Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 32 od 32

Tema: problem sa agamom

  1. #21
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Iskreno ja sam držao i na kvarcnom i na dunavskom pesku i nikada nisam imao problema, problem prouzrokuje prašina koja može da se diže od preterano sitnog peska...

  2. #22
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: problem sa agamom

    Bilo je ovde neko prepucavanje između zdravkonykotez-a i mene oko razloga protiv korišćenja treseta kao supstrata koje je obrisano jer ničim nije doprinosilo temi ali suština je da je ipak pesak najbolji i tu se svi slažemo. Ne valja kod male agame ali kod tvoje velike to je idealan supstrat pa njega i koristi.

    Iskreno bih možda ja pre išao na itison ali teško da ćeš naći taj poseban koji njima odgovara pa je ipak najbolje pesak.
    Potpis u pripremi!

  3. #23
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Iskreno receno treset ne volim kod agame...deluje prljavo i neuredno...Pesak je prirodniji i mnogo lepsi i mislim da gusterima on najvise odgovara!

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    fala vam sto ste se toliko iznamucili obnjasnavati ali bi ve zamolio da mi kazete za kakav pesak je to rec,jel to pesak onaj iz reke samo da je sitan ja sam ve barem tako razumeo ,bilo kakav samo da nije kvarcan,ako sam ve pogresno svatio pisite

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Ne tvrdim da kvarcni pesak nije los, ali moju vec godinu dana drzim na njemu i nista joj ne fali. Normalno raste, jede...
    Mozes uzeti pesak iz reke, ali ga pre stavljanja u terarijum moras dobro oprati i ''ispeci'' u rerni kako bi odstranio sve parazite.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #26
    Član Eonic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Novine su ti bas budjavo resenje, ili uzmi pesak, prosejes ako vec nije prosejan i ispeces i cao, e sad, mene je jednostavno mrzelo da na 6-7 meseci opet sve to radim, jer u terarijum stane puna kofa od 25kg peska, da sve to ponovo u plehovima pecem pa sam stavio onu vestacku travu (itison) vec mesec dana mi stoji i ja sam zadovoljan, lak je za ciscenje, agama se juri po njemu kao i po pesku, ako se bas us--e toliko nakon duzeg perioda, izvadim i crevom operem i cao, inace nije skupo uopste, za ter koji je 100 x 75...2 podloge sam platio 700 din...nadam se da sam nekome pomogao ) poz

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Smatram da je treset za agamu mnogo bolje resenje od peska, jer su manje sanse da ce ga progutati sa hranom, obzirom da se radi o krupnijim komadima, koje je lakse ispljunuti. A sto se tice kvarcnog peska, ne bih savetovala da se drzi kod agama, jer su ustanju da ga pojedu iz radoznalosti, dok gekone drzim na njemu godinama i zadovoljna sam. Naravno, gekoni nisu agame.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Kvarcni pesak sadrži oštru prašinu koja, kada se udiše dugo vremena, izaziva silikozu, (neizlečivu bolest pluća) koja je i često profesionalno oboljenje kod ljudi koji su u radu izloženi silikatnoj prašini. Nije stvar samo u tome da li će gušter da ga jede ili ne, kvarcni pesak nije adekvatno okruženje ni za jedan živi organizam. Meni lično i treset i rečni pesak deluju neuredno u terarijum sa b.zmajem, pa zato koristim zeleni itison koji mi maksimalno pojednostavljuje održavanje.

    Inače, za razvoj silikoze su potrebne godine, tako da ne znači da će gušter sigurno oboleti ako je proveo nekoliko meseci na kvarcnom pesku, niti da je imun na nju ako je na njemu par godina i još nije pokazao simptome.
    Poslednji izmenio poskok; 07.06.10. u 16:20.

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Slažem se sa poskokovićem, ali zato i kažem da se propere pesak jer se tada većina peska odstranjuje, a etison kod mene ne dolazi u obzir jer ne izgleda nikako prirodno, a i agame vole da rondaju po pesku s' vremena na vreme...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    Ajde neka neko navede sto vise prednosti i mana peska i treseta kao podloge za agamu pa da coveku pomognemo da se odluci,i uradi nesto,pre nego sto zmaj pocne da reciklira cele sveske

  11. #31
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    hhahah vec sam odlucijo i stavio obican pesak,prvo sam ga oprao pa sam ga proseja pa onda sam ga stavio u rerni i sam ga ispeko na 250 stepeni.i pjesak se napravijo kao pustinski,haah ne bas ali je super i moja agama ga obozava,pocela je da trci da kopa i takve stvari,pa ako budem moga stavicu i neku sliku.[poozz

  12. #32
    Član necadc'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: problem sa agamom

    jos jedan problem resen... drago mi je zbog tvoje agame...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •