Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

  1. #1
    Član Adrenalin'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Tuzla
    Postova
    22

    Thumbs down Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Juce na dnevniku nov@ TV gledam i ne vjerujem, likovi su hladno ubili pitona koji je zalutao na Peljasac. Ne znaju ni oni cak odakle, da li ga je neko pustio jer je izrastao ili je nekom pobjegao, no kako god sad je kasno likovi su ga ubili , mada ja mislim da se to moglo izbjeci nekim drugim nacinom, zovnuti neku veterinarsku stanicu ili koga vec. No ima barem jedna dobra stvar u svemu, zakon ce djelovati i " heroji " ce biti kaznjeni. Evo ovdje mozete procitati citav clanak kao i vidjeti video:
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/v...cem.html#video

    I ima ovo da je pokrenut postupak i da je piton postao dokazni materijal :

    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...jal.html#video
    Don't tell people how to do things. Tell them what to do and let them surprise you with their results.

  2. #2
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    i mi se nadamo da ce "heroji" skupa sa vlasnikom zmije dobit grdu kaznu...na raznim forumima je bilo žestokih rasprava...pogledaj samo komentare ispod ovih članaka...

    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/v...cem.html#video

    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...jal.html#video

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    e pa najveci problem je sto kod nas(mislim da je tako i u hr) postoje zakoni u svim oblastima zivota koji sluze da se koriste selektivno...dokle god je tako bice ovakvih slucajeva koliko hocete...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Ovo je bez reci.....
    Dovoljno je bilo samo da su mu bacili nesto preko glave,majcu,krpu,bilo sta,,,cisto da se obezbedi da ne ujede nekoga,staviti rukavice i lepo ga uzeti u ruke...,sigurno bi se odmah smirio.....Cak je dovoljan i jedan covek za to,a ne nekoliko njih....
    Bolje da su ga spasli,neko bi mogao i da lepo zaradi na moru,slikajuci se sa pitonom....
    Znam da super zarade ovi sto nose na more pitona i uzimaju pare na fotografijama.
    Eh,da sam ja bio tamo,jos bi i zaradio nesto,ali bi ga sigurno poneo kuci....
    Zmija je bila prestravljena od ljudi koji su nagrnuli na nju kao zivotinje......,a nije bilo nikakve opasnosti ni za koga.....
    Steta sto su ljudi jako lose informisani,a novinari jos vise naduvavaju stvari i prave od kukavica heroje....

  5. #5
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Ovo je bez reci.....
    Dovoljno je bilo samo da su mu bacili nesto preko glave,majcu,krpu,bilo sta,,,cisto da se obezbedi da ne ujede nekoga,staviti rukavice i lepo ga uzeti u ruke...
    Zaboravljate da mi koji smo na ovom forumu nismo isto sto i neki koji ne znaju nista drugo o zmijama osim da ih se plase. A kamo li kada vide zmiju od 3 i po metara! Kakva crna majca preko glave, ljudi verovatno misle da je piton otrovan i da moze da pojede kravu! O uzimanju u ruke da ne pricamo. Dakle, daleko od toga da podrzavam takav postupak, ali pokusavam da vas malo vratim u realnost. Ljudi uglavnom ne vole, i ne znaju nista o zivotinjama koje mi volimo. U velikoj smo manjini. Veci je problem to kako je dospeo piton tu i ko ga je pustio ili sta vec (nisam procitao), nego to sto ga je divljak ubio. Uvek ce biti ljudi sa takvim reakcijama, nazalost..

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Moguce je da ga je neko pustio,ili cak mozda i pobegao....,jer je to ona velicina, kada vec postaje malo nezgodan za drzanje,a i treba mu veci prostor u terarijumu.....
    Zato svi koji planiraju da drze Burmanca,moraju da znaju da za veoma kratko vreme dostigne velicinu preko 2 metra....
    Ako nekome slucajno ne treba,ili ima problem oko drzanja,moze da ga pokloni nekome ovde,sa foruma...
    Ja i tako imam jedan terarijum od skoro 2 metra prazan.....

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    ovog vlasnika nebi trebalo biti tesko naci naime ovo je mrezasti piton koji je rijedak primjerak kod nas

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    upravo kako je Oggy rekao... većina se ljudi boji zmija..i malo ko bi ga išao primat u ruke.. pa ni meni nebi bilo svejedno da vidim nepoznatog reticulatusa od 3.5 metra.. ali ne razumijem kako mozak tih ljudi funkcionira..ako se bojiš nečega makni se..a ne čačkaj di netreba..

    prije godinu dvije kod nas je bio slučaj kad je malu bebu ubio poskok..koju je prijatelj roditelja htio udaljit od njih.. lupio poskoka nogom i ubacio ga u dječja kolica... poskok izgrizao dijete koje je poslije umrlo.. da su se samo maknuli nebi od svega bilo ništa...

    u slučaju sa reticulatusom... zmija je bila mirna.. u nekakvoj prostoriji... zatvorena.. mogli su je samo držati pod nadzorom dok neko ne dođe po nju... a ovako..ubili životinju koja je najvjerojatnije bila naučena na ljude..pitoma.. i mogla se vjerojatno riješit iz te prostorije be ubijanja..ili ozlijeđivanja bilo koga..

    sad će nadam se junaci platit kaznu... a i vlasnik ako ga pronađu...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Iskreno ne verujem da ce bilo sta biti sa tim ljudima....,ako i plate,bice nesto sitno,,,ili ce dobiti neku uslovnu kaznu ili samo upozorenje i nista vise.....
    Tako to ide....
    Garantujem da bi i sudija rekao da je dobro sto je ubio zmiju,jer ni oni ne znaju sustinu stvari....

  10. #10
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    verovatno nece ni odgovarati, za sta da im sude ?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    pa za ubijanje zmije,ne mozes tek tako da ubijes zivotinju...jeste da je to za njih bila samo ogromna zmijurina ali opet ne moze se tako ubiti...tako moze onda sutra neko da ubije psa,macku,coveka i da pitamo za sta da mu sude? postoji za sve resenje a ne lopata pa u glavu...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja sale1808'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    229

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Znate kako.....
    Cak i kada televizija objavi nesto da ce neko odgovarati za nesto......zna se da oni samo naduvavaju stvari,a da je procedura dokazivanja,svedoka,nalaza...itd, mnogo komplikovana i dugotrajna.....
    Sud se nece bakcati sa nekim stvarima ili dokazivati bilo sta, sto bi povecavalo troskove sudjenja,a da se radi po sluzbenoj duznosti.....
    Cak i kada neko napravi tezi zlocin,uz dobrog advokata,bilo gde moze da se izvuce ,a da ne pricamo o ubijanju zmije.....,a uz to jos i kakva smo mi drzava po pitanju prava ljudi,a kamoli zivotinja na zivot......

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    naravno sale u pravu si skroz...problem je u tome bas sto je na ovim prostorima to jos uvek tako kako jeste na zalost....zivotinje pate na razne nacine,odbacuju se,ne pruzaju im se uslovi kakvi bi trebalo a niko ne odgovara i tako u krug,nadamo se da cemo jednog dana imati kvalitetne organizacije za zastitu zivotinja kao sto je to na zapadu...ne kazem da je taj zapad sjajan,daleko od toga,ima i tamo svega i svacega,ali ipak dogodi se da nekog osude zbog loseg postupanja sa zivotinjama i da se ipak koliko toliko pravda zadovolji

  14. #14
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Bas tako. Nemojte da mislite da je ono sto vidite na animal planetu zaista tako. Mozda 10% od svih onih proseravanja (helikopterom idu da spasu ranjenu vevericu, itd..) jeste tako, ali i tako je bolje nego kod nas. Isto, najiskrenije, mislim da ce se ovi sto su ubili pitona izvuci lagano, jos ce neko da ih potapka po ramenu.. Tuga...

  15. #15
    Član Adrenalin'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Tuzla
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Slazem se da treba i vlasnika kazniti ako ga pronadju, nije bitno da li ju je pustio jer je bila prevelika ili je pobjegla, pa ako je pobjegla opet si kriv jer ti je isfurala i pritom postoji mogucnost da povrijedi nekog. Isto ako ti slucajno pas izleti iz dvorista i ujede neko djete ili koga vec nebitno, a sto se tice odbacivanja to je skroz druga tema. Valjda ju je mogao prodati, ako ne to onda pokloniti nekom prijatelju, ako nema nikog pa ima dosta praznih zoo vrtova, uzet ce je neko sigurno, a ne samo pustit je i nek ide svojim putem. A dal ce biti kaznjeni " heroji ", mislim da ce to biti neki uslov i globa. Najgore od svega, je sto opet terariste bacaju na los glas, jer su odma tu povezali sverc i crno trziste. Evo citat sa portala i video povodu ovog slucaja:

    Glavni uzrok je dobra zarada na crnom tržištu.
    'Prema statističkim podacima ona je po vrijednosti profita koji se ostvaruje švercom tih ugroženih vrsta treća na svijetu nakon trgovine drogom i oružjem. Ogromni, ogromni profiti se ostvaruju,' rekla je Domazetović. U odnosu na zaradu, kazne do 15.000 kuna za odbacivanje ljubimaca neodgovornim vlasnicima ne predstavljaju problem, novčanici se rijetko prazne, ako se vlasnici i pronađu.
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...nja.html#video
    Don't tell people how to do things. Tell them what to do and let them surprise you with their results.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    e pa ovako,
    ne razumem zašto toliko drvlje i kamenje na te ljude?
    to je isto kao i kada čujete da je neko ubio Belu ajkulu u nekom "našem" zalivu...niko,osim par aktivista ORCA-e ili tako nekog udruženja neće se pobuniti...zašto? e pa zato što nas ceo život plaše zmijama i njihovim natprirodnim moćima,preuveličavanjem njihove opasnosti itd....normalna reakcija čoveka,koji je takođe predator i ima nagon za samoodržanjem je da ubije potencijalnu pretnju...
    evo šta se meni desilo pre jedno 6 godina kada nisam znao ama baš ništa o reptilima a ovo se baš odnosi na pitona koji je bio ove veličine otprilike kao i ovaj sa slike....
    moj drugar je dobio "na poklon" od neke striptizete koja je kupila tog pitona da bi izvodila "tačku" sa njim ali pošto je bio preterano agresivan i nenaviknut na ljude ona nije mogla da ga kontroliše tako da ga je poklonila...pretpostavljam da je bio burmanac koliko sad znam o pitonima.....
    e sad, ja došao kod njega gajbi i on kao poklopac od tera stavio one rešetke za frižider i kante od jupola odozgo ...izašli mi napolje i kada smo se vratili on šmeker iskrivio one jadne rešetke i izašao napolje....zabio se iza troseda iispod radijatora....i da ne davim duže,kada smo hteli da ga uhvatimo on mene ujede i kada ga je drugar odvojio (jedva nekako) meni ruka krvari (tad sam saznao da ima još hiljadu manjih zuba) i naravno ja onako iznerviran počnem da ga udaram čim sam stigao i verovatno bih ga ubio da nije bilo ovog drugara da me spreči u tome al sam ga "dobro" prebio.....
    da se vratimo na temu,nije mi palo na pamet da zovem bilo koga nego sam hteo da ga istranžiram na šnicle,to je jedino što mi je bilo u glavi,niti bih znao koga da zovem a posebno se ne bih trudio da spasem žživot nekoj grdosiji koja me ujela,bez obzira na objašnjenje kako se ona "samo branila",pa i ja sam se samo branio.....
    jednostavno NEZNANJE+NEOBAVEŠTENOST+GODINE NABIJANJA STRAHA OD STRANE DRUGIH=OVAKAV ISHOD PO ŽIVOTINJU
    Poslednji izmenio Derek Edward Trotter; 28.07.10. u 09:28.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    derek, delimicno jesi u pravu..svi mi ranije nista nismo znali o zmijama,ali bas nista, i imali smo u glavi taj strah koji su nam mame i tate usadjivale od rodjenja..ali...ako imas strah od neceg, ili ako ti je nesto potencijalna smetnja ili sl..skloni se ..ako ove momke zmije nije prva napala,a nije nisu imali potrebu da je ubiju...samo da se sklone pozovu policiju i gotovo..ne,oni su je ubili da bi ispali junaci,kao ubili smo pitona od tri metra..njih trojica..u junaka.. ee to je problem..piton nikog ne bi ugrozio ko ga ne dira... zato pod hitno treba uvesti edukaciju u skole o zivotinjama koje se mogu naci u sopstvenoj zemlji...i decu u startu osloboditi od straha...da ne bi bilo jos ovakvih "junaka".

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Citat Prvobitno napisao Dragan Gacic Pogledaj post
    derek, delimicno jesi u pravu..svi mi ranije nista nismo znali o zmijama,ali bas nista, i imali smo u glavi taj strah koji su nam mame i tate usadjivale od rodjenja..ali...ako imas strah od neceg, ili ako ti je nesto potencijalna smetnja ili sl..skloni se ..ako ove momke zmije nije prva napala,a nije nisu imali potrebu da je ubiju...samo da se sklone pozovu policiju i gotovo..ne,oni su je ubili da bi ispali junaci,kao ubili smo pitona od tri metra..njih trojica..u junaka.. ee to je problem..piton nikog ne bi ugrozio ko ga ne dira... zato pod hitno treba uvesti edukaciju u skole o zivotinjama koje se mogu naci u sopstvenoj zemlji...i decu u startu osloboditi od straha...da ne bi bilo jos ovakvih "junaka".
    da li si siguran da piton nikog ne bi ujeo ako ga ne dira? ja u to nisam siguran....
    da li misliš da pastir kome se vuk šeta oko kuće pozove policiju ili uzme pušku i puca na vuka?
    ovde je jedino kriv nesavesni vlasnik a ovi ljudi koji su videli do tada pitona samo na TV-u mislim da nisu krivi ni malo,### tako im je servirano godinama....
    a edukacija o životinjama koje možeš naći u svojoj zemlji postoji kroz prirodu i društvo,biologiju itd....
    ovo je mrežasti piton koji živi na jugoistoku azije i nema veze sa zemljom u kojoj živimo...u tome i jeste problem....čuvaš lepo zmije da ne pobegnu i ne bacaš ih gde stigneš i to je to.....
    ne možeš ti da edukuješ ljude koji nisu naučili da koriste sapun,vodu i četkicu za zube da ne ubijaju zmije,to je ravno utopiji....

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    ne mozes porediti pastira koji zivi od ovaca i ove koji su to uradili iz cistog hira...dajte ljudi pa zna se sta radimo i koliko ubijamo zivotinje i o kojima znamo i ne znamo dovoljno,to je mnogu dublji problem u glavama pacenika i nikada ga necemo iskoreniti,jedino moze da se ublazi ali jako tesko...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Derek Edward Trotter'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    NBG
    Postova
    136

    Uobičajeno Odg: Ubili pitona od 3 i pol metra na Peljescu

    Citat Prvobitno napisao concepcion Pogledaj post
    ne mozes porediti pastira koji zivi od ovaca i ove koji su to uradili iz cistog hira...dajte ljudi pa zna se sta radimo i koliko ubijamo zivotinje i o kojima znamo i ne znamo dovoljno,to je mnogu dublji problem u glavama pacenika i nikada ga necemo iskoreniti,jedino moze da se ublazi ali jako tesko...
    nisu iz čistog hira garantujem,u pitanju je duboko ukorenjen strah isto kao i strah pastira za ovce,ili još gore,možda su se uplašili za decu,ko zna....
    pa vidi se po njihovim izjavama da su oni u svojim glavama heroji i da su odbranili stanovništvo od te "nemani"....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •