Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: Kraljica...

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Kraljica...

    Sta se desava ukoliko se napravi kolonija i kraljica ugine,da li ce neka zenka iz kolonije postati kraljica ili ce se kolonija sama na kraju ugasiti?
    Hvala

    Mislim na mrave naravno...

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao michelangelo Pogledaj post
    Sta se desava ukoliko se napravi kolonija i kraljica ugine,da li ce neka zenka iz kolonije postati kraljica ili ce se kolonija sama na kraju ugasiti?
    Hvala

    Mislim na mrave naravno...


    kolonija propada
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    A koliko zivi kraljica?Malo je to ne zgodno jer recimo ako se nabave egzoticni mravi ne postoji mogucnost nastavljanja vrste...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao michelangelo Pogledaj post
    A koliko zivi kraljica?Malo je to ne zgodno jer recimo ako se nabave egzoticni mravi ne postoji mogucnost nastavljanja vrste...
    bez kraljice nema nista pa zive dosta dugo to ti mogu reci otprilike 5 godina sigurno a sad bolje uzmi kraljicu nego da uzmes 50 mrava pa ti uginu za 2 meseca ili koliko vec zive...
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Neke primitivne vrste mrava Ponerini mogu umesto kraljice da imaju nesto sto se zove gamergate, njih obicno ima vise i nisam siguran ali sam citao u takvom drustvu sve zenke su sposobne da legu jaja ali da im glavne gamerate-tkinje feromonom onemogucavaju to.... Diacamma ima gamergate a ne kraljicu na primer...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Neke primitivne vrste mrava Ponerini mogu umesto kraljice da imaju nesto sto se zove gamergate, njih obicno ima vise i nisam siguran ali sam citao u takvom drustvu sve zenke su sposobne da legu jaja ali da im glavne gamerate-tkinje feromonom onemogucavaju to.... Diacamma ima gamergate a ne kraljicu na primer...
    uglavnom ti mravi sto spominjes ne verujem da zive kod nas a ni u evropi ...mislim da zive negde u juznoj americi
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Diacamma je iz Azije a moze se nadje i u Australiji mislim... Ali ne bitno nisam ni siguran u to sto sam napisao tako sam nesto citao... Dahaka ce me vec ispraviti. Mi imamo u Srbiji Poneru coreocatu ona je primitivan domaci mrav ali oni imaju bas kraljicu mislim...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao Bifrost Pogledaj post
    Diacamma je iz Azije a moze se nadje i u Australiji mislim... Ali ne bitno nisam ni siguran u to sto sam napisao tako sam nesto citao... Dahaka ce me vec ispraviti. Mi imamo u Srbiji Poneru coreocatu ona je primitivan domaci mrav ali oni imaju bas kraljicu mislim...
    uglavnom koloniji mrava treba kraljica i bez nje umiru!
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno

    Hvala...Ipak sam malo zatecen informacijom da kada ugine kraljica ugasice se i kolonija.BVZ

    Sta su gamergate?

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao michelangelo Pogledaj post
    Hvala...Ipak sam malo zatecen informacijom da kada ugine kraljica ugasice se i kolonija.BVZ

    Sta su gamergate?
    Radnici sposobni da se razmnozavaju.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao michelangelo Pogledaj post
    Hvala...Ipak sam malo zatecen informacijom da kada ugine kraljica ugasice se i kolonija.BVZ

    Sta su gamergate?

    nema sta da si zatecen to je tako bez kraljice ne mogu da prave nova jaja i onda prestaje proizvodnja jaja i onda polako umiru.... oni najjstariji i gasi se kolonija jer nema kraljice da pravi jaja i da nastavlja reprodukciju novih mravi.... a imas i tih gamergate-a ali oni su ti ili skupi ili nemoguci za kupovinu
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Nasao sam neki mali tekst pa sam preveo da bude jasnije kako sve funkcionise u drustvu bez matice/kranjice konkretno za vrstu Dinoponera quadriceps.

    "Oko stotinu vrsta mrava nemaju kraljicu. Kod takvih vrsta, sve ženke radnice imaju mogucnost da se pare i da se reprodukuju, u jakoj suprotnosti sa vrstama koje imaju kraljice, u kojoj ženke radnice su morfološki nesposobne za parenje, i gde samo kraljice mogu da vrse reprodukciju. Kod Dinoponera quadriceps mrava bez kraljice, glavni sukobi su izmedju radnika: postoji samo jedna reproduktivna radnica, gamergate, i svaka druga Radnica zeli da bude gamergate.

    Radnici su organizovani u dominantnoj hijerarhiji. Gamergate je na vrhu hijerarhije. Odmah ispod se nalazi nekoliko dominantnih radnica koje bi mogle da postanu gamergate preuzimanjem mesta trenutne gamergate. Ostale zenke radnice su dominirane, i nikada nece moci sa se reprodukuju.

    Kada je pretendent (onaj koji polaže pravo na nešto) dominantna radnica izazove gamergate, gamergate obeležava pretendenta hemijski, čime poziva dominirane radnice da imobilisu pretendenta ujedajuci je za noge i antene i da je drze za njih (noge I antene) nekoliko sati, ili čak nekoliko dana, dok pretendent prestane da bude pretnja za gamergate. Samo gamergate proizvodi hemijske signala, koji je povezan sa žaokom. Dominirani radnici sarađuju sa gamergate jer time povećavaju svoju indirektnu reprodukciju."

    Dalje da ne prevodim pise da dominirani radnici ne moraju uvek da budu na strain trenutne gamergate, I da ukoliko je stara I u losem stanju mogu da izaberu da budu na straini pretendenta, u tom slucaju imobilisace gamergate umesto pretendenta.

    Prevod teksta sa http://www.cnrs.fr/cw/en/pres/compress/fourmis2.htm
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    То је тако.

    Има и код нас један врста чини ми се која има текаву способност размношавања.

    Има колонија које имају 1 матицу рецимо Formica Rufa и оних које проје десетине рецимо Messor Structor или Camponotus Vagus који може да има ејдну или више е када има више мратица то еј нко веолико труло дрво које има око 10 000 мрава и сви су бијеси бррррр хахаха

    а када нема краљице горе наведоше нема репродукције и како колонија умире од старости ејдан по један мрав тако исшезне а и прије смрти се умртви ерј енма око чега и за кога да ради.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Dinoponera quadriceps cinimi se da su mesozderi?Da li imaju period hibernacije?Nisam uspeo da nadjem iz koje zemlje ili predela poticu?Ako mogu da zive i dalje bez matice odnosno sa gamergatama onda su to pravi mravi za mene.Ako neko zna koji je put najbolji za nabavljanje ovih mrava neka me obavesti.Hvala

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    не знам има ли. Али пошто живи у јужниј Америци не вјерујем.

    Тражи Bullet Ant, тако га зову.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  16. #16
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Nemaju period hibernacije naravno, ali neces naci bilo koju Dinoponeru da kupis... Ali imas bullet ant - Paraponeru clavatu po nemackoj, i nisu bas jeftine . A inace Paraponera je originalni bullet ant i jedina je u tom rodu (nema druge Paraponere osim Paraponera clavate).
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Dakle bullet ant-Paeaponeru clavatu imaju gamergate ?Hvala na svim informacijama ,sada tacno znam na koju vrstu trebam da se fokusiram...I da li su ovi mravi mesozderi ili ne?

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao Dahaka Pogledaj post
    не знам има ли. Али пошто живи у јужниј Америци не вјерујем.

    Тражи Bullet Ant, тако га зову.
    Шта сам Ја ово написао


    http://en.wikipedia.org/wiki/Paraponera
    Ту ти пише понешто и П.Ц.

    Може да ти порасте преко 4 цм. А једе мед са водом разблажен. Може и воће да се стави. Ндам се да не гријешим.

    Само Ја не знам зашто бјежиш од краљица.
    Ти ћеш свакако за вријме твоје колоније имати нове матице које ћеш ти да изведеш.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Prema mojim saznanjima koja su veoma tanka i amaterska nisam znao da ako se ugasi matica da ja mogu novu da proizvedem?Cinimi se da su svi ovde napisali da kada se matica ugasi nestace i kolonija pa zbog toga mi vise god gamergate.Ispravi me ako gresim.A pogotovo sto sam nov pa jos ne znam nista vezano za to i izvinjavam se svima sa mojim suvisnim pitanjima.:-)

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Kraljica...

    Citat Prvobitno napisao michelangelo Pogledaj post
    Prema mojim saznanjima koja su veoma tanka i amaterska nisam znao da ako se ugasi matica da ja mogu novu da proizvedem?Cinimi se da su svi ovde napisali da kada se matica ugasi nestace i kolonija pa zbog toga mi vise god gamergate.Ispravi me ako gresim.A pogotovo sto sam nov pa jos ne znam nista vezano za to i izvinjavam se svima sa mojim suvisnim pitanjima.:-)

    novu mozes samo ako ti je kolonija gamergate inace ne mozes
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •