Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Zmije izujedaše Valjevce

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Zmije izujedaše Valjevce

    http://www.mondo.rs/s173411/Hronika_..._Valjevce.html

    Pa,Nenade,aj ti opet na Gradac...
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Bila sam na Gradcu za prvi maj i videli smo jednu beloušku, ribaricu i poskoka i sve su se samo kulturno sklonile od nas. Dobro, belouška je prvo dobrano isprepadala moju sestru koja misli da su sve zmije smrtonosne

    Ali nam je rekao čika koji je čuvao železničku stanicu da ne idemo mnogo po travi jer je puna poskoka.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    I opet ce jadne belouske da nadrljaju jer su ovi likovi stavili njenu sliku uz
    pricu o poskocima koji ujedaju redom.
    Jos se tu javlja problem sto se ljudi ne javljaju na vreme u ambulantu vec
    misle da su se izlecili serumom pa ih posle dovoze u teskom stanju, zar ne?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Gradac je oduvek bio pun poskoka..naročito potez od manastira Ćelije pa do izvora Graca
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Mislim da je to "tesko stanje" slika smrtonosnog straha, bola i psihicko stanje coveka posle ujeda poskoka, jer naravno da ujedeni ljudi nose sto je moguce brze u bolnicu! Treba podvuci da nije navedeno za nijednog smrtnog slucaja, pored toliko ujedenih ljudi!

  6. #6
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Gradac ne bi bio Gradac bez poskoka, meni ce Gradac uvek biti nesto posebno jer mi je to bio prvi veci bioloski teren na koji sam isao.
    Koliko ja znam, niko iz Istrazivacke Stanice Petnica nije ujeden od strane poskoka. Ovo je jako interesantno jer gomila srednjoskolaca svake godine ide na terene oko stanice a Gradac je obicno odrediste celodnevnih terena. Ne idu na gradac samo polaznici biologije vec i polaznici drugih seminara. I eto, samo zato sto se pazi nema ujeda iako se na ovim terenima cesto i hvataju poskoci. Ja na Gradcu nisam bio od predprosle godine, ali za period pre toga se ne bih usudio da kazem da su "trave pune poskoka". Na terenima opsteg tipa, i kao polaznik i kao saradnik, nisam uvek vidjao poskoke. Do duse na herpetoloskim terenima smo uvek nalazili poskoke jer smo ih konkretno trazili. Znaci moje je misljenje da do ujeda na Gradcu dolazi jer je on mesto gde ljudi iz Valjeva idu da se zezaju i provedu jer je zaista prelep i ne paze gde staju. I otrov poskoka iz okoline Valjeva je blazi nego otrov jedinki iz juznijih predela tako da je i to olaksavajuca okolnost.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Znaci moje je misljenje da do ujeda na Gradcu dolazi jer je on mesto gde ljudi iz Valjeva idu da se zezaju i provedu jer je zaista prelep i ne paze gde staju.

    definitivno je tako...al,da ih ima-ima ih...pre par godina,moj kum je bio na kupanju sa decom...kad su krenuli kući,pošao je da uzme majici,i iz nje ga je ujeo poskok,koji se tu zavukao..tako,da ima raznih slučajeva ujeda
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Gradac ne bi bio Gradac bez poskoka, meni ce Gradac uvek biti nesto posebno jer mi je to bio prvi veci bioloski teren na koji sam isao.
    I moje prvo i kampovanje . Na žalost za sada jedino.
    Mi smo sa sobom imali jednog petničara, tako da smo bili mirni, a i taj jedan kojeg smo videli nije baš "puna trava poskoka" kao što nam je lik rekao.
    Čovek je došao na njihovu teritoriju da roštilja ili uživa, nebitno, naravno da će se zmija braniti ako se oseti ugroženom.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    Ma svake godine ista glupost po novinama... Ako mi reagujemo ovako na poskoka, sta bi trebali da rade ovi iz Australije, Azije, Afrike... da se svi kolektivno isele ili samoubiju
    www.helpanimals.org.rs

  10. #10
    Član FoxX'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Zmije izujedaše Valjevce

    ljudi,krece invazija!sada je sve vec jasno,prvo su naterali Evu da proba jabuku,hteli su sistematski da nas uniste,a sada posle toliko godina vise nemaju strpljenja i krecu u direktan napad!
    IT ALL STARTS HERE! RUN FOR YOUR LIFE!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •