Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: Terarijumi za tarantule

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Terarijumi za tarantule

    Evo terarijuma koje sam uradio.Dimenzije terarijuma 40x30x30,dimenzije stalaže 160x90x35,dimenzije police 84x35.Police stoje na klizače za fioke tako da se dva terarijuma izvlače istovremeno.Svi terarijumi tj. spot lampe od 60w su povezane na jedan potenciometar od 600w.





    Uploaded with ImageShack.us
    Poslednji izmenio gagi; 20.06.10. u 21:41.

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Lepo lepo sve pohvale
    p.s. a vidim i imas "Nikola Tesla" pojacalo

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Hvala Miloše.Što se tiče pojačala šljaka već 20 godina .Evo još jedne sličice.




    Uploaded with ImageShack.us

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    strava odradjeno !

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Lepo si napravio policu. Unutrasnjost terarijuma je jednostavna i dobra. Jedina zamerka su te spot lampe u terarijumima. Ja to ne bi nikada drzao u terarijumu. 60w spot lampa je prejaka i ispod nje je sigurno previse toplo za bilo koju tarantulu. Sobna temperatura od 20-28 stepeni je dovoljna za T. Za osvetljenje si trebao stavljati neonke koje bi bile iznad terarijuma...u tvom slucaju na poledjini jer su ti police pomicne. One bi ti obezbedjivale vise svetla smanjile bi ti utrosak struje a obezbedile bi i koji stepen visu tempeaturu u pozadini police. Moje mislenje je da to treba sto pre da promenis.
    sve u svemu nista pametno

  6. #6
    Član Radisa89'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Smederevo i Novi Sad
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    polica je super, jako jednostavna a opet jako lepa i funkcionalna.... koliko ti je kesa bilo potrebno za nju?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Ok je polica, prosto, jednostavno, pristupachna varijanta...
    Samo nikad nisam video da neko ima spot sijalicu u terarijumu za tarantulu ?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Citat Prvobitno napisao zokis Pogledaj post
    Lepo si napravio policu. Unutrasnjost terarijuma je jednostavna i dobra. Jedina zamerka su te spot lampe u terarijumima. Ja to ne bi nikada drzao u terarijumu. 60w spot lampa je prejaka i ispod nje je sigurno previse toplo za bilo koju tarantulu. Sobna temperatura od 20-28 stepeni je dovoljna za T. Za osvetljenje si trebao stavljati neonke koje bi bile iznad terarijuma...u tvom slucaju na poledjini jer su ti police pomicne. One bi ti obezbedjivale vise svetla smanjile bi ti utrosak struje a obezbedile bi i koji stepen visu tempeaturu u pozadini police. Moje mislenje je da to treba sto pre da promenis.
    Jačinu svetlosti regulišem pomoću potenciometra i kod mojih tarantula je uvek 25-28*C.Ispod lampe se nalazi posuda sa vodom tako da ne moram često da vlažim terarijum.Sviđa mi se tvoj predlog za neonke,ali pre toga moram da skinem crnu foliju sa zadnje strane svih terarijuma

    Citat Prvobitno napisao Radisa89 Pogledaj post
    polica je super, jako jednostavna a opet jako lepa i funkcionalna.... koliko ti je kesa bilo potrebno za nju?
    Što se tiče keša:materijal(iverica,lesonit i klizači)+ruka oko 7000 dinara.

    Citat Prvobitno napisao FatBastard Pogledaj post
    Ok je polica, prosto, jednostavno, pristupachna varijanta...
    Samo nikad nisam video da neko ima spot sijalicu u terarijumu za tarantulu ?
    Ne razumem zašto ne staviti spot lampu u terarijum?Od kad sam počeo da čuvam tarantule (4 god.) koristim ove lampe i veruj mi nikad nisam imao problema.Ispod lampe je posuda sa vodom i ne moram da se cimam oko vlage.
    Poslednji izmenio marko; 22.06.10. u 00:53. Razlog: ispravio tag za citat

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    predpostavljam da misle da tarantula moze da se opece na lampu, jer joj je dostupna ako krene da se pentra...

    ni ja ne bih stavio unutar ter-a lampe vec neonka iznad / iza, zbog toga...
    (dopunite ako nisam u pravu)

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Mislim da nisu baš toliko glupe da se okače na lampu i da se opeku.Ove moje do sada nisam video ni jednom blizu nje a kamo li na njoj.Mada može svašta da se desi,mora čovek o svemu da razmišlja.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Tarantule nisu veliki ljubitelji svetla, zbog toga se ne stavljaju spot lampe.

    edit: zaboravih, polica je odlično urađena
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  12. #12
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Polica mi se sviđa, to je upravo ono što treba imati kad je veći broj terarijuma u pitanju. Još kad bi stavio pozadine u terarijume, izgledalo bi savršeno. No, kad smo se već dotakli priče o tim spot sijalicama, ne mogu da ne spomenem da smatram da je ovo tvoje rešenje apsolutno pogrešno. Spot sijalica od 60w, ispod koje je temperatura oko 45 stepeni, a u samoj toj polovini terarijuma oko 40, zaista je previše za tarantule. Njima je prirodno stanište pretežno tropska šuma, gde vegetacija ublaži temperaturu na 25 stepeni, i gde nemaju direktne sunčeve zrake, a ne pustinja gde prži zvezda u mozak. Tarantule jesu bića sa velikom sposobnošću prilagođavanja, ali kao što sam kažeš, ne prilaze sijalici, tako da ne mogu da se opeku...naravno da ne prilaze kad im je prevruće. Da mogu, verovatno bi vrištale... Osim ako potenciometrom regulišeš to, pa staviš na baš minimalnu jačinu. Kako god, lepše bi bilo da su neonke pozadi, nego spot unutra...

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Terarijumi za tarantule

    Čovek lepo napisa i da koristi potenciomer i koje su temperature u terarijumima 4 posta pre tvog.

    Zanimljiviji mi je komentar za prirodno stanište jer na primer u njegovom profilu mogu da vidim da ima fotografije za 3 Brachypemle i 1 Grammostolu koje nikada nisu videle išta tropsko . Jedino geniculata može da se stavi u tu kategoriju ali je opet u teškoj manjini.
    Potpis u pripremi!

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Citat Prvobitno napisao ganjachica zmajeva Pogledaj post
    Tarantule nisu veliki ljubitelji svetla, zbog toga se ne stavljaju spot lampe.

    edit: zaboravih, polica je odlično urađena
    Naravno da im smeta jako svetlo i baš zbog toga sam ubacio plave spot lampe koje daju tamnu svetlost .

    Citat Prvobitno napisao Free_Climber Pogledaj post
    Polica mi se sviđa, to je upravo ono što treba imati kad je veći broj terarijuma u pitanju. Još kad bi stavio pozadine u terarijume, izgledalo bi savršeno. No, kad smo se već dotakli priče o tim spot sijalicama, ne mogu da ne spomenem da smatram da je ovo tvoje rešenje apsolutno pogrešno. Spot sijalica od 60w, ispod koje je temperatura oko 45 stepeni, a u samoj toj polovini terarijuma oko 40, zaista je previše za tarantule. Njima je prirodno stanište pretežno tropska šuma, gde vegetacija ublaži temperaturu na 25 stepeni, i gde nemaju direktne sunčeve zrake, a ne pustinja gde prži zvezda u mozak. Tarantule jesu bića sa velikom sposobnošću prilagođavanja, ali kao što sam kažeš, ne prilaze sijalici, tako da ne mogu da se opeku...naravno da ne prilaze kad im je prevruće. Da mogu, verovatno bi vrištale... Osim ako potenciometrom regulišeš to, pa staviš na baš minimalnu jačinu. Kako god, lepše bi bilo da su neonke pozadi, nego spot unutra...

    Kao što reče Geni lepo sam napisao da temperaturu regulišem pomoću potenciometra i uvek je od 25-28*C.Što se tiče neonki razmišljam o tome .

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Pa onda je ok i sve ostalo je stvar ukusa. Lično meni bi bilo lepše da je iznad terarijuma sijalica nego u terarijumu da zauzima prostor. Ali sa druge strane, ne volim boju svetlosti koju daju neonke, ne toliko kako izgleda terarijum nego kako oboje sobu u kojoj sam. Pogotovo što bi ovde trebale 4 neonke, ma ja bih umrla sem ako ih nekako ne bi zaštitila da ne bacaju svetlo po sobi.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  16. #16
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    super napravljeno!

    Citat Prvobitno napisao rassa Pogledaj post


    ja sam mislio da napravim ovako nesto, na svakoj polici po jedan ter i da se svaka polica izvlaci, sine klasicne
    naravno ne bi sve izvlacio odjednom
    al mi je nekako previse zatvoreno
    slicno sam i ja hteo, samo za po jedan terarijum na svakoj polici!

    odlicno!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    Pazi nek ima potenciometar kakav hoce....aj sad lupam....temperatura se nalazi u zadatim granicama i lampa ne radi....tarantula se vere i nekim slucajem dospe na lampu...stoji bleji sta vec radi....temperatura pada i dolazi do trenutka kada se lampe pale....sta se onda desava necu ni da pomislim......al kako ko hoce....ja lampu ne bi stavljao unutra nikad.
    sve u svemu nista pametno

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Terarijumi za tarantule

    Ne Zoki, to je termostat o čemu ti pričaš. On ili drži lampu upaljenu ili ugašenu.

    Reostat smanjuje struju i time i snagu sijalice ali ona konstantno gori. Na primer, sijalicu od 60w smanjiš na 15 jer vidiš da time postižeš temperaturu koja ti treba.

    Ja to koristim kod guštera i mnogo je bolje od termostata.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Terarijumi za tarantule

    gagi, koji je to treset unutra?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Re: Terarijumi za tarantule

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Ne Zoki, to je termostat o čemu ti pričaš. On ili drži lampu upaljenu ili ugašenu.

    Reostat smanjuje struju i time i snagu sijalice ali ona konstantno gori. Na primer, sijalicu od 60w smanjiš na 15 jer vidiš da time postižeš temperaturu koja ti treba.

    Ja to koristim kod guštera i mnogo je bolje od termostata.
    Skontao....moja greska ako je tako... ja sam skontao da je onako kako sam ja napisao . Ovo sto si ti napisao je dobra varijanta ali ipak ne bi je primenjivao. Gusteri su druga stvar pogotovo oni sto treba da se suncaju tj. greju.
    sve u svemu nista pametno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •