Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Scolopendra

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Scolopendra

    Evo mene i u ovom delu foruma.Nabavio sam stonogu od ortaka.Procitao na Kimovom sajtu kako se cuvaju,hrane itd.Tako da sto se toga tice nemam nikakvih problema.Ali imam problem jer neznam njen latinski naziv.Pa bih zamolio sve koji se bave stonogama malo vise od mene da mi kazu koja je ovo vrsta.


    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Scolopendra

    Clan "Scolopendra" bi mozda znao sta je, ali za njihovo identifikovanje ti trebaju bolje slike spiracela to sa strane sto imaju (respratorni organ) da moze da se vidi na kojim je segmentima i da li su neki razliciti od drugih. Verovatno bi i slika terminalnih nogu pomogla. Mozda je cingualta neka ovako po pogledu, ali ne mogu nista da tvrdim...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Scolopendra

    E hvala ti na odgovoru videcu da okacim bolje slike.ps. srecan rodjendan
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  4. #4
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Scolopendra

    Pozdrav. Ovo je Ethmostigmus trigonopodus(yellow legs). Koliko vidim na slici ima spirakule i na 7 i na 8 segmentu, sto je karakteristika ovog roda. Scolopendra nema na 8. segmentu. Uslikaj malo bolje taj prednji bocni deo i terminalne noge(trebalo bi da budu malo zadebljale na krajevima clanaka), pa da budemo sigurni

  5. #5
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Scolopendra

    htedoh da napisem da Scolopendra IMA na 8. segmentu spiracule, tj da nema na 7.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Scolopendra

    E bas ti hvala,hocu uslikacu za vikend pa cu postaviti slike.U guzvi sam oko posla pa ne stizem
    Mada sam sad gledao slikena netu i 90% sam siguran da je ta sto si napisao
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •