Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Pomoc novajliji? :)

  1. #1
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Pomoc novajliji? :)

    Dobro vece svima!
    Kako to vec ide, mi, neiskusni, se obracamo vama, iskusnima, za pomoc oko prve nabavke tarantule. Dosta sam gledala po netu, citala o njima i primetila sam da "pocetnicima" najcesce preporucujete neke tipa Grammostola ili Brachypelma. Ja ipak ne bih da uzmem to. Ne bih da se igram sa njom, da je diram i uznemiravam, vise sam za to da lepo izgleda, bude atraktivna, da ne napisem "agresivna". Zanima me sta vi mislite o tome, s obzirom da do sada nisam imala iskustva sa tarantulama?
    Hvala unapred!

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Ništa, možeš da držiš bilo koju vrstu tarantule ako se informišeš o njihovim uslovima koji i nisu baš nešto specifični uglavnom, tako da samo opiši kako bi da izgleda, tj. šta je tebi to atraktivno i takođe napiši da li bi da je stalno vidiš, da li bi da plete, da kopa, da se penje ili ne i ostale tebi bitne karakteristike

  3. #3
    Član Radisa89'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Smederevo i Novi Sad
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    ako hoces neku koja lepo izgleda, dosta plete a da mozes cesto da je vidis onda je moja preporuka chromatopelma cyaneopubescens... Ja imam jednu malu, plete k'o luda, a i dosta je prozdrljiva.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    slazem se sa radisom, aktivna je, plete ko blesava, uglavnom je napolju i prelepa je. mozes da uzmes malu da vidis kako menja boje dok se presvlaci...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Thumbs up Odg: Pomoc novajliji? :)


    Cyano je jako lepa tarantula koja plete kao luda! Jedan od mojih favorita! Ako te bas zanima zanimljiva tarantula mozes da pogledas Aviculariu Versicolor imam je ja! To mi je i prva tarantula nije toliko teska za drzanja(moja je prozdrljiva)! Prelepa tarantula sa lepom plavom bojom! Posle kako raste menja boju! U svakom slucaju obe tarantule koje sam spomenuo tokom rasta menjaju svoj izgled i dosta pletu! Da li si ti imala neku na umu? Bas sto drzis kao avatar je Avicularia Versicolor!

    Versi kazu da nije za pocetnike jer treba malo vise da se pazi oko temperature i vlage! Ja nemam problema ni sa jednim od tih stvari, cak sam prezadovoljan sa obe tarantule koje imam! Pored Versia imam i Grammosola Aureostiratu, samo sto je ova pocela da se ukovapa, pa me malo nervira! Na svu srecu pa nema mnogo prostora da se ukopava!
    @ Kimo, hvala ti na odlicnim primercima uskoro cu uzeti jos neku za sebe!
    Poslednji izmenio marko; 09.06.10. u 12:14. Razlog: spojene poruke

  6. #6
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Avicularia versicolor mi je stvarno prelepa, ali svuda pise da nije za "pocetnike". Ja bih volela da uzmem manji primerak, pa se malo i plasim da joj se ne desi nesto... Chromatopelma cyaneopubescens mi je isto jedan od favorita, ali se jos uvek mnogo dvoumim. Sve su mi jako lepe i sve bih da imam!
    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    samo opiši kako bi da izgleda, tj. šta je tebi to atraktivno i takođe napiši da li bi da je stalno vidiš, da li bi da plete, da kopa, da se penje ili ne i ostale tebi bitne karakteristike
    Meni je manje- vise svejedno. Naravno da bih volela stalno da je vidim, ali mi to nije prioritet. I veliki mi je problem hrana, jer zaista ne znam kako cu se izboriti sa zoharima (i oni sa mnom).

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    To će ti biti problem u početku, posle ćeš se navići, počneš sa crvićima i onda ćeš na kraju da maziš neke žohare od 5cm

  8. #8
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    To će ti biti problem u početku, posle ćeš se navići, počneš sa crvićima i onda ćeš na kraju da maziš neke žohare od 5cm
    A ne, ne, ne... To cu da unajmim coveka koji ce da je hrani, haha. Citala sam ovde na forumu da neki hrane T i sa skakavcima, ali da je dobro da im amputiraju zadnje nogice, aaaaa!
    A je l' vlaznost terarijuma mogu da podesavam sama ili imaju uredjaji za to? (mislim na vlaznost kod Avicularie versicolor)

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Stvarno nije nikakav veliki problem, malo ti je trip prvih dana ali svatis da one nisu bas toliko nesposobne! Svaki dan dodas malo vode na treset i nema problema! Tako ja sa mojom i srecna je!

  10. #10
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao MRGooD25 Pogledaj post
    Stvarno nije nikakav veliki problem, malo ti je trip prvih dana ali svatis da one nisu bas toliko nesposobne! Svaki dan dodas malo vode na treset i nema problema! Tako ja sa mojom i srecna je!
    A ako sve to nije problem, zasto se ne preporucuje pocetnicima?

  11. #11
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao Osiphioness Pogledaj post
    Citala sam ovde na forumu da neki hrane T i sa skakavcima, ali da je dobro da im amputiraju zadnje nogice, aaaaa!
    A je l' vlaznost terarijuma mogu da podesavam sama ili imaju uredjaji za to? (mislim na vlaznost kod Avicularie versicolor)
    Nema potrebe za kidanjem nogu, samo ubaci skakavca a za amputiranje će se pobrinuti tarantula. Vlažnost se u ovom hobiju (govorim za tarantule) obično određuje po slobodnoj proceni, zato se A.versicolor ne preporučuje početnicima, koji ne znaju šta znači "vlažnije".

    Citat Prvobitno napisao Osiphioness Pogledaj post
    A ako sve to nije problem, zasto se ne preporucuje pocetnicima?
    Ono iznad što sam napisao plus: A.versicolor je podložna SDS-u (Sudden death syndrome), što znači da se tu i tamo desi da ugine bez nekog znanog razloga. Tada se "početnici" razočaraju, misle da je do njih, pa dignu ruke od ovog hobija, ili su jedva skupili pare za tu jednu taranantulu pa im i ona ugine. Dakle, bolje za početak neku "žilaviju" vrstu.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #12
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Da, ja bih se prva dala u depresiju da mi se tako nesto desi... Citala sam o tome, pa sam se bas uplasila i to je jedini razlog zasto je ne bih uzela... Razmislicu jos, hvala vam.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Smile Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Vlažnost se u ovom hobiju (govorim za tarantule) obično određuje po slobodnoj proceni, zato se A.versicolor ne preporučuje početnicima, koji ne znaju šta znači "vlažnije".

    Ono iznad što sam napisao plus: A.versicolor je podložna SDS-u (Sudden death syndrome), što znači da se tu i tamo desi da ugine bez nekog znanog razloga. Tada se "početnici" razočaraju, misle da je do njih, pa dignu ruke od ovog hobija, ili su jedva skupili pare za tu jednu taranantulu pa im i ona ugine. Dakle, bolje za početak neku "žilaviju" vrstu.
    Jeste da je to potrebno ali uhoda se covek jako brzo! Svati sta treba da radi, a ako mu je bas velika frka pa uvek moze da se kupi hidrometar!

    Jeste mnogo tuzno ako ti ugine prva tarantula ipak se mi nismo naucili na njih kao ostali koji su imali mnogo vise tarantula!

  14. #14
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Uhoda se čovek jako brzo, taman "nauči" ponešto i ugine mu A.versicolor, a čovek radio sve po propisu i savetima. "Može" da kupi higrometar, uvek na tome ostane.

    Neka radi kako hoće, ja i dalje savetujem neku žilaviju.
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #15
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    A sta ti imas, Marko?! (od tarantula, mislim)

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Opusteno, to je moj predlog! Verujem da je svakoga strah bio na pocetku, naravno da je odluka na Osiphionnes i da ce doneti odluku za svoju prvu tarantulu! Pa ako ugine uzme se druga, tada neces imati nikakve tripove kao na pocetku, da li joj je vruce, hladno, da li je dovoljno vlazno ili nije! Razumes me nadam se!

  17. #17
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao Osiphioness Pogledaj post
    A sta ti imas, Marko?! (od tarantula, mislim)
    Uh, mrzi me da pišem sad, oprostićeš mi
    Pogledaj ovde : http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=4721
    There's no place like 127.0.0.1

  18. #18
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Uh, mrzi me da pišem sad, oprostićeš mi
    Pogledaj ovde : http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=4721
    Divne su ti tarantule... Najvise mi se svidjaju Nhandu chromatus i Acanthoscurria geniculata. Bas su lepe.
    Mada meni je i dalje Avicularia Versicolor favorit, haha. Ali se bas, bas plasim da mi ne ugine. Mislim da bi i ja za njom uginula....

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    Citat Prvobitno napisao Osiphioness Pogledaj post
    Divne su ti tarantule... Najvise mi se svidjaju Nhandu chromatus i Acanthoscurria geniculata. Bas su lepe.
    Mada meni je i dalje Avicularia Versicolor favorit, haha. Ali se bas, bas plasim da mi ne ugine. Mislim da bi i ja za njom uginula....
    a B. smithi i B.boehmei ? e da ili G. pulchra... prelep CRN skroz pauk.... mnogo lepo uzivo izgleda

    ja bih ti predlozio terestrialne tarantule jer su stalno vidljive, nemam versia ali mislim da su cesto u zaklonu i da cesh je manje vidjati... a i taj "iznenadna smrt" sindrom je smor ZA POCETNIKE

    ja sad bash porucujem Versija za sebe, ali mi nije jedina tarantula...
    takodje i Cyaneo je prelep pauk, ali MNOGO plete i cesto se ne vidi...
    ti odluci ali mislim da je najbolje terestrijalna za Prvu T.

    srecno

  20. #20
    Član Osiphioness'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Pomoc novajliji? :)

    A ne znam, gledala sam puno po netu i svaka mi je lepa na svoj nacin. Mislim da bi najbolje bilo da odem kod nekog ko se bavi time i vidim ih sve uzivo...
    A koje ti tarantule imas?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •