Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: merenje duzhine pitona ?

  1. #1
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno merenje duzhine pitona ?

    trazhio sam niz foruma a posebno ovde na temu zmije i nigde nisam video kako bi ja izmerio tachnu duzhinu mog burmica , bash me interesuje koje je sad i kako ce napredovati hteo bi da vodim evidenciju , a kad uzmem metar i probam da ga merim on nikako ne dozvoljava da se celosno ispravi kako bi tachno video , jel bi mogao neko da mi pomogne ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Probaj nekako da ga izmeris onim krojackim metrom.
    Ili kad dodje vreme presvlacenju obrati malo vise paznje na vlagu,da bi ti se presvukao iz 1 komada,pa lepo uzmes,izmeris i otprilike je to to

  3. #3
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Ili kad dodje vreme presvlacenju obrati malo vise paznje na vlagu,da bi ti se presvukao iz 1 komada,pa lepo uzmes,izmeris i otprilike je to to
    Mislis da izmeri kosuljicu?! To nikako nije to. Ona se razvuce, bude duza od zmije... Imas ovde na forumu, potrazi, kacili su ljudi neke programcice. Al najbolje ti je metar u ruke, izmeris zmiju tri puta i uzmes srednju vrednost. (to je takodje savet nekoga sa foruma, ne secam se koga, al je realno najbolji)

  4. #4
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    hvala , probacu kako si rekao oggy , a kad smo kod presvlacenju ovaj se presvukao pre nedelju dana e evo vidim ga da sad se presvuche opet i pushta ljushpe (nije ni chak najavio presvlachivanje sa onim sivim ochima i plavim prelivima po telu) i to nije bilo ranije , a isto tako hranio sam ga pred 4 dana , sinoc me je ujeo i primetio sam da je veoma uznemiren , uteshio sam sebe da je to zbog varenje hrane , danas sam vidio da pocheo da se presvlachi a josh uvek kad probam da ga uzmem okupam ili jednostavno proverim mu raspolozhenje on prvo proba da me ujede pa kad vidi da ne odustajem (jer nosim rukavicu) on proba da pobegne , kad ga usmem takodje svaki mu je pokret pokushaj begstva . . . a je ranije bio veoma miran i stalozhen , nije se ni desilo da se naglo krece , sasvim druga zmija je postao , jel neko zna shta mu se desilo ?!

  5. #5
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Cekaj, nesto ne valja u celoj prici.
    Prvo, nema sanse da se posle nedelju dana presvlaci opet?! (ako ima neka me neko iskusniji ispravi, ja stvarno prvi put cujem za to). J
    el si siguran da se skroz presvukao pre nedelju dana? Mozda sada samo skida ostatke.
    A sto se tice ujeda i bezanja, to je zato sto ga uzimas dok se presvlaci, a tada su osetljivi, ne uzimaj ga tada u ruke. I posle hranjenja nikako. Sacekaj par dana pa onda.

  6. #6
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    pa ne uzimam ga bre dok se presvlachi , t.e. nisam ni znao da se presvlachi , zadnji put mu ostalo malo ljushpe ali to skoro nestalo kad danas vidim da opet ogromne ljushpe vise mu sa svih delova tela . . . ni meni nije jasno zashto se ovo deshava , plus reko sam ti da sam ga hranio pred 4 dana , ako ga hranim na 10tak dana a izmegju hranenja chekam po 7 dana , kad cu da ga uzimam u ruke , josh ako se on presvlachi svake nedelje , bolje cu da uzmem tarantulu pa sa njom isprobam shanse nego na ovaj nachin kad je praktichno nemoguce prici mu , neznam dali mu je neki nenormalni period da rasne ko ludo il je neshto polestan u mozgu . . . svakako mu nije neshto ko shto treba biti !

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    evo ovde možeš da skineš programčić za merenje dužine zmije http://www.serpwidgets.com/Apps/measure.html

  8. #8
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    isto tako primetio sam da stalno otvara usta iz nikakvog razloga :/ zadnjih 3 dana . . .

    hvala na programu izmerio sam oko 75 a mislio sam da ima 1 m XD

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    ja to gledam kad seta po terarijumu otprilike,znaci kad je uz jednu stranu pa onda uporedim sa duzinom stranice terarijuma pa dodam ostatak i tako...xexe cudan metod al moze da posluzi

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Citat Prvobitno napisao Oggy Pogledaj post
    Mislis da izmeri kosuljicu?! To nikako nije to. Ona se razvuce, bude duza od zmije... Imas ovde na forumu, potrazi, kacili su ljudi neke programcice. Al najbolje ti je metar u ruke, izmeris zmiju tri puta i uzmes srednju vrednost.

    Pa nije potreban mozak genija da bi skontao da je kosujica duza od zmije
    Zato sam i rekao -otprilike-,a naravno da je metar najbolje resenje.

  11. #11
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Pa nije potreban mozak genija da bi skontao da je kosujica duza od zmije
    Pa sto mu onda dajes taj savet? Otprilike bi ispalo da ima 1m kako je i mislio, nije da je razlika u par cm...

  12. #12
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    a biste li mi pomogli oko ovog drugog problema , ili bar mi razjasnite zashto se to deshava , ko shto sam reko , presvlachi se opet , agresivan je maksimalno i ne ispushta shansu da ujede , a vidim da bez ikakve potrebe stalno stalno otvara usta i to otvara ih koliko mu se mozhe (ne se valjda i zmije prozevaju :/)

  13. #13
    Član Oggy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    To sa otvaranjem usta rade zmije, mozda taj tvoj malo vise.. Pogotovu posle hranjenja, ako je pojeo malo veci plen, onda mu se vilica blago izdeformise pa zija tako neko vreme (barem je moj to radio)...

    I dalje mi nije jasno zasto se presvlaci posle nedelju dana opet, al dobro, mali je jos, hranis ga cesto pa raste, 'bem li ga...

    Moj ti je savet da ga ne diras onda dok se ne presvuce skroz. Mozes eventualno da mu pomognes ako nije uspeo sam lepo da se presvuce. Mlakom vodom skidas sa njega ostatke. I posebno obrati paznju na rep, tu najcesce ne uspe da skine i to im smeta dosta.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    i kad se presvuce vadi ga sto vise,drzi po rukama po sat,dva jer nece valjati bas sa 2,3 metra da te gricka

  15. #15
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    ma sve to lepo shto ste pisali , ali ja sam preshao na negde 1/3 vece misheve , ranije sam mu davao po 3 , e sad u prelazu sam mu dao 2 al veca , i izgleda da on je jeo ali se nije najeo , bar ja tako kontam , jer od tada svaku moju priliku da ga dodirnem ili mu pridjem on skochi ko da sam mu krvni neprijatelj i ne ispushta priliku da me ne ugrize , koristim rukavice , al sam zabrinuo . . . vec je proshao 5ti dan od kad je hranjen a on se joshuvek tako ponasha , grizhe u svaki moj pokushaj da mu pridjem i to skochi iz mesta ne pripremen za napad i tako to . . .

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    Ako vari po 7 dana znaci da ga hranis prevelikim plenom. Koliko je star?
    Koliko god da ga cesto hranis ne bi trebalo da se presvlaci cesce od mesec dana dok je mlad.
    Vidi s veterinarima na forumu sta bi to moglo da bude, tj sa iskusnim odgajivacima pitona.

  17. #17
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    koliko je stvarno star neznam , jer mi tip od kog sam uzeo reko da je star 7 meseci a tad je bio duzhine znachi oko 25 cm manjak (50cm) shto je meni malo nelogichno kako sam ovde skontao do 1ve godine oni dostignu 1.5m u duzhini . . . e ovaj je moj dugachak 74 cm gore dole . . . preshao sam na srednje pacove koje mi je dao IGOR koji isto tako chlenuje na forumu , razume se u te stvari i video burmica u zhivo , taj dan kad sam uzeo pacove doshao sam doma , hranio ga i od tad se ovako ponasha . . .

    ma kako su komplikovane ovi burmici to je neverovatno , kazhu jedini problem je shto narastu , dash mu samo na 2 dana svezhu vodu t.e. menjash , i jednom u dve nedelje hranish ga , kad da vidish samo rade neshto neobichno i neochekivano . . . izmishljaju razne stvari , mozhda klovnovi ko to vec zna . . .

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    tek izlezeni piton je dug oko 60cm,kako onda moze tvoj imati 7 meseci i 50cm
    neke stvari bas nemogu da se povezu.koliko dugo je piton kod tebe?

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    moj piton ima 2 meseca i 60-ak cm a po slici sa avatara bih rekao da je tvoj piton bojane sigurno veci 20,30 cm...

  20. #20
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: merenje duzhine pitona ?

    piton je kod mene vec 2 meseci . . . ma daj mu 80cm zaokruzhi , nije ni meni jasno kako to 8 meseci a tako kratak . . .

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •