Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Vest u Blicu:

    http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/1...ckim-planinama

    Najbolji deo je: "1978. godine, upravo iznad Vršca, uhvaćena je i ubijena prva otrovnica". Tako retka zivotinja i odmah u glavu... Umesto da je cuvaju ko raritet...
    www.helpanimals.org.rs

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Pa nije se sad pojavila, ima ih inače na Vršačkim brdima Naravno, text je pun dezinformacija, kako to obično biva. Između ostalog, piše da je to jedini lokalitet za šarke u Vojvodini, ali, šarke su nalažene i na Fruškoj Gori i u Zasavici, i na još nekim lokalitetima u Vojvodini.

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Radio sam u Blicu i tamo nema dezinformacija!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Dobro se secam da sam je jednom video na Fruskoj gori,ali davno..pre nekih 30 godina........Bila je u sahtu od vikendice......
    Sada ih ima mnogo manje nego ranije.....
    Secam se da su i ljudi kako bi otisli na izletiste,cim vide neku zmiju,odmah bi je ubili......Vidjao sam kao mali mnogo ubijenih zmija,,,,ljudi su dosta dezinformisani,pa ubijaju sve na sta naidju,a ne znaju da su vec i tada neke vrste bile na vrhuncu ugrozenosti u ovim krajevima.....
    Sada ih skoro i nema.....

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Da nisu te zmije pacovi bi nas pojeli svakog dana!

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Citat Prvobitno napisao Poisonous-sting Pogledaj post
    Radio sam u Blicu i tamo nema dezinformacija!
    Nema? Pa da citiram onda: "Ova zmija se u Vojvodini može naći samo na Vršačkim planinama.". Eto ti jedna dezinformacija za početak.

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Te informacije sigurno poticu od iskusnih biologa nije autor to sam smislio. "Dezinformacijama" se kvari reputacija Blica. Stitim samo kolege nista drugo!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    procitao sam dosta textova u novinama o zmijama... a dezinformacija koliko hoces kao sto rece nenad... jer kad cujem novinara da prenese izjavu neciju da poskok skace, da ubija smuka jer ce da ga ujede a i nije siguran da li je otrovan, ili najaca, kako se u kuci neke gospodje pojavljuju otrovnice od dva metra odmah bih ga iskljucio iz novinarskog rada... ono o cemu nista ne znas nemoj komentarisati i izvestavati..cuti, jer ispadnes glup... a jeste u vojvodini ima sarke i na fg, koliko sam cuo i obedskoj bari i sl.. a to sto ih nema da je nadjes na svakom koraku to je druga stvar.. u svakom slucaju smuci mi se zivot kad vidim ovakav text... i za tog novinara nema opravdanja...

  9. #9
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Ne brini se ti za novinarsku profesiju! Gledaj svoju! Ta gospodja je lupila glupost i to je autor preneo! I ne zaboravi ono cega nema u novinama nije se ni dogodilo!

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Citat Prvobitno napisao Poisonous-sting Pogledaj post
    Te informacije sigurno poticu od iskusnih biologa nije autor to sam smislio. "Dezinformacijama" se kvari reputacija Blica. Stitim samo kolege nista drugo!

    Nisam ni mislio da je novinar to izmislio. Međutim, kad pročitaš pogrešnu informaciju u novinama, sve jedno ti je da li ju je novinar izmislio, pogrešno preneo, ili mu je izvor bio loš. Meni je sve jedno koji je razlog. Rezultat je isti - netačna informacija koju će dobiti svi koji pročitaju članak. Ne poznajem novinare iz Blica, niti čitam Blic, ni bilo koje druge novine, pa ne mogu da kažem ništa o njima, ja sam samo reagovao na podatke koji su netačni u ovom članku.

  11. #11
    Banned
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Ne kazem ja da tu nema dezinformacija ali ne treba sve generalizovati i pricati kako su novinari glupi. Za svaku informaciju se odgovara. Treba citati sve novine i uporedjivati.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    u pravu si nenade... potrudicu se da nadjem text , da znate kako je tacno glasio... ali ako neko pogresi sa izjavom mozes ti kao novinar da u istom textu ispravis doticnu osobu... ovako kad neko ko ne zna o zmijama procita taj text reci ce... uuu postoje otrovnice od 1.5, i ubice svaku zmiju koju vide...i rezultat je...

    nisam rekao da su glupi vec da ispadnes glup u takvoj situaciji...svi od nas pogrese ali treba se truditi ispraviti gresku...

  13. #13
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Sto bi moj cale rekao, ovo na sivim stranama lazu, a ovo na belim je istina

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    evo ga deo texta


    Rukovodilac gašenja požara opštine Prnjavor Igor Živković rekao je Srni da je jedna zmija, koja se nalazila na krovu kuće, bila dugačka oko dva metra.

    "Prizor je bio krajnje dramatičan. S obzirom da se kućica, ako se tako može nazvati, nalazi u neposrednoj blizini šume i kamenjara sumnjamo da je riječ o šarkama, a možda čak i o poskocima" , rekao je Živković.

    procitajte tek ovo

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/d...+SNOVA%22.html

    bezopasna zmija poskok tako pise

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    I posle ovakvih "REKLAMA" u novinama,naravno sledi masovno ubijanje zmija,bilo gde da neko naleti na njih......, a posto 99% ljudi ne zna koje su otrovne,a kod nas ih ima toliko da mozes nabrojati na par prstiju......"najsigurnije je ubiti svaku na koju naletis"....
    A clanci iz novina,odnosno ko ih pise,su koliko vidim, kao i emisije Reality show.....
    Poslednji izmenio sale1808; 25.07.10. u 18:35.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    bas tako sale... onda sledi masovno istrebljivanje...

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    U koji god kraj Srbije i Crne Gore da odem na teren, i pitam meštane koje tu zmije žive, prvi odgovor je uvek - šarka! Ljudi svaku zmiju sa šarom nazivaju šarka, čak ponekad i poskoka. Kad bi im verovao, pomislio bih da šarki ima u celoj zemlji. Šarka je u Srbiji prilično retka, može se naći na par visokih planina, kao i na par lokaliteta u Vojvodini, gde je izuzetno retka. Ali, to ne smeta ljudima da pričaju priče kako ih svuda ima. A da ne pominjem to kako naš čovek, čim vidi zmiju u prirodi, oseti dužnost da je ubije.

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Poisonous-sting Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.
    Radio sam u Blicu i tamo nema dezinformacija!
    Poisonous-sting Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.
    Ne kazem ja da tu nema dezinformacija
    U svim novinama ima dezinformacija. Ne bitno dal su novinari iz Blica,Kurira,novisti,svi ponekad "zachine" text da bi shirokoj narodnoj masi taj tekst izgledao shto zanimljivije.Ako si radio kao novinar,ili si imao kontakta sa njima,znash da sam upravu.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Ovakve i slicne tekstove treba cenzurisati,jer zbog dezinformisanja i neznanja upucuju na istrebljivanje zmija.....
    Bar bi trebalo da se javi drustvo za zastitu ugrozenih vrsta.....

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: Crna šarka na Vršaćkim brdima.

    Jel tacno da sarka nije opasna po ljudski zivot? Tj nije potrebno primiti serum prilikom ujeda jer ne moze ubiti odraslog covjeka?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •