Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: temperatura u prostoriji gde je terarijum

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Red face temperatura u prostoriji gde je terarijum

    ajde...posto sam nov ovde.. i covek koji voli egzoticne zivotinje, ali ih jos uvek ne drzi zanima me kolika je potrebna temperatura u prostoriji gde se nalazi terarijum.. znam kolika je potrebna temperatura u terarijumu ali koliku razliku moze nadomestiti lampa ili grejac u terarijumu izmedju sobne i potrebne temperature u terarijumu...

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    Pa sve ti to zavisi od jacine sijalice i/ili grejaca.Verovatno ce ti terarijum biti u kuci,a tu ti je uvek temp oko 20 stepeni,sto znaci da nije previse tesko dogrejati.E sad ako ces ga drzati u nekoj supi u dvoristu onda tesko da ces ga zagrejati koliko ti je potrebno,a da ne bude iziskivalo previse truda i da ne bude nekih velikih tempereturnih razlika u samom terarijumu.Tipa da ti hladniji deo,koji se obicno ne greje,ne bude prehladan itd.U svakom slucaju mislim da si postavio bas cudno pitanje




  3. #3
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    E, a da li je potrebno preko leta staviti slabiju spot-lampu? Primećujem da je temperatura prilično viša ovih dana u teru, jer su i napolju visoke temperature. Voleo bih da mi neko od iskusnijih kaže da li je menjanje sijalice paraksa tokom leta? Meni je ovo prvo leto sa zmijama...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    sve zavisi koje zmije imaš,ja leti obično i ne uključujem grejače,a sijalicu ne palim kad je i ovako blizu 30 stepeni u sobi,jedno rešenje je da staviš slabiju sijalicu ali kad je vruće ume i ona da pregreje terarijum što opet nije dobro

  5. #5
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    a sta ako covek ima tarantulu

    onda samo nek se krece od 20 do 30 i to je ok! mada moze i koji stepen gore dole

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    Citat Prvobitno napisao tomahawk Pogledaj post
    E, a da li je potrebno preko leta staviti slabiju spot-lampu? Primećujem da je temperatura prilično viša ovih dana u teru, jer su i napolju visoke temperature. Voleo bih da mi neko od iskusnijih kaže da li je menjanje sijalice paraksa tokom leta? Meni je ovo prvo leto sa zmijama...
    Nemaš potrebe da menjaš sijalicu.Kupi kvalitetan potenciometar i rešio si problem.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    Ja imam muke sa tim ovih dana....
    Temperatura u terarijumu mi je 32 ispod sijalice (koja je po mom misljenju obavezna-zbog hot-spota) a u "hladnijem" kraju 30 stepeni.
    Zimus sam koristio sijalicu od 250w a sada od 40 i nju stisavam potenciometrom al ne vredi. Bas je vrelo ovih dana, a tek ce biti....
    Planiram kupovinu klime pa cu resiti i taj problem.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    hvala na odgovorima... nemam nameru drzati u supi...vec ono tipa nisi kuci dva dana , ne grejes zimi tad, a zmijica uziva.. to sam mislio..sad znam... hvala u svakom slucaju..nov sam na forumu i odusevljavate me svi koliko brzo i kvalitetno imate resenje i odgovor na svako pitanje.. hvala ljudi...

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: temperatura u prostoriji gde je terarijum

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Ja imam muke sa tim ovih dana....
    Temperatura u terarijumu mi je 32 ispod sijalice (koja je po mom misljenju obavezna-zbog hot-spota) a u "hladnijem" kraju 30 stepeni.
    Zimus sam koristio sijalicu od 250w a sada od 40 i nju stisavam potenciometrom al ne vredi. Bas je vrelo ovih dana, a tek ce biti....
    Planiram kupovinu klime pa cu resiti i taj problem.
    Moje licno misljenje je da ti to nije neki problem,ako joj je pretoplo uci ce u vodi,a i nemoj onda uopste grejati topliji deo,nece je sigurno ubiti niti nastetiti malo ovo temperaturno ludilo.Svi ga podnosimo,podnece ga i ona.




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •