Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: prosto sam morao ovo da vam pokazem

  1. #1
    Član mmsl'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    78

    Uobičajeno prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Psi jedu pse



    Kerovi smešteni u smederevskom azilu toliko su izgladneli da su postali kanibali. Jednom dnevno ih hrane buđavim hlebom, kojeg nema dovoljno za sve
    SMEDEREVO - Psi smešteni u prihvatilištu u Smederevu izgladneli su do te mere da su prinuđeni da jedu jedni druge! Ovo je za Kurir potvrdila devojka koja je neko vreme volontirala u azilu i redakciji dostavila fotografije koje govore više od reči.
    - Psi su izgladneli do te mere da su postali kanibali! Dva puta sam bila tamo da volontiram i oba puta sam pronašla po zaklanog psa, od kojih je jedan bio pojeden dopola! - priča ona.

    Kako u prihvatilištu postoji svega petnaestak boksova, nema mesta za oko 100 pasa, koliko ih se tamo trenutno nalazi, tako da je veliki broj smešten u ograđenom delu, gde na kiši i snegu spavaju u blatu.

    - Mali psi umiru od hladnoće i štenećaka, a veterinara neće da zovu iako imaju ugovor sa jednom veterinarskom stanicom da dolaze po pozivu - tvrdi volonterka i dodaje da je ovde oko 95 odsto pasa bolesno, a polovina je povređena.

    - Ovo je tuga. Uslovi za život su kao u horor filmu! Životinje su mršave kao kosturi, a za njih su zadužena dva šintera, koja ne rade ništa, osim što ih jednom dnevno nahrane suvim buđavim hlebom, kojeg pri tom nema dovoljno za sve - priča o situaciji u prihvatilištu devojka, koja je zajedno sa članovima Udruženja za zaštitu životinja ASAP kupovala hranu za ove pse i pokušavala da im koliko-toliko omogući da prežive naredni dan.

    Član Gradskog veća zadužen za zaštitu životne sredine dr Ivan Stevanović potvrdio je za Kurir da uslovi u prihvatilištu „nisu idealni, ali da su oni samo prelazno rešenje“.
    - Mi smo samo za prošlu godinu na račun „Komunalca“ uplatili sedam miliona dinara za hvatanje, hranjenje i zbrinjavanje pasa. Očigledno je da postoji problem u funkcionisanju komunalnog preduzeća, jer to nisu stručni ljudi koji bi se na adekvatan način bavili psima, što očigledno smeta udruženjima za zaštitu životinja - objašnjava Stevanović. On je obećao da će ove godine biti izgrađen azil za pse koji će zadovoljiti sve propisane standarde.

    Zabranjeno fotografisanje

    Naša sagovornica napominje da fotografisanje u ovom prihvatilištu, koje se nalazi u sastavu JKP „Komunalac“, nije dozvoljeno jer na taj način žele da sakriju šta se dešava „iza žice“. Prema njenim rečima, boksovi se ne čiste redovno, zbog čega su psi prinuđeni da spavaju u sopstvenom izmetu, a na istom mestu gde obave nuždu šinteri im bacaju da jedu.

    Direktorka razočarana u sve medije

    Direktorka JKP „Komunalac“ Julija Stojadinović nije želela da komentariše uslove u kojima se nalaze psi, uz obrazloženje da je „razočarana u medije“, dok je Marko Velebit, načelnik komunalne službe, izjavio da je ovo čista propaganda!
    - Udruženja za zaštitu životinja su se iz nekog razloga namerila na nas. Razloga za to nema jer psi dobijaju hranu, to jest kosti i hleb - kratko je prokomentarisao Velebit.


    Preneto sa:
    http://www.kurir-info.rs/clanak/reporta ... i-jedu-pse

    ja sam bez teksta
    ...sve sto vise upoznajem ljude, sve vise cenim zivotinje...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Ako je stvarno takva situacija onda neko treba na debelu robiju

  3. #3
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!ROBIJA!
    ROBIJA!

  4. #4
    Član geko'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    trebali bi da kod nas uvedu organ vlasti poput americkog spca-a

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Ja sam sokiran, od tako humane ideje smo dosli do neceg krajnje varvarskog. Sto je najgore, zivotinje su verovatno prenosioci ozbiljnih bolesti i pate od ko zna kakvih psihickih poremecaja te je pitanje koliko je po ljude sigurno da ih udomljavaju. Ovo nije ni za robiju, ovo je za javni linc.
    =MiluttiN=


  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    pancevo
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    kod nas ce od septembra biti uvedena srpska policija za zivotinje,deset nasih policajaca ujedno i veterina tokom leta bice u americi na obuci u americkom spca,te ce onda kod nas oni obuciti enkih 50 ljudi koji ce obavljati ovaj tezak posao..nadam se da ce zaziveti cela ta zamisao....

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Angry Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Citat Prvobitno napisao stakleni_piton Pogledaj post
    kod nas ce od septembra biti uvedena srpska policija za zivotinje,deset nasih policajaca ujedno i veterina tokom leta bice u americi na obuci u americkom spca,te ce onda kod nas oni obuciti enkih 50 ljudi koji ce obavljati ovaj tezak posao..nadam se da ce zaziveti cela ta zamisao....
    Ovo je trebalo jos da se uvede posle kengura koji su ukradeni! Ako se neko seca te price od prosle godine! Jezivo je sta sve rade ljudi svojim zivotinjama! To bi sve trebalo da se sredi i sa drzavom malo, ali previse je problema i oko ljudi da bi drzava sad gledala zivotinje! Odvratno, zao mi je tih zivotinja!

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    ma džaba ti sva policija ovog sveta ako nema gde da se smeste napušteni ili izbačeni ljubimci,problem je tu malo složeniji,komunalne firme upravljaju azilima za pse(kao i kod mene u bečeju),što se pokazalo totalno pogrešnom praksom, oni niti imaju adekvatno znanje za taj posao a nemaju ni sredstva,ali neće da daju azil na upravljanje organizacijama za zaštitu životinja,jer kolko god da nema novaca ipak se dobija izvesna suma od strane opštine medjutim te pare neko debelo slaže u džep,a životinje ispaštaju pa žive na budjavom hlebu....
    @stakleni..
    sve to lepo zvuči ali koja opština će plaćati 50 ljudi da obavlja taj posao??
    naravno da postoje volonteri,svaka im čast,ali ne verujem da je tu dovoljna dobra volja,treba dosta novaca za sve to i onda smo opet na početku priče da će šinteri hraniti pse sa budjavim hlebom,što uopšte i ne bi trebalo da oni rade,pa ih je baš briga pa tako se i ophode prema životinjama
    a još gore je da ko zna koliko još ima sličnih slučajeva samo se o tome ne priča i sve se drži dalje od javnosti

  9. #9
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Uzas Srbije!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Grozno da, ali ko zna i koliko je ovo sve propaganda da bi se lakše prihvatile takse na kućne ljubimce koje planiraju da nam uvedu od septembra. Sasvim sam sigurna da će nas do kraja godine bombardovati groznim pričama i slikama iz azila.

    Ne kažem da ovo nije istina, samo mi je gadno što je to tako decenijama, a sad kad treba da se uzmu pare od građana to izlazi u javnost.

    Najveći problem azila nije u tome što neadekvatni ljudi rade sa životinjama ili zato što nema mesta za njih nego zato što pare dok dođu od nekog udruženja do azila prođu kroz mnogo ruku i jednostavno se izgube negde.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  11. #11
    Član radzaa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    vrbas
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    sve nevladine organizacije i drusva za zastitu zivotinja su tu prvenstveno zbog novca. verovatno oni vole pse ali sto ne spojiti lepo i korisno a posle kad dosadi ostaje samo korist ali licna. pa vidite cime se bave ta drustva za zastitu zivotinja? borbama gusaka u mokrinu. dali je seka aleksic drogirala vukove, ... i sve sto oduzmu salju u neka prihvatilista u kojima moze samo gore da im bude nego kod vlasnika ili da ostanu na ulici. nebi me cudilo da je neki vlasnik azila kerusi mili odsekao noge da bi skrenuo paznju na probleme pasa i ubrao jos koji dinar na racun zalaganja za bolje uslove napustenim psima. moje iskustvo je da se u drustva za zastitu zivotinja skupio najveci sljam i jezim se kad cujem za orku i neke manje poznate organizacije.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    a kada sam ja na profesorovo pitanje : kako resiti problem pasa lutalica? Dao odgovor, neki studenti su hteli da me lincuju zbog mog stava za kojim i dalje stojim jer je to jedino dugotrajno resenje koje postoji da se problem resi i da ga vise ne bude

    a to kakvo je stanje u azilima to se moglo znati i na samom pocetku to vam je isto kao i kada dete trazi od roditelja da mu kupe malo kuce i dete ce da ga voli dok ono ne poraste, a onda pravac ulica da bude problem nekog drugog

    nemojte ljudi biti blesavi taj azil ce sada dobiti neku pomoc da prehrani pse ali pre toga ce da dodje neki moj kolega da ustanovi zdravstveno stanje pasa i upsavace nekolicinu i kada kaze koliko ce lecenje ostatka da kosta neko drugi ce da uspava veliku vecinu ne samo bolesnih pasa i onda pocinje zacarani krug ponovo

  13. #13
    Član ice82'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    brus
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Азил (од грчког асилон - (прибежиште), склониште)

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    E druze silwert, kada bi jadne zivotinje dobile naoruzanje kao na tvom avataru,
    resile bi problem sa ljudima. Jos bi i mravi grunuli nuklearku pa sve od nule....

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Vecina ovakvih stvari se desava svakodnevno, a krije se od javnosti. Zato, koga vise zanima, moze da pretrazi slicne teme (mislim da ima cak i ova): www.zivotinje.info

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Joj...
    Znate kako...ja sam volontirao u Becejsko novootvorenom prihvatilistu bas dugo...I zaista to jeste tezak posao...ali verujte mi...
    Becejsko prihvatiliste poseduje kapacitet od 100 pasa, a u prihvatilistu se trenutno nalazi vise od 150. Budzet koji je opstina omogucila prihvatilistu na godisnjem nivou iznosi 2.500.000,00. To vam je 1.400,00 dinara po psu mesecno. Sto verujte mi nije ni blizu dovoljnog. 7m za prihvatiliste sa 100 pasa...je i vise nego dovoljno.
    Ta gamad u tom prihvatilistu uzima pare. TAURA, NVO iz Beceja, udruzenje za prava i zastitu pasa je za to prihvatiliste ucinila jako puno. Oko godinu dana sam pomagao i radio tamo i zaista se mnogo promenilo...Izgradili smo nove boksove, popravili stare, organizovano je bilo sakupljnje donacija, volonterski kampovi, zabaviste za stence,....Te jeste tezak posao,verujte, ali ako imas i malo volje i 7 miliona..moze mnogo da se uradi...

    A sto se tice tih pasa, neka im je Bog u pomoci.

    P.S. Ako psi tamo zaista jedu jedni druge onda taj koji kaze da je 95% pasa bolesno LAZE...Ti psi su bolesni i ta bolest se ne prenosi samo jedenjem drugih pasa vec i samim dodirom...

    ((
    Bas mi je zao...

  17. #17
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    trebali bi da kod nas uvedu organ vlasti poput americkog spca-a


  18. #18
    Član radzaa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    vrbas
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: prosto sam morao ovo da vam pokazem

    Citat Prvobitno napisao Vasker Pogledaj post
    Joj...
    Znate kako...ja sam volontirao u Becejsko novootvorenom prihvatilistu bas dugo...I zaista to jeste tezak posao...ali verujte mi...
    Becejsko prihvatiliste poseduje kapacitet od 100 pasa, a u prihvatilistu se trenutno nalazi vise od 150. Budzet koji je opstina omogucila prihvatilistu na godisnjem nivou iznosi 2.500.000,00. To vam je 1.400,00 dinara po psu mesecno. Sto verujte mi nije ni blizu dovoljnog. 7m za prihvatiliste sa 100 pasa...je i vise nego dovoljno.
    Ta gamad u tom prihvatilistu uzima pare. TAURA, NVO iz Beceja, udruzenje za prava i zastitu pasa je za to prihvatiliste ucinila jako puno. Oko godinu dana sam pomagao i radio tamo i zaista se mnogo promenilo...Izgradili smo nove boksove, popravili stare, organizovano je bilo sakupljnje donacija, volonterski kampovi, zabaviste za stence,....Te jeste tezak posao,verujte, ali ako imas i malo volje i 7 miliona..moze mnogo da se uradi...

    A sto se tice tih pasa, neka im je Bog u pomoci.

    P.S. Ako psi tamo zaista jedu jedni druge onda taj koji kaze da je 95% pasa bolesno LAZE...Ti psi su bolesni i ta bolest se ne prenosi samo jedenjem drugih pasa vec i samim dodirom...

    ((
    Bas mi je zao...
    sa 7 miliona moze mnogo da se uradi. o tome sam i ja pricao

    1400din je malo za jednog psa ako jede firmirane granule ali ako se jedu medjusobno onda i pretekne, a zamenu za pojedenog mozemo uvek naci na ulici i kod "neodgovornih" vlasnika. Da imam zeludac za takav biznis otvorio bih prihvatiliste i uneredio bih se od para. Gade mi se sva udruzenja za zastitu zivotinja. Eto cujem da je Goran Bregovic maltretirao nekog pevca na koncertu...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •