Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: belgrad zoo na B92

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno belgrad zoo na B92

    12.juna znači prekosutra u 19-05 biće emitovana emisija o beogradskom zoo vrtu na B92,emisija je navodno snimana za animal planet,pa će biti premijerno prikazana
    e pa sad ja lično nikad nisam bio tamo,ali koliko sam načuo od ljudi koji su bili zoo vrt je u dosta očajnom stanju,pa videćemo šta kaže emisija pa ko voli nek izvoli

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Hvala na infoima

  3. #3
    Novajlija Mimi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    lose si nacuo...ali hvala na informaciji

  4. #4
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Gde je lose nacuo, zlo sta se tamo desava... E sad koliko ce nalagati to je drugo Palic zakon

  5. #5
    Novajlija Mimi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    svakome je svoje najbolje ... ali da si bio prosle, ili ove godine u vrtu, imao bi drugacije misljenje...mnogo je uredjenije nego pre, i ima novih zivotinja.... ali uglavnom jedan od razloga sto sam ostavio koment je to sto mnogi pricaju da je lose stanje, a nikad nisu bili u vrtu bas kao kad bi ja sad pricao o palicu a nikad nisam bio, malo je glupo
    pozdrav

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Bio sam ja prosle godine u bg zoo vrtu i nisam bas zadovoljan!
    U palickom nisam bio al sam cuo da je dosta bolji od beogradskog,nadam se da cu ove godine da posjetim palicki...


    Citat Prvobitno napisao Mimi Pogledaj post
    mnogo je uredjenije nego pre, i ima novih zivotinja

    Mislim da ne mozemo na osnovu ovoga da kazemo dal je zoo dobar il ne.Zivotinje su u pitanju a uredjenje ide uz to pa onda i broj zivotinja i td...

    U kakvom su stanju zivotinje?
    Vukovi setaju od jedne strane kaveza (koji i nije bas nesto velik) do druge a u betonu se vec urezala putanja od setanja!
    Tako i ljudi rade kad PUKNU u samiciOd jednog zida do drugog...

    Primjetio sam da im je odrasla iguana u jako malom terariumu,mora da su ga pravili oko nje!

    O zmijama necu ni da pricam jel je vec bilo price o tome

    Eto tako ja vidim stvari u bg zoo vrtu.
    Jedan je El Djapo

  7. #7
    Novajlija Mimi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    stoji to za vukove,nemaju mesta,kao i panteri i zmije(ali to se zato zove zarobljenistvo,ne priroda),ali zmijama nista ne fali,odrzava se cistoca temperaturam,vlaznost....,ali sto se tice zdravlja ok je inace ne bi bili tu...nove zivotinje su u super stanju,kao sto su vidre,beli kenguri,prerijski psi ...iguana koju si video je nazovi za prodaju tamo u onom petshopu,a iguane koje su za posmatranje i gledanje imaju novi prostor iznad papagaja,gde se nalazi i kornjaca sa galapagosa....od 50 belih lavova u svetu,kod nas je 7,1 mladunce od skoro,imamo najstarijeg aligatora na svetu star preko 80 godina,koji je u bgu od 1937. i preziveo je drugi svetski rat...,niko ne gleda na to da je taj zoovrt rusen vise puta prilikom ratova i bombardovanja,vec gledaju nove vrtove koji su od skoro u funkciji.....ali naravno,uvek ima neko da se nadje sa pridikama ...ali svako ima pravo na svoje misljenje...

  8. #8
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    LJUDI
    Ma koliko se dezinformacija širi o našem VRTU DOBRE NADE, činjenica je da je naš vrt zadobio ovoliku medijsku pažnju iz razloga što je to ZOO sa najviše prinova u Evropi. Ja sam radio članak o njemu za jedan strani medij još 2004. I tada se većina štićenika istog razmnožavala što nije ukazivalo na zapostavljanje bilo koje vrste u istom, mada sam ja tražio propuste na kojima sam želeo da zamerim. Osim popularnog ZVERINJAKA koji je još uvek problem, što se tiče prostora sve je bilo, a sad još više, u najboljem redu. Ali čak i velike mačke ne zameraju na skučenosti. Šta više se razmnožavaju regulare. Naš mali vrt u ovom trenutku raspolaže sa 7 belih lavova što je za tako mali ZOO luksuz i tek kakav. Propusta je malo. Ja sam radio, kao što rekoh, temeljno istraživanje, kontaktirao sa mnogim evropskim vrtovima (u nekima i bio: Beč, Budimpešta, Študgart), ali ovo što mi imamo u samom centru, uzevši u obzir celokupnu situaciju u kojoj je naša napaćena zemlja, nisam sreo. Tamo preko je sve sterilno, savršeno upakovano, bezprekorno, ali ova priča sa ovolikom dozom duše i želje da se od ničega napravi nešto i da se koncepcija održi tokom niza mučnih godina, i da se od staklenih nogu načine jače i višestruko stabilnije, tamo ne postoji. Budimo zahvalni da i dalje funkcioniše i da napreduje i da izaziva pozitivnu pažnju u svetu. Ponosim se našim vrtom i tim Bojovićem koga sam X puta opovrgavao i pokušao da osporim. Eh, da Palić ima takvog, sada bi se u Palićkom jezeru igrale orke sa delfinima, a isto bi bilo, bogami slano...Subotičani, dođite da vidite pa posle sudite

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Ko se tu sa kim svadja? Palic i Subotica se do mene nisu oglasili!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Citat Prvobitno napisao Mimi Pogledaj post
    stoji to za vukove,nemaju mesta,kao i panteri i zmije(ali to se zato zove zarobljenistvo,ne priroda)
    To se ne zove zarobljenistvo vec mucenje
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  11. #11
    Član tomahawk'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Sorry, Sasha. Mislio na goreksklamovanu sintagmu "Palić zakon!".
    Naravno da nemam ništa protivu Palićkog (ili Jagodinskog) ZOO-a; šta više voleo bih da postoji još takvih oaza u našoj zemlji, ali, realno se sa beogradskim zaiista ne mogu usporediti ni po broju vrsta, ni po infrastrukturi, a bogami ni po tradiciji. I ako ne budete u prilici da posetite BG ZOO, pogledajte seriju. Mislim da vredi. Pozdrav.

  12. #12
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Ja gledam kako je zivotinjama. I ono sta im nudi palic je naspram bg luxuzni hotel sa 65 zvezdica ...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Pogledajte samo iguane u Beo zoo vrtu i onda pricajte nesto... Zasto se uvek svadjamo na ovu temu. Geni zatvaraj temu!

    Spider, hvala na informaciji! Sve najbolje!
    =MiluttiN=


  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: belgrad zoo na B92

    Stvarno ako krene rasprava zatvaram temu... Nepotrebna je. Informacija o emisiji je data i primljena
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Novajlija Mimi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Citat Prvobitno napisao tomahawk Pogledaj post
    LJUDI
    Ma koliko se dezinformacija širi o našem VRTU DOBRE NADE, činjenica je da je naš vrt zadobio ovoliku medijsku pažnju iz razloga što je to ZOO sa najviše prinova u Evropi. Ja sam radio članak o njemu za jedan strani medij još 2004. I tada se većina štićenika istog razmnožavala što nije ukazivalo na zapostavljanje bilo koje vrste u istom, mada sam ja tražio propuste na kojima sam želeo da zamerim. Osim popularnog ZVERINJAKA koji je još uvek problem, što se tiče prostora sve je bilo, a sad još više, u najboljem redu. Ali čak i velike mačke ne zameraju na skučenosti. Šta više se razmnožavaju regulare. Naš mali vrt u ovom trenutku raspolaže sa 7 belih lavova što je za tako mali ZOO luksuz i tek kakav. Propusta je malo. Ja sam radio, kao što rekoh, temeljno istraživanje, kontaktirao sa mnogim evropskim vrtovima (u nekima i bio: Beč, Budimpešta, Študgart), ali ovo što mi imamo u samom centru, uzevši u obzir celokupnu situaciju u kojoj je naša napaćena zemlja, nisam sreo. Tamo preko je sve sterilno, savršeno upakovano, bezprekorno, ali ova priča sa ovolikom dozom duše i želje da se od ničega napravi nešto i da se koncepcija održi tokom niza mučnih godina, i da se od staklenih nogu načine jače i višestruko stabilnije, tamo ne postoji. Budimo zahvalni da i dalje funkcioniše i da napreduje i da izaziva pozitivnu pažnju u svetu. Ponosim se našim vrtom i tim Bojovićem koga sam X puta opovrgavao i pokušao da osporim. Eh, da Palić ima takvog, sada bi se u Palićkom jezeru igrale orke sa delfinima, a isto bi bilo, bogami slano...Subotičani, dođite da vidite pa posle sudite
    skroz upravu

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    To se ne zove zarobljenistvo vec mucenje
    budi onda darezljiv kad vec procenjujes sta je to,pa doniraj neku sumu ili sumicu na racun zoo vrta za zivotinje do kojih ti je mnooogo stalo...ja sam to uradio...pa onda pricaj sta god zelis
    pozzz

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    haha vi ste totalno ludi,nije mi uopšte bio cilj da pokrenem raspravu,nije ni moje da procenim,zato sam i naglasio da nisam bio tamo pa nije moje da procenjujem,pa emisija bi trebalo da obezbedi neki uvid u celu situaciju pa ćemo da vidimo,u svakom slučaju je pozitivno da se neki ljudi ipak zalažu za te životinje uprkos svim poteškoćama sa kojima se susrećemo dnevno,pričam tu generalno bez obzira da li se radilo o palićkom,ili BG zoo vrtu

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Citat Prvobitno napisao Mimi Pogledaj post
    budi onda darezljiv kad vec procenjujes sta je to,pa doniraj neku sumu ili sumicu na racun zoo vrta za zivotinje do kojih ti je mnooogo stalo...ja sam to uradio...pa onda pricaj sta god zelis
    pozzz
    Kakve to sad veze ima sa darezljivoscu? Samo sam rekao da ako su zivotinje u zatocenistvu, ne moraju biti osudjene i na mucenje To sto si ti donirao pa sad pricas na sav glas, ne cini te nista vise ljubiteljem tih zivotinja od nas koji to nismo uradili. Uostalom, iskreno ni ne verujem da sve te pare od donacija idu bas tamo gde bi trebalo
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  18. #18
    Novajlija Mimi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    0

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Kakve to sad veze ima sa darezljivoscu? Samo sam rekao da ako su zivotinje u zatocenistvu, ne moraju biti osudjene i na mucenje To sto si ti donirao pa sad pricas na sav glas, ne cini te nista vise ljubiteljem tih zivotinja od nas koji to nismo uradili. Uostalom, iskreno ni ne verujem da sve te pare od donacija idu bas tamo gde bi trebalo
    to sam rekao iz razlog sto mi ispravljas zatocenistvo u zarobljenistvo,pametujes. a donacijom kolko tolko pomognes u nekom smislu,i normalno da cu to reci jer sam ponosan i na to i na nas zoo vrt i na sve u njemu.i neko ko nikad nije bio tamo ,prepricava sta je cuo ili procitao ili sta god...ne kazem da ti nisi bio,al me nervira to sto drugi pricaju koji nisu bili...i te teorije zavere gde idu pare gde ne idu,to me se ne tice.
    a sto se tice sad teme koju smo odavno promasili,admin moze da reaguje a i ne mora,neka kaze svako svoje misljenje
    pozzz

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Ama covece, komentarisao sam to jer je ispalo da si rekao da su ti uslovi normalni za zarobljenistvo. Procitaj jos jednom tu svoju recenicu pa ces shvatiti o cemu pricam... Ako ne mozes da prihvatis da neko da komentar na to sto si rekao, onda ne treba ni da dajes komentar.
    I ne govorim ni o kakvim teorijama zavere, vec da je moje misljenje da te pare ne idu tamo gde treba. Drugarica je volontirala u zoo vrtu i znam kakve se tu stvari sve rade.
    Nije ni bitno, stvarno smo skrenuli sa teme...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: belgrad zoo na B92

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    12.juna znači prekosutra u 19-05 biće emitovana emisija o beogradskom zoo vrtu na B92,emisija je navodno snimana za animal planet,pa će biti premijerno prikazana
    e pa sad ja lično nikad nisam bio tamo,ali koliko sam načuo od ljudi koji su bili zoo vrt je u dosta očajnom stanju,pa videćemo šta kaže emisija pa ko voli nek izvoli
    kul za emisiju, ali kao shto se vec raspravljalo, nije bash toliko ocajno stanje kao shto kazesh........

    napravio si ovom recenicom totalnu pometnju ccc

    thx za info gledacu emisiju !

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •