Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Nove kraljice

  1. #1
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Nove kraljice

    Danas sam našao mnoštvo kraljica iste vrste, oko 7,8 mm veličine, mislim da je neki Tetramorium, od jutros sam ih nalazio na sve strane, čitav dan ih je bilo. Nahvatao sam ih, ne znam tačno koliko, između 10 i 160 komada. Oko 40,50 bez sve šale...Čak su bile i na istom mestu sakrivene po desetak komada, tako da verujem da su složne i da mogu graditi koloniju sve zajedno...Dok jedna ne postane glavna...




    Ako sam pogrešio u proceni vrste, molim ispravite.

    A nađoh i jednu u večernjim satima, mislim da je Lasius niger, ili neki od Lasius-a...



    Ako nekome trebaju kraljice, mogu poslati post express-om, jer ne znam šta da radim sa njima osim da ih pustim gde sam ih našao. Samo što ova vrsta nema vojnike, već samo radnike koji su veličine oko 3 mm, pa i nisu tako interesantni. Imam već C. vagus kraljicu, koja će uskoro izvesti svoje prve radnike, pa ću za njih praviti formikarijum.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Nove kraljice

    Погодио си врсту за горе. Али ово може бити и Ласиус Алиенус, пробај да убациш 1 мрва нигера па види шта ће се десити.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •