Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Ventilacija u terarijumima

  1. #1
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Ventilacija u terarijumima

    Evo sad ovako neznam da li ima vec ova tema trazio sam i nemogu da nadjem ima par slicnih ali nista samo ovako.Zanima me kako da se prilikom pravljenja terarijuma pravi ventilacija za tarantule i gekone i ostale gustere ako bi neko mogao da stavi slike na kojim mestima i koja velicina posto imam u planu d apravim za neke paukove i gustere a pravio sam terarijum za zmiju i tu znam kako ide ventilacija ali nemogu da skontam za sve ostalo za paukove mi se cini da samo na gornjem staklu treba da stavim zicanu mrezicu i to je to a za gekone nista nisam skontao koliko god slika gledao tako da bi molio ako neko moze da mi pomogne sa par slika .Hvala unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    reci cu ti sto ja otprilike znam... kod pauka mislim da je dovoljna ventilacija na polopcu, a za gustere mozes raditi kao iz za zmije, npr. bocno sa obe strane ali dijagonalno, da ne bi dolazilo do velike "promaje"... a visinu odredis sam u zavisnosti kopliku podlogu stavljas na pod terarijuma...a za detalje pitaj jos ljudi...

  3. #3
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    Ja sam za zmiju pravio sa leve strane i na desnoj ali gornjoj strani terarijuma odnosno pa plafonu kod sijalice pa neznam da li moze tako i kod gekona

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    Зависи ти од рсте паука. Неки траже добру вентилацију неки не.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  5. #5
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    Palo mi je par ideja na pamet da li ja mogu za gekone da napravim na poklopcu terarijuma sa leve i desne strane odnosno pred kraj terarijuma otvore za vazduh da nemoram nista sa strane nego samo od gore da li bi to bilo dovoljno posto bi terarijum bio dosta dugacak a ne bas nesto visok ?
    Posto sam tako nesto video na nekim sajtovima .

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    Koja ti je tarantula?
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  7. #7
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Ventilacija u terarijumima

    Pa nisam jos izabrao ali posto je prva bila bi jedna od osnovnih brahipelmi ili kako god se pise nista komplikovano

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •