Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 27 od 27

Tema: Boa constrictor zadavila vlasnika

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    pa nije mi jasno na osnovu ovih podataka kako je moglo da dodje do smrtnog slučaja,kako se dotični nije mogao odbraniti,jer realno gledano zmija od 6 ft,znači 1.8m ne bi trebalo da je u stanju toliko da stegne da je ne možeš skinuti,u to mi je teško poverovati

  2. #22
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    Pa ne verujem da je 1,8m ako ima 11 kg. Moja ima oko 1,75-1,80 i ima oko 4-4,5kg i to je mozda cak malo vise ugojena. Jeste da je moj(a) muzijak i da su oni tanji, ali opet... Znate vi koliko je 11 kila, onda mora biti bas, bas podebela ako je 180. Nesto mi se tu ne uklapa
    Ne znam odakle vam da je 6ft, tamo gde sam ja procitao pise 2,75m.

  3. #23
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    A suburban Omaha man has died after being strangled by his 9-foot, 25-pound pet boa constrictor, authorities said Thursday. Cory Byrne, 34, of Papillion died Wednesday night at a local hospital, just hours after police and paramedics pried the snake from around his neck, police said.

    Byrne had been showing the snake to a friend when it wrapped around his shoulders and neck and squeezed, Sarpy County Attorney Lee Polikov said.

    An officer was called to Byrne's apartment near downtown Papillion around 5:40 p.m. The officer found Byrne on the ground with the snake still around his neck.

    Paramedics soon arrived and helped get the snake off Byrne and into a cage.

    The Nebraska Humane Society in Omaha has taken custody of the male red-tailed boa constrictor, said spokesman Mark Langan.

    The snake appears to have been well-fed, said Langan, who added he did not know what might have led the snake to strangle its owner.

    http://abcnews.go.com



    mozda ovo pomogne, drugacije su mere zmije


    jos
    http://www.themorningstarr.co.uk/201...his-pet-snake/
    http://www.msnbc.msn.com/id/37621474/
    http://www.cbsnews.com/stories/2010/...n6569683.shtml

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    pa nije mi jasno na osnovu ovih podataka kako je moglo da dodje do smrtnog slučaja,kako se dotični nije mogao odbraniti,jer realno gledano zmija od 6 ft,znači 1.8m ne bi trebalo da je u stanju toliko da stegne da je ne možeš skinuti,u to mi je teško poverovati
    Pazi dovoljno je 10ak sekundi da se zaustavi dotok krvi u mozak i da izgubis svijest.. E ti sad racunaj koliko ti sekundi treba da skines bou, koja se recimo dvostruko omotala oko vrata.., sumnjam da je to tako lagan posao, pogotovo za osobu koja je zrtva i koja je uspanicena...
    Ovo govorim jer sam drzao u rukama bou te duzine, a neki dan i pitona.., koji je "slabiji" od boe, a zadavao mi je probleme kad sam ga hendlao...


  5. #25
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    dule ako je zmija koja je udavila coveka , ona zmija sa prvog linka ove teme, onda je duplo manja od ovog pitona sto ti drzis

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    Pa eto bice da ja tako.., ako uzmes u obzir da sam ja visok 1.83m.., znaci da je ova zmija oko 2.5m...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Boa constrictor zadavila vlasnika

    Amerikanci vole senzacionalne vesti ,tako da ovo nista ne cudi.
    Inace,dok sam drzao Burmanskog pitona,cesto se desavalo da mi se okomota oko vrata,ruke itd....,eto ziv sam,iako mi se desilo nekoliko puta da me malo jace stegne.
    Sasvim normalna situacija za te zivotinje koje tada koriste samo onoliko snage u misicima koliko je potrebno da se odrze da ne bi pale.
    Normalno je da ako je zmija velika,kao sto je bio i moj....blizu 3m,da ga nije lako drzati obavijenog oko vrata ili ruke.
    Najveca greska je uzimati zmiju gladnu,posle hranjenja,ili u toku pripreme za presvlacenje,jer je tada ona u takvom stanju da se ne moze bas sve predvideti sta moze da uradi.
    Naravno da nije dobro ni praviti neke nagle pokrete...,skakati,kriviti se...itd...jer zmija sve to moze pogresno da protumaci...
    Ipak je to predator i to ne mali,sa kojim treba biti umeren i biti svestan u njegovu snagu i mogucnosti....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •