Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 25 od 25

Tema: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Izvini ali da li ti to meni određuješ šta imam a šta nemam pravo da mislim? I to na MOM forumu?
    Potpis u pripremi!

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Hmm .. lovac prvo natovi životinju pa je onda ubije, dok lovokradica neće da troši pare na pripreme. Ako su lovci tako dobri zašto se ne zovu čuvari umesto lovci?

    Kada bi smo naleteli na vuka u naselju koji se tu zadesio jer smo mu posekli sumu, koga cemo pozvati? Opet lovca!
    Nije vuk kriv što smo mu na prvom mestu posekli šumu pa je on izgubio svoju teritoriju i sad pokušava da je nadoknadi.

    Volela bih da vidim jednog čoveka koji je pored svih maxija i mesara ugrožen i gladan pa da zbog toga mora da lovi. Za pare koje potroši na benzin da bi otišao do nekog lovišta može lepo da se nejede mesa i u gradu, tako da mislim da je razlog "ubijati životinje radi hrane" čista glupost. Imala je smisla u vreme kada se domaće životinje nisu uzgajale radi prehrane. Sad, em moramo da ubijemo jadnu kravu zarad mesa, em ubijemo jelena jer nam se ne jede krava. Jej, bravo za nas.
    Lov radi sporta je još veća glupost iz istih razloga koji su već navedeni.

    Što se tiče ubijanja pasa, to mislim da treba da bude odvojena tema i o tome sam već i pričala. A da ne postoji ubijanje pasa već samo azili i eutanazija nije tačno. Komšija je pre 15 godina izašao sa puškom i pred nama (decom) ubio psa lutalicu. Isti taj čovek je pre 5 godina upucao komšijsku argetinsku dogu jer ga je ujela. I šta je bilo sa njim? Ništa, eno ga kući gleda tv.


    Što se tiče lova, volela bih da se autor teme javi i kaže svoje razloge zašto je lovac i to malo opširnije od toga da je lov poseban. Zaista bih volela da razumem, jer ne poznajem ni jednog lovca.

    Edit: Rade je postovao pre mene.
    Da, meni smeta kada ne jedem meso jer sam malokrvna i imam baš lošu krvnu sliku. Probala sam da ne jedem meso i bilo mi je jako loše, tako da sam ga smanjila na minimum, samo jednom nedeljno. Ali kao što sam rekla, ne možemo zaustaviti ubijanje domaćih životinja zarad prehrane i onda pored toga je glupo ubijati dodatno.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  3. #23
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    A ajde sad nek se jave svi gore koji su protiv lova a koji su vegeterijanci? Zao vam je da neko ubije jelena a verujem da svi krljate meso. Najobicnije licemerje, tamo se davim mesom a ovamo kukam za srnama. Plus i te krave sto jedete umiru u 10 puta gorim mukama nego zivotinje koje ubiju lovci. Zatim dokazano je da covek nece umreti niti ce mu skoditi zdravlju ako ne jede meso tako da vi u sustini jedete to meso samo radi vaseg licnog uzivanja i zato napominjem jedino ako niste vegeterijanci nemate pravo napadati lov i lovce.
    jedemo domace zivotinje, koje se gaje za to i ja se nadam da ih ubijaju na human nacin, ali ovde se prica o ubijanju zivotinja iz zabave i nazovimo "Sporta" ali to je kaljanje te lepe reci.

    i ja bih bas voleo da nam laki90 kaze koji je osecaj kad upuca jadnu nesrecnu zivotinju koja bezi za svoj zivot!? jel osecaj lep, jel se osecas nadmocno?

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Citat Prvobitno napisao RadeNS Pogledaj post
    A ajde sad nek se jave svi gore koji su protiv lova a koji su vegeterijanci? Zao vam je da neko ubije jelena a verujem da svi krljate meso. Najobicnije licemerje, tamo se davim mesom a ovamo kukam za srnama. Plus i te krave sto jedete umiru u 10 puta gorim mukama nego zivotinje koje ubiju lovci. Zatim dokazano je da covek nece umreti niti ce mu skoditi zdravlju ako ne jede meso tako da vi u sustini jedete to meso samo radi vaseg licnog uzivanja i zato napominjem jedino ako niste vegeterijanci nemate pravo napadati lov i lovce.
    Sta tebe briga sta JA jedem?! Pa, ja bih pre umrla od gladi, nego da ubijem zivotinju! I tom tvojom takozvanom logikom bi 90 ili koliko vec posto ljudi, koji jedu meso, trebalo da mrzi zivotinje, jer su u protivnom "licemeri"?! Pa, to je debilitet Ubistvo NEMA opravdanje i ti, koji ga ocigledno podrzavas, kao i ostali tvoji istomisljenici, nadjite sebi neki drugi forum u kome ima manje nas "licemera", umesto sto ovde provocirate i izazivate svadju!
    P.S. Laki90: Mogao si da pretpostavis da je vecina ljudi na ovom forumu istinski ljubitelj zivotinja, pa nije ni trebalo da otvaras ovu temu! A i ne znam sta si hteo time da postignes, posto cisto sumnjam da ces odjednom prestati da lovis, ubijas lutalice ili sta vec, jer si sad cuo nasa misljenja i video da ima puno nas koji smo protiv toga.

  5. #25
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: >>>LOV<<< ....Vasa misljenja i stavovi....

    Zaključavam ovu temu jer nema budućnost. Naročito ne na ovom forumu.

    Osnovno pitanje je bilo da li lovac može da bude ljubitelj životinja i odgovor je nedvosmislen - NE. Može da voli neke životinje, može da bude dobar čovek ali ne može da bude ljubitelj životinja jer ta titula sa sobom povlači neke stavove koji su u suprotnosti sa lovom.

    Ja nisam ljubitelj životinja po toj definiciji i ne pokušavam da se za takvog izdajem. Ne bih nikada mogao da ubijem životinju iz zabave ali i nemam ništa protiv lovaca. Imam par drugova koji su lovci. Jedino što nikada nisam čuo da se neki lovac vadi da to radi za opšte dobro. Svi koje ja poznajem baz lepo kažu da to rade zbog svog zadovoljstva (isti razlog zbog kog ja jedem meso ili nosim stvari od prave životinjske kože) a ne zbog nekih viših ciljeva.

    Biće sreće pa ćemo jednog dana živeti u normalnoj državi gde će medved koji se pojavi u nastanjenom mestu biti uspavan od strane nadležne službe i odnesen u šumu, daleko od ljudi, da proživi ostatak svog života u miru. Dokle god se takva životinja ubije, to je naša lična tragedija kao društva a ne razlog za veličanje onih koji to rade u naše ime.

    Znam da je ružno da dam soj komentar i da zaključam temu i jasno mi je koliko to nije fer ali jače je od mene. Ne bih da se ovo zavrži kao rasprava između lovaca i kontra strane već da skratimo ovo samo na to da je pitanje bilo da li su lovci ljubitelji životinja i mislim da je jasno da oni to ne mogu biti.

    A kada sam već pričao šta bi trebalo više da se dešava, evo jedan link. U pitanju je fotografski forum i potpuno nenadana priča vezana za jednu rodu. Pročitajte: http://www.dizajnzona.com/forums/ind...howtopic=74156

    Kada ovakve stvari budu norma, je ću biti presrećan.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •