestanak nece
    narusiti harmoniju koja vlada medju zivotinjama.
    a jel mislis da postupamo pravilno ako zovemo lovca ,sto smo videli vuka u naselju, ili divlju svinju na mestu gde pravimo piknik? pa valjda postoje i bolje solucije nego neduznu zivotinju napuniti olovom.i ne vidim neku veliku razliku izmedju lovca i lovokradice. i jedni i drugi ubijaju zivotinje, ovi malo prljavije,i u doba kada se ne sme. ali jadna zivotinja ne zna koji je mesec sve jedno joj je dali ce je ubije lovac u januaru ili lovokradica u junu,da li ce da je ubije dok joj uperava baterijsku lamu u oci ili nece znati sta je snaslo....

  20. #20
    Član RadeNS'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    A ajde sad nek se jave svi gore koji su protiv lova a koji su vegeterijanci? Zao vam je da neko ubije jelena a verujem da svi krljate meso. Najobicnije licemerje, tamo se davim mesom a ovamo kukam za srnama. Plus i te krave sto jedete umiru u 10 puta gorim mukama nego zivotinje koje ubiju lovci. Zatim dokazano je da covek nece umreti niti ce mu skoditi zdravlju ako ne jede meso tako da vi u sustini jedete to meso samo radi vaseg licnog uzivanja i zato napominjem jedino ako niste vegeterijanci nemate pravo napadati lov i lovce.
    B. smithi, L. Parahybana, A. geniculata

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •