Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 27 od 27

Tema: MIKROSKOP????

  1. #21
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Izmedju ostalog "bavimo" se nekom elektronikom izmedju ostalog. Ali taj mikroskop je toliko dobar da mozhesh da vidish celije na latici od ruzhe, samo je potrebna neka lampa da bi osvetljenje bilo ok.
    Kostao je oko 70 dolara, 200 X uvecanje, a slika na kompu je 1024x768,
    smatram da je to sasvim dovoljno i da zavrshava potrebe 90 % ljudi....

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Upravo o tome ti i pricam. Za tako neke stvari je dobar i dovoljan, ali za neke stvari nije dovoljno samo da vidis konture celija Sve zavisi za sta neko hoce da ga koristi
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #23
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Citat Prvobitno napisao zarko Pogledaj post
    ja 8 godina koristim mikroskop svetlosni star star star ali ozbiljan nije nista nalik prvim mikroskopima ...i za T zavrsava poso preko 1000 kozica sma otvorio do sad i odlicna je zabava
    Mozda bi mogli novu temu da otvorimo, al ajd sad. Hteo sam da te pitam dal bi mogao da me uputis na neki sajt kako se proverava pol tarantule, odnosno kako se to gleda egzoskelet posto moj chale u firmi ima razne tipove mikroskopa pa bi bilo zgodno da ustanovim pol moje c. cyaneo.

    Sto se tice mikroskopa ja sam cuo da i solarni (ovaj sa ogledalcem) resava stvar kad je u pitanju provera pola.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Citat Prvobitno napisao acajelen Pogledaj post
    Mozda bi mogli novu temu da otvorimo, al ajd sad. Hteo sam da te pitam dal bi mogao da me uputis na neki sajt kako se proverava pol tarantule, odnosno kako se to gleda egzoskelet posto moj chale u firmi ima razne tipove mikroskopa pa bi bilo zgodno da ustanovim pol moje c. cyaneo.

    Sto se tice mikroskopa ja sam cuo da i solarni (ovaj sa ogledalcem) resava stvar kad je u pitanju provera pola.
    Ma resava stvar taj sa ogledalom, ali namucis se oko mestenja ogledala, pa dali ima dobra svetlost, pa ako nema odes sa mikroskopom, ne gde ti je zgodno, nego gde ima svetlosti i tako! To je sve za...ncija! Drugim recima ako hoces da ides u Pariz zavrsices stvar i sa ficom od 50 god....naravno sticices, ali ces se malo teze upustiti u takvu avanturu !
    Zelim da kazem da ako imas jednog ili dva pauka, mikroskop za to nece ti trebati uopste, pa taman da kosta i 2 eu, ali ako imas vise paukova ili zelis da se njima bavis onda glupo je da razmisljas za drugoj alternativi kad ti odlicni mikroskopi u Americi kostaju kao na primer jedna srednje skuplja zmija ovde, a ako to uporedis sa automobilima, nije mercedes, ali je zato golf 5

  5. #25
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Za solarni mikroskop najbolje reshenje ti je da kupish upaljach, koji odozdo ima belu diodu, upalish ga i uperish u ogledalce . To radi bolje nego sunce kada koristish, mozhesh bilo gde da gledash u mikroskop, a ne tipa na terasi da nalazish dobro mesto za gledanje

  6. #26
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Ma moze bre i bakterijska lampa. Ja sam jos u osnovnoj koristio solarni za razne stvari. Moze li da se ustanovi pol t. kad se egzoskelet (kosuljica) osusi i gde se to ustvari gleda?

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: MIKROSKOP????

    Moze da se lepo vidi i sa lupom 12x!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •