Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Indijska crvena skorpija

  1. #1
    Član ice82'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    brus
    Postova
    77

    Uobičajeno Indijska crvena skorpija

    Gledao sam-World's deadliest animals-India-National Geographic,verovatno je neko gledao,elem tu se pominje ova skorpija-u Indijskih srtonosnih 12 zivotinja
    ovaj tekst je odatle
    "Kada ubode svojom otrovnom zaokom,za nekoliko sekundi povracanje i konfuzija obuzimaju mladu zrtvu.Kako se toksini sire unistavaju srcani i nervni sistem.Bez lecenja,pluca i drugi organi mogu da otkazu za nekoliko sati-sve je to od beskicmenjaka,velicine upaljaca za cigarete.U Indiji zivi skoro stotinu vrsta skorpija,ali indijska crvena je najsmrtonosnija.Kao i paukovi i zmije i skorpije napadaju samo u krajnjoj nuzdi-okrugla otrovna zlezda na vrhu repa ubrizgava mnostvo neurotoksina u zrtvu-zbog toga njihov napad moze da bude katastrofalan,posebno za decu.Bosonoga deca spadaju u najcesce zrtve u Indiji,cesto slucajno nagaze ili sednu na ovo stvorenje sa 8 nogu.Simptomi mogu da traju od 24-72h.Zrtva moze da se oseca dobro i da joj odjednom ponovo pozli-to je efekat laznog oporavka.Lekarska terapija moze ponekad da neutralise dejstvo otrova skorpije.Ova skorpija rasprostranjena je u centralnim i juznim podrucjima Indije,oblastima bogatim stenovitim,pescanim skrovistima.Mestani tvrde,ako je zemljiste crveno tu cete sigurno naci i skorpije.One borave u pukotinama ili jazbinama i ispod otpadaka,cekajuci insekte u zasedi,a tada,njena kljesta hvataju bubasvabu,dok zaoka zadaje otrovni udarac,ubrzo je paralisuci i pretvarajuci unutrasnje oragane u tecnost.Skorpije nemaju zube,umesto toga one probadaju svoj plen i usisavaju tecni sadrzaj-ostavljajuci za sobom samo ljusturu."

    ima li ona da se kupi kod nas-kako glasi njen naziv?
    svideo mi se njen izgled-ima mala kljesta i ona je mala sva zato mi se svidela -kao i zbog boje njene i otrova-pa nek napise neko nesto o njoj*molim*
    -hteo bih da nabavim ovu skorpiju ili barem neku slicnu njoj(da je manja i svetlija)-pa moze i savet oko toga

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Mesobuthus tamulus concanesis/Hottentotta tamulus

    Bilo koji od tih butusa je slicna
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Bif me pretece









    Zaboravih reci...slike su odavde uzete:http://pagesperso-orange.fr/eycb/scorpions/index.htm
    Jedan je El Djapo

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Citat Prvobitno napisao Borko Pogledaj post
    Bif me pretece
    1 : 0 hehe

    Kimo je imao hottentote neke, mislim da ih jos ima.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Član ice82'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    brus
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija


    e to je to
    a upravo sam video da Kimo ima u ponudi Hottentotta tamulus-tako da sam mu pustio poruku da me obavesti u vezi sa tim
    bas mi se svidja-izgled njen i to sto je otrovna

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    1 : 0 hehe



    Lijepe su hottentotte...tj sve Buthidae,samo moras prste da cuvas
    Ja sam bio trazio H jayakari al je nemogoh nabaviti

    Jedan je El Djapo

  7. #7
    Član ice82'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    brus
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    super izgleda ova -svidja mi se
    ja nemam iskustva sa skorpijama uopste-ali planiram da nabavim neku obavezno-
    zato bih malo da se pripremim-za prvu skorpiju bih uzeo neku svetliju -one mi se vise svidjaju nego crne
    a sto se tice toga da se cuvam(jer bih voleo otrovniju vrstu)-valjda cu se snaci oko toga-mada nemam iskustva sa skorpijama pa malo je frka-ali ima vremena pripremicu se

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Vrnjacka banja
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    A jel ima kod nas protiv otrov, serum ili tako nesto za tu skorpiju?

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Ma nisu skorpije puno zahtjevne samo im obezbjedis osnovno:temperaturu,hranu i td i to je to.
    Poslije nekog vremena skontaces ih malo bolje (naj smijesnije su kad kopaju )
    Ja licno volim samo Buthidae i njih samo i nabavljam...
    Ovih dana bi trebao da nabavim Babycurus jacksoni-e al bice tema sa slikama.
    U sustini nisu teske za drzanje,samo naprijed i srecno.




    Citat Prvobitno napisao AlexMahone Pogledaj post
    A jel ima kod nas protiv otrov, serum ili tako nesto za tu skorpiju?
    Ima naravno

    Jedan je El Djapo

  10. #10
    Član ice82'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    brus
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    @borko
    *B.jacksonije sam nasao u ponudi-ta neka boja cigle mi se svidja-i moram reci super izgleda skorpija ta
    *H.hottentote-sam isto nasao u ponudi ali ne bih tu skorpiju kao prvu da uzimam
    *Hottentotta tamulus-moze da se nabavi al nema je trenutno-mora se sacekat
    (malo mi je problem sad kinta-zato ne mogu uzet trenutno a kupio bih Babycurus jacksoni)

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Indijska crvena skorpija

    Da da,jacksonija ima skoro uvijek u ponudi,nije njih problem naci.I zanimljivi su.
    Skupljaj pare,obezbjedi staniste i onda nabavljaj

    Ja imam na spisku 10ak vrsta koje mi se bas svidjaju i samo cekam da negdje kod nas izbije ponuda pa da uzmem.
    Jedan je El Djapo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •