Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: zidna gusterica

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    2

    Smile zidna gusterica

    Ja sam novi clan ovog kluba

    Obzirom da u akvarijumu imam zidnu gustericu - domaci guster i da mu za sada lovim larve i ostale sitne insekte, zanima me da li postoji hrana za njega, tj da li moze da jede hranu i za vece gustere, samo umrvljenu?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    pa mislim da bi jeli i tebebrie i super crve i lateralise.......
    pogledaj u ponudama shta se nudi i koja je cena, pa odluci sama kojim cesh poslasticama da ga obradujesh

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    2

    Smile Odg: zidna gusterica

    Hvala, pogledacu sta ima.
    A inace se ona zove Bajdi i mnogo voli da se mazi, novi rep joj raste, bila je povredjena pa sam zato mogla da je uhvatim.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    daj pusti je na slobodu, nece ti dugo ziveti! Uzmi zivotinju iz uzgoja bicete oboje srecniji. Ne valja uzimati iz prirode!
    =MiluttiN=


  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao Miluttin Pogledaj post
    daj pusti je na slobodu, nece ti dugo ziveti! Uzmi zivotinju iz uzgoja bicete oboje srecniji. Ne valja uzimati iz prirode!
    nije da sam za uzimanje zivotinja iz prirode ali ko jos ima CB zidne gustere?
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    nije da sam za uzimanje zivotinja iz prirode ali ko jos ima CB zidne gustere?
    Ima ali ih ljudi uglavnom izvoze Preko se bolje placaju!
    Poslednji izmenio Stufy; 08.11.10. u 16:48.
    =MiluttiN=


  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    nije da sam za uzimanje zivotinja iz prirode ali ko jos ima CB zidne gustere?
    Nema u ponudi zidnih gustera iz odgoja, ali zato ima mnogo drugih vrsta. Zaista bi bilo lepo kad bi ljudi ispravno razmisljali i prestali da uzimaju zivotinje iz prirode
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Nema u ponudi zidnih gustera iz odgoja, ali zato ima mnogo drugih vrsta. Zaista bi bilo lepo kad bi ljudi ispravno razmisljali i prestali da uzimaju zivotinje iz prirode
    a znam razumem te nego ima ljudi koji ne zele agamu ili nesto tako ili jednostavno nemaju uslova pa bi radije uhvatili nekog zidnog gustera iz prirode jer ne zahteva mnogo mada pre bih rekao da je bolje da je uzeo jaje od zidnog gustera iz prirode pa da ga gaji u zatocenistvu odkad je mali
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    a znam razumem te nego ima ljudi koji ne zele agamu ili nesto tako ili jednostavno nemaju uslova pa bi radije uhvatili nekog zidnog gustera iz prirode jer ne zahteva mnogo mada pre bih rekao da je bolje da je uzeo jaje od zidnog gustera iz prirode pa da ga gaji u zatocenistvu odkad je mali
    zašto misliš da običan zidni gušter zahteva manje nego bilo koji drugi reptil koji se drži u terarističkim uslovima,nije mi jasno?
    nemaš ni približno znanje dovoljno da bi delio savete u vezi uspešnog držanja bilo kojeg reptila,a kamoli nekog koji je iz divljine koji ide sa nizom problematike,počev od ishrane do problemima sa parazitima itd,itd,misliš samo zato što nije koštao dinara(jer smo ga uhvatili u travnjaku),njemu ne treba ništa pa će on tako lepo da živi...
    pa tu si se onda grdno prevario

    i po ko zna koji put :
    PRESTANITE DA UZIMATE ŽIVOTINJE IZ PRIRODE

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    zašto misliš da običan zidni gušter zahteva manje nego bilo koji drugi reptil koji se drži u terarističkim uslovima,nije mi jasno?
    nemaš ni približno znanje dovoljno da bi delio savete u vezi uspešnog držanja bilo kojeg reptila,a kamoli nekog koji je iz divljine koji ide sa nizom problematike,počev od ishrane do problemima sa parazitima itd,itd,misliš samo zato što nije koštao dinara(jer smo ga uhvatili u travnjaku),njemu ne treba ništa pa će on tako lepo da živi...
    pa tu si se onda grdno prevario

    i po ko zna koji put :
    PRESTANITE DA UZIMATE ŽIVOTINJE IZ PRIRODE



    mislio sam na prostor u Stanu a ne na uslove koje zahtevaju...... npr. za agamu treba pola metra terarijum sirok a za zidnog gustera 25 cm to sam hteo reci pod "uslovima" i dobro vam je reko ne uzimajte zivotinje iz prirode. i imam jedno pitanje milutin kaze da ima a gordond kaze da nema CB zidni gusteri ko je upravu
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Vecina gushtera se razmnozhava u zatochenishtvu...
    Medjutim, kod nas ti je izbor sveden na leoparde i bradonje...
    Dok je vec u Madjarskoj izbor znatno veci...
    Poenta je da se sve mozhe nabaviti !

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    Ukoliko i dalje imate dilemu da li da uzimate životinje iz prirode, evo možda jedne slike koja će vas u tome odvratiti:



    U pitanju je Darevskia praticola, gušter veoma nalik zidnom gušteru, slikan pre par dana na Kosmaju. Ako se pažljivo pogleda, može se videti da na glavi postoje sitne rupice, koje mogu biti ožiljci od ujeda / uboda, ali i možda i kožni paraziti?

    I šta kada ovakvu životinju donesemo kući? Na stranu sada kompletna priča o uslovima držanja, ali šta ako je u pitanju bolest koja može da se proširi na ostale životinje (ako ih imate), ili nedajbože na ljude? Čak i da nakon nekoliko dana "igre" i maltretiranja životinju vratimo u prirodu, šta nam ostaje u kući? Pa još ako nas taj isti gušter "gricka" za ruke ... da ne nabrajam dalje.

    Iz svih do sada nabrojanih razloga, NIJE PAMETNO uzimati životinje iz prirode. Poigrajte se sa njima pazeći da ih ne povredite, i odolite iskušenju. A slike stavite na forum u sekciju Izleti i naučite prijatelje da urade isto.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: zidna gusterica

    nikada ne uzimajte zivotinje iz prirode,zbog razloga koji je naveo Terarista i zbog traume tih zivotinja,ostavite ih tamo gde su tamo im je najbolje
    gledajte ih,uzivajte u njima i ostavite ih tamo gde ste ih nasli

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •