Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Bradonje ne jedu već nedelju dana

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Bradonje ne jedu već nedelju dana

    prošle godine u septembru sam uzeo jednog devojci a u oktobru drugog sebi,oba su iz istog legla (avgust '09)
    već nedelju dana odbijaju hranu ili pojedu par crva ili jednu dubiu i to je sve...ovaj prvi je jeo po 3-4 dubije 10-15 crva,moj nešto manje ali ovo se nikada do sada nije desilo,aktivni su svega par sati dnevno a ostalo provode u šteku....
    mislio sam da je zbog ovog vremena i da im je previše vruće ili zbog promene vremena ali sad već počinjem da se brinem ....

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja JOBAH'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Sremcica
    Postova
    200

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    jel im dajes povrce? jel ih kupas povremeno?

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Citat Prvobitno napisao JOBAH Pogledaj post
    jel im dajes povrce? jel ih kupas povremeno?
    naravno svaki dan im stoji povrće ili voće i kupaju se na dva dana

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Takvo slicno stanje znaju da izazovu endoparaziti. Gusteri se najcesce inficiraju preko insekata kojima se hrane, koji su za parazite prelazni domacini. Simptomi su smanjen apetit, pospanost, promena stolice, gubitak tezine. Da li si mozda zapazio neke abnormalnosti sto se stolice tice, nesto neuobicajeno?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Takvo slicno stanje znaju da izazovu endoparaziti. Gusteri se najcesce inficiraju preko insekata kojima se hrane, koji su za parazite prelazni domacini. Simptomi su smanjen apetit, pospanost, promena stolice, gubitak tezine. Da li si mozda zapazio neke abnormalnosti sto se stolice tice, nesto neuobicajeno?
    ne,nisam zapazio ništa neobično osim što je stolica manja količinski tj. manji je "minuli rad"....
    sve je ok osim što neće da jede,kada je aktivan,trči,skače,vere se sve normalno,e onda ustondira i spava kao da je zima....ne gubi nešto značajno na težini tj neprimetno je ovako a merio ga nisam....
    hteo sam da napomenem da ne žive u istom stanu (ako se to ne vidi iz prvog posta) tako da je moguće samo preko hrane ali hranu sam kupovao od ljudi koji snabdevaju veći deo Srbije tako da sumnjam da bi moja dva bila jedina koja su zakačili parazite...u principu nije mi teško ni da proverim samo nek me neko uputi na veterinara koji bi mogao da pomogne ako se ovo u roku od dan dva ne razreši pozitivno

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Da nije vreme za burmaciju?
    Malo je rano?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    naravno da je rano,zato i pitam dal neko može da mi pomogne da rešim ovo

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Ne verujem da su nesto zakacili preko insekata, ali mozes da probas da smanjis temperaturu i da im nudis samo biljnu hranu par dana i da uvek imaju dostupnu svezu vodu. Jeste da nije vreme za brumaciju, ali mi izgleda kao to po tvom opisu. Ne znam, nisam veterinar, ali mislim da nije nista ozbiljno sve dok se oni normalno ponasaju.

  9. #9
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Edwarde ... kod mene ista priča ... mužjak je totalno lenj ... uspentrao se u deo terearijuma koji je reciom hide out ... i ne pomera se danima, redovno jede, ali je toliko smoren da je to strašno ....

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Ja sam cak Zverini ugasila spot lampu ovih dana,i zavisi kako koji dan,ali i njemu se isto desava,mozda im je takav period sad...zabode se na panj i kunta...
    I da,umesto 4-5 dubija,on pojede 2,max 3,stolica je prisutna,ne bas svaki dan ali tu je...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Kod mojih ne postpji ni brumacija ni gubitak apetita, ni leti ni zimi. Postavljeni su tako da se vide sa panterima i kad god se priblizim sa kutijom za bube reakcije su burne. Jedino sto sam uradila je da sam stavila sijalicu od 25 W.Zenka je u 4 navrata polegla i imala sam preko 40 mladih a mnogo jaja koja mi se nisu dopadala sam u startu bacila.Poslednju turu cak nisam ni zakopala ,jer je polegla na tepih a ja sam vec kretala na posao pa sam ih samo stevila na vermikulit i sve je OK.Moguce je da si preterivao sa hranom a posto vise nisu u fazi intenzivnog rasta pauzirace i posle ce sve biti u redu.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Nije kod mene bas klasicno spavanje,ali se malo primirio ovih zadnjih par dana,u toku dana ima par navrata jurcanja po terarijumu,ali malo manje jede,mada kontam da je to normalno...nema sta,sve ostalo je ok...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    hvala svima na odgovorima,prvi je sinoc projeo ali ovaj moj odbija jos uvek da jede,valjda ce biti ok ,ako ne vodim ga kod veterinara samo bi bilo dobro da mi neko preporuci kod kog...pozz

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    nema sta vet da ti kaze ...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Citat Prvobitno napisao zarko Pogledaj post
    nema sta vet da ti kaze ...
    ok,al sta onda da radim ako ne počne da jede? da ga pustim tako?

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Razumem tvoju zabrinutost jer sam nedavno bila u slicnoj situaciji.Kameleonka mi 10 dana pred poleganje nije nista jela ni pila.Kad je polegla sve se vratilo u normalu.Pretpostavljam da joj je polozaj jaja pritiskao zeludac i da je to uzrok gubitku apetita.Da sam na tvom mestu, izmerila bih tezinu agame i to pratila a u medjuvremenu cekala da se vrati apetit, pa ako dodje do gubitka na tezini onda preduzela prve korake

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Bradonje ne jedu već nedelju dana

    Citat Prvobitno napisao sasha Pogledaj post
    Razumem tvoju zabrinutost jer sam nedavno bila u slicnoj situaciji.Kameleonka mi 10 dana pred poleganje nije nista jela ni pila.Kad je polegla sve se vratilo u normalu.Pretpostavljam da joj je polozaj jaja pritiskao zeludac i da je to uzrok gubitku apetita.Da sam na tvom mestu, izmerila bih tezinu agame i to pratila a u medjuvremenu cekala da se vrati apetit, pa ako dodje do gubitka na tezini onda preduzela prve korake
    ok tako cu i da uradim,još jednom hvala svima na savetima i podrsci.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •